X
Forum

Forum

FVE - 1 – fázový Hy...
 
Notifications
Clear all

FVE - 1 – fázový Hybridní střídač̌ GoodWe GW3648D-ES

38 Posts
10 Users
0 Likes
8,149 Views
Michal Bajer
(@michal-bajer)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 105
Topic starter  
Posted by: @dawe

Já na tom jak docílili adresy nevidím nic zajímavého.

v té tabulce registrů jsou adresy uvedeny hexadecimálně a do loxone to musíš zapsat decimálně.

Díky za nápovědu. Už to vypadá na dobré cestě..  


   
ReplyQuote
Michal Bajer
(@michal-bajer)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 105
Topic starter  

Ahoj, Všechny 

Potřeboval bych pomoc s projektem. Dle parametru měření energie z VF. Dle Loxone Configu měření probíhalo docela dobře. Ale pokaždé se my zasekli celkový přehled. Tak jsem napsal na Loxone ale každí asi ví jak umějí krásně poradit.  

Zde zasílám jejich odpověď na můj problém.

Vypadá to, že využíváte stejné hodnoty pro výkon i energii, takto blok Energetický monitor nefunguje.

Musíte převést výkon na energii přes blok Měření spotřeby a tyto hodnoty potom napojit na Energetický monitor, na vstupy energie (Ep, Ev, Ed)

Pro více informací o blocích se podívejte na dokumentaci:
Měření spotřeby | Loxone dokumentace
Nápověda k funkčnímu bloku Energetický monitor | Loxone

Bohužel jsem to nějak celé nepochopil a tak jsem včera dělal nějaké pokusy a omyli ale k hodnotám sem se nedocílil.

V příloze zasílám i šablonu. TEST jsem prováděl já. Vrhni schéma jsem dostal od s-power.

Předem děkuji za každou nápovědu.
omlouvám za pravopisné chyby, jsem dyslektik. Děkuji za pochopení. 

 


   
ReplyQuote
(@sedik)
New Member
Joined: 3 years ago
Posts: 4
 

Dobrý den,

 

mám doma loxone a měnič od GoodWe GW5k-ET a řeším komunikaci přes TCP/IP. Neposkytl by někdo hotový Config z loxone pro tuto komunikaci. 

 

Moc děkuji


   
ReplyQuote
(@maxmin)
New Member
Joined: 3 years ago
Posts: 3
 

Ahojte, právě mi montují FVE se střídači GoodWE. 

Posunul se tady někdo s komunikací s loxone?
Rád zaplatím někomu, kdo mi pomůže využít možnosti loxone naplno, aby fungoval funkční blok "Energetický monitor" a abych případně mohl prioritizovat přebytky, které by měly jít na nabíjení aut a do topení. 

 


   
ReplyQuote
Michal Bajer
(@michal-bajer)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 105
Topic starter  

Ahoj všem.

Zde přikládám můj Loxone Config na „GoodWe GW3648D-ES“ Jenom co na 100 % moc u mě nefunguje je (Zobrazuje měnič odesílat energii do sítě nebo, získávat energii ze sítě)

(052F_R_Grid in-out flag) Tato příkaz by mněl ukazovat 1 až 2 (Posíláme do sítě = 1 / bereme ze sítě = 2) ale nějak to nefunguje správně. Když už večer panely nevyrábějí tak je hodnota = 0. (Dle tabulky 8-13) (Stránka 16 z 24)  by to mnělo fungovat. 

Kód       Popis
0x00      Střídač neposílá energii do sítě, ani nezíská energii z sítě. Střídač odesílá.
0x01      energii do sítě
0x02      Střídač získává energii ze sítě.

Proto jsem si na zkoušku udělal bloku Status, de mně rozlišuje 1 a 2, To mně zatím vyhovuje i když naměřená data nejsou 100 % při dodané a nakoupené energie. Příklad v LOXONE mám Dodaná energie 6,03 kWh a v sem portál mám 6,05 kWh. A pak u Nakoupené energie v LOXONE 135,6 Wh a v sem portál. 0,10 kWh a pak ještě. Dnešní produkce v LOXONE 16,8 kWh a v sem portál 15,50 kWh. menší starty jsou asi u mě přitupen 😊

U nakoupené energie v LOXONE budu mít chybu na kterou jsem ještě nepřišel. 

Kdyby z vás někoho napadlí lepší postup tak budu rád. A taky doufám že toto někomu pomůže pro začátek.

omlouvám za pravopisné chyby, jsem dyslektik. Děkuji za pochopení.


   
ReplyQuote
(@maxmin)
New Member
Joined: 3 years ago
Posts: 3
 

Moc děkuji, určitě to pomůže. Ještě možná blbý dotaz, k tomu je třeba modbus extension? Nebo to funguje přes Modbus TCP? Mám model GW10k-ET (v základu má wifi bez lan portu)

A ten goodwe umí modbus TCP i na wifi? Protože tady čtu že je třeba koupit LAN modul:

https://it.goodwe.com/Public/Uploads/solars/technical-documents/20200924%20-%20GoodWe%20MODBUS%20TCP%20Communicaiton%20Solution%2020200924.pdf

Nedává mi to moc smysl, u TCP pokud vím nezáleží na fyzické síťové vrstvě..
Ten co mi to montuje něco říkal, že mi nemůže dát admin práva na střídač 🙁 Tak budu potřebovat alespoň střídač nakonfigurovat a připravit dnes dokud tu ještě bude, ať je na něm funkční ten modbus. 

This post was modified 3 years ago 2 times by maxmin

   
ReplyQuote
Michal Bajer
(@michal-bajer)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 105
Topic starter  
Posted by: @maxmin

Moc děkuji, určitě to pomůže. Ještě možná blbý dotaz, k tomu je třeba modbus extension? Nebo to funguje přes Modbus TCP? Mám model GW10k-ET (v základu má wifi bez lan portu)

A ten goodwe umí modbus TCP i na wifi? Protože tady čtu že je třeba koupit LAN modul:

https://it.goodwe.com/Public/Uploads/solars/technical-documents/20200924%20-%20GoodWe%20MODBUS%20TCP%20Communicaiton%20Solution%2020200924.pdf

Nedává mi to moc smysl, u TCP pokud vím nezáleží na fyzické síťové vrstvě..
Ten co mi to montuje něco říkal, že mi nemůže dát admin práva na střídač 🙁 Tak budu potřebovat alespoň střídač nakonfigurovat a připravit dnes dokud tu ještě bude, ať je na něm funkční ten modbus. 

No budeš potřebovat https://shop.loxone.com/cscz/modbus-extension.html . Přijde mi to pak jednouší to implantovat do LOXONE něž přes LAN a nebo přes WI-FI. (Když víš co děláš) Ne jak já na začátku.

Jinak nastavení v střídací jsem nějak neřešil. Přístup tam taky nemám a co jsem jenom chtěl tak ať mi jenom vytáhnou UDP kabel pro zapojení do LOXONE. Na to zapomněli a tak jsem si ta zapojil sám. 

 


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

Goodwe podporuje modbus tcp. Tedy žádná 485 extension potřeba není. Pokud se do goodwe koupi LAN modul. Co jsem.pochopil po wifi rozhraní není protocol k dispozici 


   
ReplyQuote
Michal Bajer
(@michal-bajer)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 105
Topic starter  

Tak po dlouhé době se my povedlo konečně rozjet GoodWe v LOXONE. Předtím jsem mněl odchylky a hodnotí se moc neshodovali s sem portálu, A po menších úpravách a přemýšlení se zdařilo. Tak jsem sledování 7 dní k jakým hodnotám se dostanu a přiblížil jsem se k sem portálu cca odchylka 0,002 + - kWh .

 

 


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

@michal-bajer

rs485/modbus nebo modbus over TCP/IP?


   
ReplyQuote
Michal Bajer
(@michal-bajer)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 105
Topic starter  

@elpaso

Já to mám přes modbus od LOXONE. Ale taky jsem narazil na jeden článek a škoda že jsem ho neobjevil dřív, mohl jsem si ušetřit nějakou tu kačku 🙂 ( Modbus RTU 2 TCP Gateway )


   
ReplyQuote
(@maxmin)
New Member
Joined: 3 years ago
Posts: 3
 

@michal-bajer Já právě plánuji koupit goodwe lan modul, ten by měl přímo podporovat modbus TCP a tím pádem se na něj z loxone připojím po síti bez rs485 extension


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

jojo, je to presne takto. jakmile ma goodwe LAN modul vse je mozne resit na urovni virtual MODBUS master na strane loxonu.


   
ReplyQuote
(@sedik)
New Member
Joined: 3 years ago
Posts: 4
 
Posted by: @michal-bajer

Ahoj všem.

Zde přikládám můj Loxone Config na „GoodWe GW3648D-ES“ Jenom co na 100 % moc u mě nefunguje je (Zobrazuje měnič odesílat energii do sítě nebo, získávat energii ze sítě)

(052F_R_Grid in-out flag) Tato příkaz by mněl ukazovat 1 až 2 (Posíláme do sítě = 1 / bereme ze sítě = 2) ale nějak to nefunguje správně. Když už večer panely nevyrábějí tak je hodnota = 0. (Dle tabulky 8-13) (Stránka 16 z 24)  by to mnělo fungovat. 

Kód       Popis
0x00      Střídač neposílá energii do sítě, ani nezíská energii z sítě. Střídač odesílá.
0x01      energii do sítě
0x02      Střídač získává energii ze sítě.

Proto jsem si na zkoušku udělal bloku Status, de mně rozlišuje 1 a 2, To mně zatím vyhovuje i když naměřená data nejsou 100 % při dodané a nakoupené energie. Příklad v LOXONE mám Dodaná energie 6,03 kWh a v sem portál mám 6,05 kWh. A pak u Nakoupené energie v LOXONE 135,6 Wh a v sem portál. 0,10 kWh a pak ještě. Dnešní produkce v LOXONE 16,8 kWh a v sem portál 15,50 kWh. menší starty jsou asi u mě přitupen 😊

U nakoupené energie v LOXONE budu mít chybu na kterou jsem ještě nepřišel. 

Kdyby z vás někoho napadlí lepší postup tak budu rád. A taky doufám že toto někomu pomůže pro začátek.

omlouvám za pravopisné chyby, jsem dyslektik. Děkuji za pochopení.

 

už jste vyřešil zobrazování informace z měniče odesílání energie do sítě nebo ze sítě pro komunikační protokol 1,7. viz tabula 8-13 v protokolu.

Díky

 


   
ReplyQuote
Michal Bajer
(@michal-bajer)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 105
Topic starter  

@sedik

Ahoj,

Omlouvám se, že odpovídám až tet. Hybu jsem mněl nikde jinde. Protože jsem mněl špatně PV1 a PV2, Jinak zatím to sedí ti hodnoty, jak mají. Kapku je to chaotické ale dá se v tom vyznat.  😀 

fve

M.


   
ReplyQuote
Page 2 / 3
Share: