X
Forum

Forum

Doplnění o miniserv...
 
Notifications
Clear all

Doplnění o miniserver 2

25 Posts
7 Users
0 Likes
2,178 Views
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

ja vcera vycistil vsechny digi-inputy, analog-in, analog-out na MS1 a prehazel vse jinam... a jako Kolda se uz hecuju do upgradu... strasne se mi nechce, cetl jsem ze lidi prisli o historii dat atd atd coz by byla tragedie (miluju statistiku)

jinak ja mel za to, ze primarni musi byt vzdy gen2 a gateway potom gen1?

a co me teda totalne sere, ze ten podradnej musi jet na ethernetu 🙁 netvrdili, ze to zprovoznej na Tree/Linku?


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1899
 

Coho sa bojite? Ja som to mal na hodinku. Najvacsi problem su asi tie svorky. Pritom som sa nanadaval. Ale tak ako sme rozoberali treba tam dat tie stare, pasuju na tie koliky. To som vtedy nevedel. Stoji to za tu radost s rychlosti nahravania konfigu do MS2 a ine..  😀 


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

@smotek7

ktere stare svorky prosim? 🙂 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1899
 

tieto 2ky

https://www.vodnici.net/community/postid/25381/


   
ReplyQuote
 Dav
(@dav)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 116
 
Posted by: @elpaso

ja vcera vycistil vsechny digi-inputy, analog-in, analog-out na MS1 a prehazel vse jinam... a jako Kolda se uz hecuju do upgradu... strasne se mi nechce, cetl jsem ze lidi prisli o historii dat atd atd coz by byla tragedie (miluju statistiku)

jinak ja mel za to, ze primarni musi byt vzdy gen2 a gateway potom gen1?

a co me teda totalne sere, ze ten podradnej musi jet na ethernetu 🙁 netvrdili, ze to zprovoznej na Tree/Linku?

Cez tree to ide, ale zabijes tym celu vetvu na extensione, resp. Cele treecko v MS2


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

@smotek7

jakoze ty nove 4pinove muzu sundat a misto toho tam dat starou 2pinovou? ja uz na to koukal, ale mam strach za to vzit 🙂 drzi to jak helvecka vira


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

@dav

na extension? jakoze pokud pouziju Tree vetem na MS2 a spojim s LINK na MS1 tak to pojede, ale zadny dalsi Tree uz nepripojim?


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

@smotek7

nic jsem nerekl 🙂 diky za tip! konecne chapu o cem to cele bylo 😀 tak ted uz by to snad nemel byt fakt zadny problem... mam MS jako prvni v rade, takze 2pin konektory stacej


   
ReplyQuote
 Dav
(@dav)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 116
 
Posted by: @elpaso

@dav

na extension? jakoze pokud pouziju Tree vetem na MS2 a spojim s LINK na MS1 tak to pojede, ale zadny dalsi Tree uz nepripojim? 

Nie. Tree z MS2 musis pripojit do tree extensionu pripojenemu k MS1. 


   
ReplyQuote
jimyjims
(@jimyjims)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 97
Topic starter  
Posted by: @koldavideo
Posted by: @jimyjims

@koldavideo to omezeni se tyka jen KNX? Nebo co konkretniho me jeste muze cekat? Mam pripraveny jeste jeden ms k tomu podruznymu rozvadeci k bazenu, jak jsme spolu resili (solnicka)... Splasil jsem ho celkem za dobre a myslel jsem, ze to plnohodnotne muze fungovat, alespon jeden clovek primo z loxonu mi to tvrdil. 

 

Další MS kvůli bazénu je nesmysl. Já jsem natáhnul jen loxone sběrnici (cca 50m). Vše funguje spolehlivě.

Nemam uz moc mista v pruchodkach z rozvodny, tak chci udelat dalsi skrin v garazi, kde jsem ted vrtal pro bazen prostupy. Ms jsem sehnal za velmi dobre a v budoucnu budu tahat dalsi veci co me jeste napadnou, takze proto dalsi ms u bazenu. 

další věc je, že chci udělat bazén skoro totožně, jak píšeš ve svém článku, takže potřebuji i vstupy na zastřešení, kapacitní čidla, spínat tepelko, dvě čerpadla nezávisle atd., takže jen čistě vše zapojit přes solničku nepůjde. Snad jsem alespoň trochu obhájil, že to není kravina 😃


   
ReplyQuote
Page 2 / 2
Share: