Forum

Forum

Editacia alebo vyma...
 
Notifications
Clear all

Editacia alebo vymazanie statistik

10 Posts
6 Users
1 Likes
2,604 Views
(@kozmo21)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 72
Topic starter  

Viem ze sa to uz riesilo ale vzdy sa to nejako zahovori vo vlaknach.

Mam taky problem  ze  na statistike  z elektromeru mi vyskoci obcas obrovsky peak a neda sa to vymazat. su to statistiky spotreby TC cize  tie ktore ma zaujimaju. stane sa to  ze  mi ku aktualnej spotrebe dna pripocita  spotrebu celkovu. keby je ten peak preneseny len  na den tak to nejako rozchodim ale  sa mi to zapocitava do celkovej spotreby mesiaca stalo sa mi to aj v novembri aj v januari, ked si pozriem priebeh  vykonu ten je ok. na citanie impulzov mam elektromer 2000imp/kWh a je to  posielane do Quida (ale to po tomto peaku zmenim).

Ak by niekto vedel ako vymazat cely den bolo by to fajn  na  nemockom fore som nasiel  program ktory mi nacita statistiku aj  sa to javi ze sa da zmenit  ale neulozi sa to do MS

https://www.vodnici.net/community/loxone-a-arduino/chyby-v-datech-ze-sedtronic-cidel/paged/2/#post-13071

 

IMG 0933
IMG 0932

 


   
Quote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3058
 

Kratka odpoved je "nelze". Jedina cesta je smazat cely soubor statistik a jet znovu.

Dlouha je, ze je znama struktura datoveho souboru a existuje par nedodelanych SW, ktere umi castecne data editovat, ale jen po jedne polozce. Zadne hromadne operace jako mazani, nebo zmena vice dat, atd. tam nejde. A jeste to dost zlobi.

Mam stale v planu neco podobneho vyrobit, protoze potrebuju pro sebe par dat taky fixnout, ale neni cas.


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 641
 
Posted by: kozmo21

Viem ze sa to uz riesilo ale vzdy sa to nejako zahovori vo vlaknach.

Mam taky problem  ze  na statistike  z elektromeru mi vyskoci obcas obrovsky peak a neda sa to vymazat. su to statistiky spotreby TC cize  tie ktore ma zaujimaju. stane sa to  ze  mi ku aktualnej spotrebe dna pripocita  spotrebu celkovu. keby je ten peak preneseny len  na den tak to nejako rozchodim ale  sa mi to zapocitava do celkovej spotreby mesiaca stalo sa mi to aj v novembri aj v januari, ked si pozriem priebeh  vykonu ten je ok. na citanie impulzov mam elektromer 2000imp/kWh a je to  posielane do Quida (ale to po tomto peaku zmenim).

Ak by niekto vedel ako vymazat cely den bolo by to fajn  na  nemockom fore som nasiel  program ktory mi nacita statistiku aj  sa to javi ze sa da zmenit  ale neulozi sa to do MS

https://www.vodnici.net/community/loxone-a-arduino/chyby-v-datech-ze-sedtronic-cidel/paged/2/#post-13071

 

IMG 0933
IMG 0932

 

Elektromer co ma 2000imp/kwh, urcite nepoustet na quido, hlavne pokud mas lox V10. LoxV10 uz pri 3.2kW odmita zpracoval UDP ( 1000imp/kWh). Takze pri tvych 2000imp to zacne lagovat  uz pri 1.6kW prikonu.  


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3058
 

ajo, to jsem prehlidl, ze to je do Quida. Presne tak, je to prilis mnoho impulzu a tim padem UDP paketu na Loxone, ktery je z toho pak spatny.


   
ReplyQuote
(@kozmo21)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 72
Topic starter  

ok  UDP moze skreslovat  udaje pri  vyssom vykone  ale preco  sa mi deje  toto ze mi to pripocita  celkovu spotrebu ma rozculuje. Fakt je ten ze vzdy ked sa to stalo som robil nieco s MS. ale blokov elektromer som sa ani nedotkol.

Nevadi kazdopadne je smutne ze tu statistiku nejde zmenit.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3058
 

bohuzel. muzes zkusit podporu loxone ;-). Ale tam ti reknou, ze mas vsechny data smazat a tim je to preci opraveno. 

Smutne stejne jako rada dalsich veci od nich.


   
ReplyQuote
(@kozmo21)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 72
Topic starter  

tak mam zaujimavejsiu "haluz"  uz hore  prezentovana statistika je este podivnejsia  lebo  na roznych zariadeniech je to normalne  len na mojom telefone je tam ten peak.  prikladam  screen   rozne zariadenie   ten isty den a rozne zobrazenie 

iPad   iOS9

iPhone  iOS 12

iPhone iOS12

Snímka obrazovky 2019 01 23 o 11.26.12
IMG 1015
IMG 1014

Support z Loxone :

pridelil som im  pristup  a po 3 dnoch napisali  ze nic zvlastne nenasli a nevedia to ani nasimulovat. ze si mam preinstalovat  apku v telefone 

som zvedavy teraz na prelome mesiacov ci sa to zapise do  celomesacnej hodnoty spotreby 

 

 


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

https://www.loxforum.com/forum/faqs-tutorials-howto-s/21686-loxone-statistik-editor

 

tady si stahni editor a uprav si to


   
Aleq reacted
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
 

me se ted stalo "to same", ale hodnota (peak) ma hodnotu souctu spotreby od spusteni loxonu... to same pro mereni spotreby klimatizace... ale pro mereni spotreby vody je vse ok :))

na ipadu vse ok...

takze pomoc je nakonec fakt jednoducha - reinstall Loxone appky v telefonu. asi se to nejakym zahadnym zpusobem cachuje a sem tam totalne posere


   
ReplyQuote
(@hl-jarda)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 48
 

Ahoj

Funguje Vám editor statistik?

Mě to statistiku načte a zobrazí, ale nejde mi upravit. Buď je to nastavení někde za rohem nebo prostě nevím jak hodnotu ručně přepsat.

Díky za info

 


   
ReplyQuote
Share: