X
Forum

Forum

Integrace tepelného...
 
Notifications
Clear all

Integrace tepelného čerpadla Airwell Wellea

8 Posts
4 Users
0 Likes
496 Views
(@koty007)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 197
Topic starter  

Ahoj všem, nemáte někdo intergrované TČ Airwell (Daikin)? Mám adresy modbus, ale nechce mi to najít žádné data.

https://www.jknp.cz/wp-content/uploads/2022/08/Klimatika-uzivatelsky-navod-Airwell-WELLEA-Monoblok.pdf

Díky


   
Quote
(@slot-gacor-deposit-pulsa)
New Member
Joined: 7 months ago
Posts: 1
 

Excellent post


   
ReplyQuote
(@stacho72)
New Member
Joined: 7 months ago
Posts: 1
 

Ahoj, podařilo se v tom nějak posunout. Budu za pár dní taky instalovat Airwell Monoblock a chci ho napojit na Loxone.

Děkuji za info


   
ReplyQuote
(@paly85)
New Member
Joined: 10 months ago
Posts: 3
 

@stacho72 Mam mideu co je v podstate to iste, zcasti sa mi integracia podarila, avsak riesim bug ktory neviem odstranit, rezim cerpadla (DHW cize TUV, Heating - Kurenie, alebo aj aj) ovladam a menim zapisom do registra 0, vsetko fici ako ma, avsak po restarte miniservera sa automaticky vysle nanovo zapis do registra 0 s danou hodnotou, pride spat message ACKnowledge, avsak nova prepisana hodnota je vzdy 0 aj ked mi prislo potcrdenie o zapise inej hodnoty, cize inak povedane po restarte miniservera sa mi vzzdy tepelko vypne nech bolo v akomkolvek rezime, je mi to zvlastne pretoze rovnako rezimy riadim pri rekuperacii a tam je to po restarte OK, tiez sa odosle prikaz ale hodnota sa nastavi tak ako sa posle, nema s tym prosim niekto skusenost?


   
ReplyQuote
(@koty007)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 197
Topic starter  

@paly85 podařilo se vyřešit? Řešíme, že nám nechce TČ ohřívat DHW přestože nastavení na adresu 0 je správně.


   
ReplyQuote
(@paly85)
New Member
Joined: 10 months ago
Posts: 3
 

@koty007 otvoril som ticket na bug ktorý opisujem vyššie pre Loxone ale kašlú na to, musím sa im pripomenúť. TC ovládam s tým obmedzením že si dávam pozor kedy reštartnem miniserver nahrávanim zmien. Teraz v zime obmedzujúce keďže TC ide skoro stále.

Inak ovládanie TC ti funguje a nejde iba dhw? Chce to viac info od Teba aby som vedel poradiť. Config a logiku ktorú používaš..... modbus komunikácia ako vyzerá?


   
ReplyQuote
(@koty007)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 197
Topic starter  

@paly85 už mi to jde komplet a vyřešil jsem i problém po restartu, v mém případě bylo nutné na adresu 0. Poslat hodnotu 12 (0000000000001100), myslím, že to je bit 2 + 3, že chci topit a ohřívat TUV, dal jsem si tam i po restartu zpoždění a zapíšu ho tam vždy a funguje to spolehlivě.

image

   
ReplyQuote
(@paly85)
New Member
Joined: 10 months ago
Posts: 3
 

@koty007 No u mna je to BIT1 a BIT2 takze posielam 2 (heating), 4 (TUV) alebo 6 (heating + TUV). Tak som rad ze si to rozbehal. Skusim to po restarte spravit tak ako mas Ty, ale to je iba taky workaround ale nie riesenie problemu podla mna.

Pretoze ak pred restartom tepelko kurilo alebo robilo TUV tak po restarte miniservera to ukonci, a zacne na novo. Bol by som radsej ak by dany rezim neukoncilo ale pokracovalo v nom bez ohladu na restart.

Vcera mi loxone zavrel ticket tak som im pisal ze preco ked neposlali ziaden feedback. Tak vraj omylom tak verim ze sa na to niekto pozrie.

Kazdopadne mam svoju teoriu preco sa to takto sprava. Mam viacero modbusovych zariadeni ktore ovladam (menic, rekuperacia a tepelko) a takto sa sprava iba tepelko. Vzdy po restarte miniservera Loxone posle vsetky(ale ze vsetky) pouzivane hodnoty modbusovych aktorov nanovo aj ked sa ich hodnota nezmenila. Z principu menic aj rekuperacia sa po zapise danej nezmenenej hondoty nerestartuje. Avsak tepelko zrejme po zapise do istych registrov (a to bude aj ten 0-nulty) sa automaticky restartne. Ja tych registrov na zapis pouzivam viac ale zrejme staci zapis aj do 0. A teda aj ked mam v configu nastavene pre dany aktor v parametri Interval opakovani (cize zaslat hondotu iba ak doslo k zmene) hodnotu 0s aj napriek tomu miniserver po restarte posle vsetko - len tak aby sa nepovedalo pre istotu asi :). A kedze tam ten parameter je (v minulosti nebol myslim) tak podla mna nefunguje spravne, pred restartom by si miniserver mal tu honodtu zapamatat a ak je ina tak iba vtedy poslat, alebo pridat moznost/checkbox ci poslat vzdy po restarte alebo nie. Kazdopadne cakam co na to povie Loxone.


   
ReplyQuote
Share: