X
Forum

Forum

Externí moduly na z...
 
Notifications
Clear all

Externí moduly na zvýšení počtu vstupů/výstupů

453 Posts
40 Users
42 Likes
85 K Views
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Ano, je to tiez cesta, len bacha na zdroj tych rele, cinske byvaju skoro vzdy cinknute a amperaz je treba delit dvomi az tromi a podla toho dimenzovat istice.


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
 

Právě jsem se vrátil z Forarchu. Objevil jsem tam moduly od firmy Sator  https://www.sator.cz/cz/products/modules/product/30-diom16es.html Pobavil jsem se s tvůrcem. Mají připravený program v PicoC pro Loxone pro plné integrování vstupů/výstupů trochu jiným způsobem než L. Spočívá to v tom že těchto modulů je možné přidat k Loxone neomezené množství, jestli jsem ho pochopil správně, vloží se prográmek v PicoC pro první Autonomní jednotku s ethernetem, za který se připojují další jejich moduly už po jejich sběrnici. Rozdíl je v tom že lze prý integrovat neomezené množství I/O do jednoho programu PicoC. Ceny nejsou nijak hrozné a rozměry jsou více než krásný 🙂 Pro člověka co hledá řešení které lze dát do standardního rozvaděče jako Loxone je tohle asi dobrá cesta.

Každopádně má pán rozhled a zná všechny alternativy k loxone a dá se s ním bavit. Doporučuju ten stánek navštívit. Hala 4.

This post was modified 6 years ago by Bery

   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

Vypada to pekne, ale prijde mi, ze Quido vychazi financne lip ne?

Quido ma 100vstupu za 8tisic, zatimco tady je za 8 tisic vetsinou 16 vstupu/vystupu. Nevim jak u tech vystupnich Quido modulu, ale i tak.

Jinak je fajn, ze roste konkurence Loxonu a ze hlavne nekdo vyuziva Pico ;-). Jen si nedokazu predstavit, jak by nad jeden picoC program povesil jeste vic vstupu/vystupu, nez co sem tam nacpal ja pro Qudio.

Znamenalo by to jeste vetsi AND/OR peklo nez co sem musel podstupovat ja 😉


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

16vstupu za 8600 je docela palka,to je quido rovnou se 60. Ty vystupy jsou napajene společně a asi max 24v,tzn. nutnost dalsich rele 🙁

Skoda,jinak to neni uplne blbý. Ale cenou je to skoro jak origo extension(9600 zakladni sleva), ktery ma taky 16vstupu ale sice jen 8 vystupu,nicmene uz aspon 230v 5a. 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

jojo, taky mi to prave prislo, ze za ty penize to zas takova hitparada neni. To kdyz vemu Quido 4/32 OC, tak to mam za 6000, zatimco tady jsem 16/16 za 8500. A v obou pripadech budu resit ext. rele.

 


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
 

Psal jsem že by to bylo vhodné do standardního modulového rozvaděče 🙂 Nevím co pán musel podstoupit aby tohle zrealizoval, to by stálo za to se ho zeptat do podrobna. V PicoC se neorientuju. A ano papouch je výhodnější, pokud vezmu variantu cca 100I + 100O vyjde tady na +-48k, což je pořád krásná cena oproti Loxone (110k). Od papoucha to vyjde se všemi kryty, krabičkami na 30-35k. Jsou to hrubé odhady. JE jasný že všechno co je hezky uklizený v krabičce je dražší, nechtěl jsem tomu dělat reklamu, jen mne to zaujalo 🙂

@David Reléové výstupy jsou ti k ničemu když se ti slepí relé pouze tím že spínáš spínané zdroje pro ledky, proto je vždy výhodnější OC výstup za který se pověsí relé v patici.

This post was modified 6 years ago 2 times by Bery

   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

@Bery jasny, na ledky relatka,to je  rychla cesta do kremikoveho nebe 🙂 nicmebe 230v lze vyuzit na vice veci nez jen ledky a zasuvky.

Jak jsem psal,blby to neni,ale na masu bohuzel taky ne. Zvlast kvuli te cene,která se podobá extensionu 🙁 Ale takovych lidi urcite víc,jen lidi jako @L a mu podobní jsou schopni rozvijet komunitu.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

@bery - hele reklama naprosto v klidu. Tohle je kontextove a je dobre o tom vedet. Takze to si postnul spravne 😉

Jen by to chtelo, aby to trochu zlevnil ;-). Ale jak pises ,je to v hezke krabicce a urcite pro nekoho to bude libivejsi nez Quido. Ale mne se treba quido+drazk na din + ochrane plexi libi vic. Hezky to sviti a blika 😉

@David-pr: Diky 😉


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
 

@David Já si nějak nedovedu v dnešní době představit nějakou zátěž v rodinném domě, která by neopotřebovávala nadměrně kontakty relé. Motory v žaluzkách jsou čistě indukční zátěž = problém, nemusí přijít hned, ale třeba za 5 let. Jakékoliv spínání SS proudu většího než 1A při 24V = problém. Loxone (nejen Loxone) relátka se dají prakticky použít podle mě jen na spínání 60W žárovek, nebo dalších relátek 🙂 Zbytek zvládne OC výstup. Pokud se mýlím, tak se rád přiučím.

Kdyby aspoň nechtěli za opravu nesmysl, tak by to člověk nějak zkousnul, ale takhle... 😀

Jinak souhlas že Quido je větší underground a mě se taky víc líbí, škoda že nemá blikátek víc 😀

This post was modified 6 years ago 2 times by Bery

   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

No tech Loxone rele se presne proto bojim. jakmile odejde, vymenit nepujde, navic reklamaci pry neuznavaji. takze premyslim je komplet vyhazet a dat tam Quida. Ale neni ted vubec cas.


   
ReplyQuote
(@gisbern)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 161
 

Ahoj, rele si zcela standartne kazdy preci muze vymenit v extension sam, ne? Proc by to nemelo jit ? Sam jsem si jich par jiz vymenil, prace na 10 min. Nahradni Rele mam primo od Loxone, za nijak zavratnou cenu, ale je to standartni rele , tusim hongfa,  takze se nech koupit i na TME apod. 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

Rele loxone nieje uplne katalogovy typ.

Ti co pametaju zaciatky tak tam boli cierne rele, s ktorymi mali problem.

Potom si dali vyrabat special pre nich. Ked pozrete presny typ tak co je posledne 3 cislice tak take sa neda kupit. (terda kedysi 3 roky dozadu)


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

@gisbern - jasne, da se vymenit. Ale znamena to vyndani celeho extension z rozvadece, rozebrani a pajeni. Narozdil od jednoduche vymeny rele primo na DIN liste.

Jak pises, ze mas rele primo od Loxone. To oni nekde / nejak primo prodavaji, nebo je to neco bokem?


   
ReplyQuote
(@gisbern)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 161
 

Potreboval jsem vymenit rele hned po 3 mesicich a to 2 kousky na jedne extension. Asi nejaka vadna serie, ci co. Volam jim, ze mam problem s nefunkcnim rele, ale ze extension je dulezita pro funkci baraku, jak to udelame. Vymenu DIY nabidli i sami a ze poslou rele. Jedno stalo tusim 40 korun, ale uz si presne nepamatuji. Vim ale, ze rele je od nich.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

A jak to je dlouho, co byli takhle ochotni? Je to uz "novy" Loxone, nebo jeste v dobach, kdy meli svou komunitu radi?

Protoze z tohodle DIY pristupu mi prijde, zeto bylo spis driv.


   
ReplyQuote
Page 19 / 31
Share: