Forum

Forum

Externí moduly na z...
 
Notifications
Clear all

Externí moduly na zvýšení počtu vstupů/výstupů

453 Posts
40 Users
42 Likes
83.2 K Views
(@gisbern)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 161
 

2 roky tamuuuu nazaaaad

Ale i kdyby uz to nenbizeli, preci je jasne, ze jde o normalni 24V rele, a kdyz tam nepujde ohledne patice, tak ho preci muzu trochu upravit... to si myslim, ze je v silach kazdeho, kdo umi drzet v ruce pajku...


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
 

Jen si dejte pozor při výměně, měli by tam být bistabilní relé, normální fungovat nebude.


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 641
 

@dusanmsk

zbyly Ti jeste nejake ty tvoje input moduly?


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1870
 

Mam posledne 2 osadene a 5 dosiek. Uz s tym koncim, hlavne so supportom ludom co si to skladaju a oziviju sami, zralo to strasne casu. Dosky som ale ochotny nadalej objednat a dodat bud na zraze alebo postou pokial toho niekto nie je schopny sam.


   
ReplyQuote
(@zoltan)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 120
 

Ahoj

Mozno sa to bude niekomu hodiť ako jednoducho rozšíriť vstup-výstup cez RS485 http://www.magnetomechanical.com/resources/ADAM_I-O_MODULE_DIGITAL.pdf

jednoduche a lacne😀

Cca 30€ za 16 vystupov


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
 

Když už se o tomhle píše... Jak velkej by byl problém napsat "program" pro jakejkoliv modul, kterej komunikuje po RS485? Vůbec do tohodle nevidím, mohl by mi prosím někdo nějak osvětlit, jak funguje RS485 na Loxone?


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3058
Topic starter  

RS485 je jen "konektor". Jsouv nem kabely a je na tobe, co do nich posles nebo co z nich nactes. Je potreba mit stanoveny nejaky protoko, ktery rika, jak se co nacita a ovlada. Napriklad takovy Modbus over 485 je prave ten protokol nad RS485.

Napsat univerzalni program nad 485 neni mozne. Kazdy muze pouzivat 485 jinak. Napriklad nekdo muze na dvou kabelech mackat morzeovku, druhy muze podle poctu stisku rikat co se ma zapnout, atd.


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
 

A proč tedy loxone prodává modbus extension? Mám to chápat tak že je to jen připravenější verze RS485 extensionu?

Šlo mi právě o možnost rozšíření loxone o moduly přes RS485. V průmyslu se ty sériový rozhraní jeví jako dostatečně rychlý pro systémy s tisíce vstupy a je to spolehlivý.
Jestli to teda chápu správně, tak co musím udělat a umět pro vytvoření nějakého "programu" který spojí tyto moduly s Loxone. Jakou funkci tam má vlastně RS485 extension, když RS485 je "jen ten konektor".
Chtěl bych se ve volném čase nějak vzdělávat a tohle mi přijde jako celkem fajn projekt.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3058
Topic starter  

Ano. Modbus ext je jen rs485 ext s integrovaným modbus protokolem (a pripravou na strane lox configu, aby se s tim snadno pracovalo) 

 

Jestli se chces vzdelavat, zkus si nejdriv rs485 jen na PC v obyčejném cecku. Az si budes dakt jistej a budes mit vse odladeno, pust se do loxone picoC. 

PicoC je interpretovane C s mraky omezenima a mraky bugama. A něco v tom doladit je opravdu hardcore. 

Programuju v cecku temer cely zivot, mam za sebou několik komerčních app, ale picoC mne stale drti 😉 

Spousta veci funguje náhodně, neco jen občas, neco samo tuhne, atd. 

 


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
 

A moje vize byla to že tím RS485 půjde komunikovat s externími moduly bez PicoC. Pokud se jedná pořád o "to samý". Tak to samozřejmě ztrácí význam 😀


   
ReplyQuote
(@zoltan)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 120
 

Určite by som osobne nešiel do nejakej divočiny s modbus RTU len ma napadlo jednoducho rozšíriť lox o nejaké vstupy a výstupy,nakoľko mám jeden RS485 ext doma

Je to čisto len zábava.Na jednoduchú logiku by to mali byt dosť stabilne.


   
ReplyQuote
(@zoltan)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 120
 

@bery:Na Ten wellpro modul o ktorom som písal nepotrebuješ žiadnu vedu,stačí nakonfigurovať ako je to v návode písané a je to.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3058
Topic starter  

@bery: pokud se nepletu, tak ten modbus485  zakladu nic neumi. Sam ho doma nemam, jen z toho co jsem cetl nebo nekde pochytil. Je to defakto k tomu, kdyz chces naprogramovat komunikaci s nejakym cizim zarizenim ala bazen, atd. 

Ani vlastne nevim, jestli Loxone 485 umi komuinkovat vic nez s jednim zarizenim. Tady uz by to chtelo odpoved nekoho fundovaneho ;-).

@zoltan: osobne nevim, jestli to za to stoji. kdyz uz rozsirovat, tak bud ze srany nejake ethernet prvky z ali, nebo pak Quido-Papouch a mustek odemne, kde je vse (na 99.999%) odladeno.

Ten mustek vyvijim a ladim uz 3 roky a temer vsem lidi funguje. Jen ted prave s dvema lidmi hledame, proc u nich dvou to po 24h nahodne vytuhne. Pritom mrakum ostatnich to funguje. Potiz s PicoC je, ze to nema debuger, nelze se k tomu pripojit a nelze zjistit, proc to z niceho nic prestane fungovat 😉


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3058
Topic starter  

@zoltan: a toto jde v loxone pro ten modbus485 nacitat/zapisovat nejak mimo PicoC? Pres nejake predpripravene commands?


   
ReplyQuote
(@zoltan)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 120
 

@L:Presne tak,wellpro moduly komunikujú štandardne modbusom rtu má presne adresovanie ktoré začína adresou modulu(1byte)funkcia(zápis,čítanie)(1byte)čislom digitálneho výstupu(2byty)zap-vyp(2byty)a konci to CRC kontrolným kódom (2byty)


   
ReplyQuote
Page 20 / 31
Share: