X
Forum

Forum

Chyby v datech ze S...
 
Notifications
Clear all

Chyby v datech ze SedTronic cidel

30 Posts
12 Users
1 Likes
3,627 Views
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

A nieje jednoduchsie prejst na Jirinovu 1-W UDP gateway?
Skoda ze nedorobil „1-Wire Proxy“ co sme rozoberali a uz sa tu na fore dlho neozval.


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 443
 

Co vlastně ta proxy měla dělat?


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

Mal byt ten jeden gateway, stoho natahas hlavne trasy, a tam kde by bol na hlavnej trase uzol by sa dala "proxy" a tam by sa pripojili dalsie cidla. Nieco ako repeater.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Já používám na cca. 1/2 čidel v baráku 1W UDP gateway podle jeho návodu a je to super. Funguje mnohem spolehlivěji než originál a navíc na 1 arduinu můžu mít až tuším 5 větví.


   
ReplyQuote
(@hemis)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 10
 

Já jsem nyní připojil čidlo Sedtronic kvůli vlhkosti a občas mi vlhkost vyletí na 135%.

Používám vlhkost pomocí vzorce , zjistil jsem že občas napětí VDD spadne z 4.9V na cca 2V. 

 


   
ReplyQuote
(@h-stx)
New Member
Joined: 7 years ago
Posts: 4
 

Mne ta cidla rusi 480W zdroje pro led pasky v rozvadeci, teda potom, co jsem je presunul zespod nahoru, na din listu primo pod tu, kde mam krone svorkovnice.

Origo Loxone 1-wire cidla to neovlivnuje, ale napr. cidlo v pouzdre z ali pro bazen vykazuje anomalie taky.

Vse mam natazeno do hvezdy, stinenym UTP a uzemneno v rozvadeci, Sedtronic cidla mam zapojene nekdy od 08/2016.

This post was modified 6 years ago by h.stx

   
ReplyQuote
(@hemis)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 10
 

Já zas mám u svorkovnice meanwell zdroj pro Loxone, až budu mít víc času zkusím ho dočasně přesunout mimo rozvaděč. Pak mám samotné DS18B20 z Gme elektra ,ty jsou v pořádku. A pak ty samé v pouzdře z číny a také jsou v pořádku.

Na loxone podpoře chtěli výpis chyb 1wire (ve statusu zařízení pravým na 1wire ext a když se dájí detaily tak po chvíli se oběví txt soubor)  jsou tam ale jen chyby v kontrolních součtech a 85° chyby , já mám soubor bez chyb, ale mysím že sedtronic respektivě ds2438 to neukazuje správně u něho nemam ani počet dotazů.

 

 

 

 


   
ReplyQuote
Sedtronic
(@sedtronic)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 61
 
Posted by: L

Cau,

nez budu otravovat primo p. Sedlacka, mam dotaz na Vas, co pouziate jeho Unica cidla...

 

Za dobu existence Unica čidel se mi pár uživatelů ozvalo s obdobnou chybou .. domnívám se, že se jedná o občasné zarušení/výpadek napájení 5V pro 1wire čidla. Jde o to, že čidlo pošle hodnotu do 1wire extensionu správně, ovšem samotná hodnota je nesmyslná právě nejspíše kvůli zahaprování 5V, které napájí i vlhkostní senzor. 

Ono se to nemusí projevit u čidla DS18B20, které je méně náchylné na kvlitu napájení, protože má menší odběr než Ds2438, který používám na svých senzorech.

Takže zrevidovat kabeláž 1wire sběrnice, resp. 5V napájení, není-li přetěžováno např. počtem senzorů, délkou kabeláže, nevhodně vedená podél silových kabelů, stínění atd..


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

@sedtronic: Diky za odpoved. Napajeni mam pres kvalitni zdroj, ktery je bez zmeny od zacatku provozu domu. Osobne mam podezreni na ruseni zpusobene triacem v rozvadeci.

Od jeho vymeny (jelikoz jeden odesel) jsou data opet v poradku. Prijde mi, jako by triac odchazel posledniho pul roku, kdy prubezne zpusoboval ruseni, az nakonec odesel uplne.

Akorat mam ted v datech maglajz, takze az bude chvilka, musim udelat fixer dat, ktery ty nesmysly odstrani.


   
ReplyQuote
Sedtronic
(@sedtronic)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 61
 

Triak je typický zdroj rušení 😉

A co spíná/spínal za zátěž? Pokud má zůstat, je potřeba vyřešit to rušení (vzdálenost, plechy, filtry apod..)


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

spinal 230V ledkovou zarovku. Se vzdalenostma uz nic moc neudelam, ale celkove premyslim o komplet odstraneni triaku. Stejne stmivani moc nepouzivame a jen to prekazi v rozvadeci 😉


   
ReplyQuote
(@kozmo21)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 72
 

Ahojte 

podobny problem som mal  pouzival  original loxone 1W cidla. Mal som  aj  3 vodicove a aj 2 vodicove. pri testovani a pripajani. som si myslel  ze  netreba  pripojit 3 vodic cize GND na VDD. senzor sice meral  ale  nahodilo mi to robilo  taketo peaky. (par krat mi to spustilo poplach poziar). ked som pripojil  aj VDD tak  problem zmyzol. Takze uvaha ze problem v napati je asi  spravna. cize  moj problem sa vyriesil a odvtedy slapu 1W ako maju.

Ale takyto isty problem mam  s meteostanicou  je pripojena cez Modbus tcp  a sem tam mi to na teplote  spravy  takyto peak  napr -150 alebo + 90  cize mi to uplne rozhodi graf .

ku druhej casti  prispevku  a to je editacia grafu.

Nenasiel som nic plnr funkcne a  tatiez neviem ako zeditujem  hodnotu v grafu tak  jenoducho statistiku vymazem  ale tym pridem o cely mesiac.

Na toto vlakno som prisiel  zrovna vcera  pri  hladani nejakeho nastroja  a nasiel som toto 

 https://www.loxforum.com/forum/faqs-tutorials-howto-s/21686-loxone-statistik-editor/page8 

je tam aj odkaz na soft ten som stiahol  pripojilo sa mi to na miniserver  stiahlo statistiku  zeditoval som si hodnoty ale nepodarilo sa mi to zapisat do MS tak aby sa to prejavilo aj v grafoch.

ale skusal som to len raz koli nedostatku casu  ked sa to niekomu podari  budem rad ked sa podeli o skusenost a postup 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

bohuzel ten tool z loxfora jsem zkousel, dokonce vice verzi. a nefunguje vzdy, resp. vetsinou nefunguje a kdyz jo, tak se s nim da zmenit jedna hodnota. 

Takze pokud ma clovek vice cidel a vice dat, je to peklo.

Proto sem zvazoval vlastni vec, ale neni zatim cas


   
ReplyQuote
(@kozmo21)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 72
 

 skusam to akurat  s touto verziou  dokonca mi to bezi aj na Virtualnej Masine

. mala by to byt posledna 

Zatial sa mi podatrilo aj zmenit hodnoty ale nejako sa to neprejavuje  v mini serveri  dam upload. a znovu natiahnem  statistiky hodnota zostane zmenena  ale v grafoch sa to neprejavuje.

 


   
ReplyQuote
vita_k
(@vita_k)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 59
 

Jak se to chová teď? Mají novější senzor tvsl do unica vypinacu. Je trochu dražší, ale pár bych jich mohl mít.


   
ReplyQuote
Page 2 / 2
Share: