X
Forum

Forum

Externí moduly na z...
 
Notifications
Clear all

Externí moduly na zvýšení počtu vstupů/výstupů

453 Posts
40 Users
42 Likes
85 K Views
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

Podlamna to rychlo zatrhnu, staci nieco zmenit v komunikacii a je vymalovane.
Jedine ze by clovek nerobil update.


   
ReplyQuote
Sedtronic
(@sedtronic)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 61
 

Dokud nebudou komunikaci šifrovat nebo jinak zabezpečovat, tak to vždycky někdo rozklíčuje.. Stejně to vidím tak, že neudrží krok s možnostmi trhu kvůli své cenové politice a budou muset něco změnit, jde o to co kdy a jak .. 


   
Pavel reacted
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 
Posted by: smotek7

Jedine ze by clovek nerobil update.

Napr. u mna ziaden problem. Nejak to funguje, updatovat to nemienim, aj tak s tym vzdy akurat tak nieco dojebu. V dlhodobom horizonte mam v plane aj tak miniserver vymenit za nieco vlastne (akurat na to nie je vobec cas).


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

seriozne se obavate, ze by tyto vsechny "udelatka" od externich firem mohly jednou prestat pracovat? Kdyz si budu moc vymyslet, byl by to prusvih, kdyz by se clovek krotil, tak budiz... ale pak by to bylo jen o ventilech na topeni a par nezbytnosti... mam se obavat tedy? 🙂 nebo jeste rychle sahnout nekam jinam? 🙂


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

ked si to vies sam osefovat, tak sa neni coho bat, ked ti to bude robit niekto druhy, moze to mat zdrzanie


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Neviem ci dobre rozumiem otazke. Demo scenar - za 10 rokov Ti mrdne vedla baraku blesk a vezme so sebou miniserver. Loxone ako firma v tej dobe nebude existovat, lebo skrachovala. Riesenie?


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 
Posted by: msk

Neviem ci dobre rozumiem otazke. Demo scenar - za 10 rokov Ti mrdne vedla baraku blesk a vezme so sebou miniserver. Loxone ako firma v tej dobe nebude existovat, lebo skrachovala. Riesenie?

pokud je to na moji otazku, tak spis jestli Loxone nevymysli zpusob, jak vsechny co je chteli precurat, jak nam to vratit zpatky a zablokovat komunikaci treba s Padouchem atd..., ale jinak souhlasim, pokud za 10-20 let se neco stane, tak muze byt pruser taky. (Viz kdyz jsem prodal dum, je tam Inels 1 a nova majiteka vsude dala LED zarovky, tak to hori s LED jako prd, shanet jeste jednickove moduly na svetla honem. Nastesti Inels dodal hned) 😀


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

za 5-10r domaca automatizacia/inteligencia pokroci tak ze to bude mat aj kaufland v tyzdennom letaku , takze by som to vobec neriesil...;)


   
czgaston reacted
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

@richard: Pokud neaktualizujes, Loxone ti nic nevrati. Mas SW co je na miniserveru a Loxone ti muze polibit ;-). Pokud ale updatujes, vystavujes se riziku, ze Loxone vymysli zase nejakou prasarnu ala zbrzdeny modbus.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

@richard mi nikoho nechceme precurat. Vyuzivame standartne moznosti, ktore Loxone ponuka.

p.Kral na skoleni 2013 povedal, ze podporuju vsetky moznosti integracie zariadeni tretich stran.

Blbe je ze od 2013 otocili kabat.

Riesenie je nerobit update, ako pisal @msk hore.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

Diky diky 🙂

Objednam, budu si hrat na stole a ucit se a postupne delat na projektu. Par vystupu a vstupu navic se bude v budoucnu hodit. Diky

@L - s potrebnym SW jiste 🙂


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

@richard:  Nerozumim co myslis s potrebnym SW. Jakmile jednou Loxone rozchodis, zpravidla uz nepotrebujes updaty. Stejne jen zhorsujou UI a orezavaji funkce. Maximalne pridaji nejaky nesmyslny air-bazmek, ktery je stejne predrazeny.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 
Posted by: L

@richard:  Nerozumim co myslis s potrebnym SW. Jakmile jednou Loxone rozchodis, zpravidla uz nepotrebujes updaty. Stejne jen zhorsujou UI a orezavaji funkce. Maximalne pridaji nejaky nesmyslny air-bazmek, ktery je stejne predrazeny.

no prece ten Tvuj 🙂

  https://www.vodnici.net/2016/10/loxone-propojeni-s-modulem-quido-od-papoucha/


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

@richard: Ajo takhle si to myslel. Ja nechapal tu vetu, porad jsem premyslel, co je z pohledu Loxone spravny SW 😉


   
ReplyQuote
(@vitaddd)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

Asi to tu každý ví, ale neviděl jsem to tu napsané :

Analogový výstup serveru či extensionu jde použít ke spínaní za pomocí SSR relé za pár dolarů. Já mám v podružném rozvaděči v garáži usazené relátka  FOTEK 3-32DC/230AC 25A a spínám zásuvky na zahradě, spoty na podsvětlení a jiné nepodstatné věcí. Jo, a k přenosu stačí jedno UTP na sedm relé 🙂 Viděl jsem na Ali moduly s osmí SSR na desce, takže to půjde dat někam, kde je napájení a UTP a tím rozšířit instalaci o další funkce  


   
ReplyQuote
Page 18 / 31
Share: