X
Forum

Forum

Externí moduly na z...
 
Notifications
Clear all

Externí moduly na zvýšení počtu vstupů/výstupů

453 Posts
40 Users
42 Likes
85 K Views
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Mas recht, ted na to koukam - frekvence jde merit jen na extensionu. Ani na dimmeru ta volba neni


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Zas na druhu stranu je to vec, ktora sa da za par desiatok korun obist arduinom a spol ...


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

za předpokladu že nejsi BFU jako já...


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

To sa podda, neboj :D. Mne keby si pred rokom v praci povedal "tu mas arduino a rozblikaj na nom ledky", posral by som sa strachom ze ma vyhodia. Dnes navrhujem a testujem vlastne PCB, komunikujem po i2c a vseobecne robim kopec podobne pubertalnych kravin.

Mimochodom doba ostreho testu mojich modulov sa blizi, v pondelok osadzujeme vybavu rozvadzaca, takze v dalsich tyzdnoch postupne zacnem moduly prenasat "z laboratoria" do baraku.


   
ReplyQuote
(@zdenda)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 77
 

Před nějakou dobou jsme  na tomto vlákně řešili krone svorky na zakončení UTP/FTP kabelů. Já nakonec budu dávat KRONE svorky 2/8, protože se mi nechce kupovat drahé osmipatrové/čtyřpatrové svorky. Jaké máte zkušenosti s KRONE svorkami u zakončení v rozváděči....jaký největší průřez vodiče, lze zacvaknout do KRONE svorky? lze zacvaknout i slaněný vodič?


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3066
Topic starter  

@zdenda podle mne do krone moc vic nez CAT nedas. moc mista tam neni.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

A z principu funkce si myslim, ze lanko tam rozhodne nedas. A pokud by se to podarilo,moc bych takovemu spoji nevěřil.


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Na slanene vodice jedine packove wago. V krone svorce se jistojiste rozpadnou na padrt 🙂


   
ReplyQuote
(@zdenda)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 77
 

taky jsem nad tím přemýšlel a asi je pravda, že u slaněného vodiče se při nacvaknutí asi přetrhnou lanka....tak dám žíly s CAT kabelu, otázkou je, jak na nich bude držet dutinka, nebo je dát na svorku loxone bez dutinky? ale aby při dotáhnutí šroubku se CAT drátek nepřetrhl...musím to vyzkoušet:)


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Hele tady píšou, že by krone mohla fungovat i na lanko (byť se mi to hodně nezdá). Ale možná bude nejlepší, když to vyzkoušíš a uvidíš.

A mimochodem, na co používáš lanko?


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3066
Topic starter  

na lanka bych dal dutinku a tu pak normalne treba do wago (tak to mame my), pak uz se s tim dela dobre.


   
ReplyQuote
 Dawe
(@dawe)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 203
 

Tak když si při odizolování vodiče CAT kabelu, ten vodič nenařízneš nebo nějak nepoškodíš, tak se určitě nemusíš bát toho, že by se ti ve svorkovnici na Loxone přetrhl.

S takovou by jsi nemohl zapojit nic do žádné svorkovnice, kdyby se to mělo při utáhnutí přetrhnout. 😉


   
ReplyQuote
(@petr86)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 26
 

Nemám přímo ty zmíněné Krone svorky, ale na podobném/stejném principu je přece připojení u datových zásuvek do zdi a nebo na patch panel - a lanko se tam rozhodně na padrť nerozpadá a o vodivosti spoje bych se také nebál - ověřeno praxí, kdy přes to běhá ethernet, RS485 i OneWire.


   
ReplyQuote
(@zdenda)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 77
 

@radek: dík za odkaz,  no lanko chci použít mezi KRONE svorkovnicí a např. svorkou loxone, ale je pravda, že u tak malého průřezu je asi jedno jestli na prodrátování bude lanko, nebo drát

@L: no jo ale já nechci mít mezi KRONE svorkou a loxone další svorku...to by pak KRONE svorky byly zbytečné a úspora místa žádná

@petr86: no jo máš pravdu, že u datových zásuvek je připojení kabelu asi na  stejném principu:) vyzkouším a uvidím...


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3066
Topic starter  

@zdenda: ajo, ty to chces jen mezi krone a loxone. no na to pouzij normalne zase CAT kabel. 


   
ReplyQuote
Page 11 / 31
Share: