X
Forum

Forum

Externí moduly na z...
 
Notifications
Clear all

Externí moduly na zvýšení počtu vstupů/výstupů

453 Posts
40 Users
42 Likes
85.6 K Views
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3073
Topic starter  

jop. ta cervena je propojovaci svorka, tzn vsechny propojene


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3073
Topic starter  

@msk: Kamos mi ted poslal tenhle link  http://www.pcbway.com/  Maji to pry i vyzkouseny. Zasles navrh a do tydne mas postou zpatky hotovy PCB,


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Hotovy myslis len plosnak, alebo aj osadeny? Tam si to uplne neviem predstavit navrhnut to v amaterskych podmienkach tak, aby to cinan rovno osadil (zhruba vzdialene tusim o com hovorim, kolega 5m odomna to ma ako denny chleba). Bolo by to ale krasne, nesrat sa s DIL a mat to cele v SMD a bez prace ...

Na druhu stranu ten obvod zas nie je taka pakarna, teraz som to sice zase na cas odsunul kvoli nedostatku casu, ale odhadujem, ze osadene a ozivene to budem mat do 3-5 hodin. Samozrejme vo vacsich mnozstvach to takto robit nejde.


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

niekde tuto alebo podobnu stranku uvadzali, neviem ci tam nebol min limit 10ks alebo tak. - zda sa mi ze na pokeys to nejaky nemec robil/objednaval takto.

Ak navrhnes nieco schopne, by som sa pripojil s odberom. Kolega by mi potom k tomu spravil krabicku/drzak na DIN cez 3D tlaciaren. 

Vecer ak nezabudnem odfotim nejake krabicky co uz mam na rele dosky


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3073
Topic starter  

Z toho co mi rikal a i jak se ta stranka tvari, tak to bude jen plosnak bez osazeni. A i podle te ceny (10USD) za 10ks to bude imho jen plosnak.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Najvacsim problemom mojho plosnaku je rozmer. Ten je dany ako typom suciastok (DIP), tak hlavne poctom vystupov (64), ktore proste na svorkovnici par (desiatok) centimetrov zaberu. Takze plosnak by pouzitim SMD siel zuzit, ale uz nie moc skratit, jedine pouzit uzsie svorky (cena). Vo vysledku by sa nejake cm2 usetrili, ale usetrena stokoruna by zase naskakala na tych svorkach. Takze srat na to.

Cenu holeho plosnaku v maloseriovej vyrobe v CR ocakavam niekde okolo 500, suciastky som este nepocital, ale povedzme niekde medzi 500-1500. Plus par hodin prace (ale toto je za financny obnos asi tiez riesitelne - vid.  https://www.plosnaky.cz/navrh-a-vyroba-pcb - odkaz na hackerspace ).

V cine to pre mna dat vyrobit nedava zmysel, pretoze ta doska je zamerne navrhnuta tak, ze ju bude pajkovat amater doma trafopajkou a zatial som vzdy po vyrobe nieco na doske vylepsoval, takze ani opakovatelnost vyroby nie je zarucena.

A hlavne - je to furt prototyp. Mozno zistim, ze je to slepa ulicka ...


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

tu su foto printov tych krabiciek...

3d003
3d002
3d001

   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

nahodou som narazil na modbus/rs485 rele board, takze uz mozete ovladat priamo z loxone - len treba ten modul dokupit 🙂

8 Channel DC 12V RS485 Relay Module Modbus RTU 485 Remote Control Switch for PLC PTZ

https://www.aliexpress.com/item/8-Channel-DC-12V-RS485-Relay-Module-Modbus-RTU-485-Remote-Control-Switch-for-PLC-PTZ/32769685000.html


   
ReplyQuote
(@salinm1)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 108
 

to vypadá pěkně:) bude to někdo testovat?


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

... a zase ten problematicky 485/modbus ... Ze si nedate povedat ...


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 
Posted by: msk

 

... a zase ten problematicky 485/modbus ... Ze si nedate povedat ...

   maju riesenie bez Arduina 😀

Zda sa ale ze tomu modbus/rs485 rieseniu sa nevyhnem, lebo co pozeram menic na Solar tak maju nejaku SNMP kartu alebo Modbus  http://www.voltronicpower.com/oCart2/index.php?route=product/product&product_id=110

Pisu tam o Modbus aj RS485 - Pytal som sa dnes u loxone ze ktory extension budem vlastne potrebovat a nevedeli mi povedat ze na vyrobcu menica sa mam obratit 🙂 to bude zase boj...


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3073
Topic starter  

@msk: Presne tohle sem chtel taky napsat, ale pak sem to vzdal ;-). Aliexpress je plny ethernet rele, ale ten Modbus proste tahne 😉

PS: A to teda nezminuju opet reseni Quido+externi rele, ktere mi porad prijde nejlepsi, abych zas nebyl narknuty z nadrzovani Papouchovi 😉


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

Klidně Papouchovi nadržuj, já půjdu přesně do kombinace Quido+relé, tak myslím že budeme moct nadržovat dva 🙂


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3073
Topic starter  

@Pavel: Supr ;-). Ja mam popravde nutkani zkusit nejaky extension odebrat a predelat ho na ty relatka. prijde mi to mnohem robustnejsi a trvanlivejsi nez ten Loxone. 

Ale zatim zkusim prodat ten Dimmer a uvidim pak dal 😉


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

Mě už se to začíná blížit, tak budu nakupovat.

Není problém s tvým programem provozovat jednoho Quida na 100 vstupů a další/ho Quida na relé současně?


   
ReplyQuote
Page 8 / 31
Share: