X
Forum

Forum

Samostatný zdroj pr...
 
Notifications
Clear all

Samostatný zdroj pro LED psásek s RGBW 24V dimmerem?

3 Posts
3 Users
0 Likes
323 Views
 rpav
(@rpav)
Eminent Member
Joined: 1 year ago
Posts: 17
Topic starter  

Ahoj,
úplně jednoduchý dotaz, nicméně velmi ocením provozní zkušenosti:
Chci spínat cca 6 LED pásků, každý z nich přes samostatný 24V RGBW dimmer.

A) má smysl pro každý pásek dát samostatný zdroj? Pokud ano, jaký je osvědčený s dobrým poměren cena/spolehlivost?

B) dům má vlastní baterie a tím pádem šetřím každý watt. Rád bych při odchodu z domu přes relátko vypnul všechny zdroj LED pásků výše. Tím pádem ale vypnu napájení všech šesti 24V RGBW dimmerů. Nebude se LOXONE zlobit, že se mu ztratily a při příchodu domů zase objevily? Budou tak mi té tree sběrnici střídavě mizet a objevovat se. Nebude to problém?

Díky za rady


   
Quote
vita_k
(@vita_k)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 59
 

Na kazdy pasek bych zdroj nedaval, mam 2 pasky na jeden 120W zdroj a funguje to na vybornou, (mimochodem jeden takovy zdroj mam tu v bazaru). 

miniserver se podle me zlobit nebude, ze mu odpojis dimmery. Jsem to mel to ruzne zapojene/odpojene, kdyz jsem to zprovoznoval a zadny problem nebyl. Nekde to je samozrejme v logu, ze je odpojeny.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

A) nema zmysel , ale zalezi od umiestnenia , ci to je jednoduchsie  ked budu 2-3

B) Ak to budu AIR TREE dimmery budu ti chodit push hlasenia ze su offline, popripade maili,zalezi ako to mas nastavene. Ma to zmysel vypinat? Aky ma kludovy odber ten zdroj?


   
ReplyQuote
Share: