X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

DMX UDP Arduino

55 Posts
11 Users
6 Likes
5,146 Views
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Uz ted mam osazene stropni CCT svetla. Proste mam teplou a studenou zvlast. Takze na pasek budu mit zvlast teplou bilou, studenou bilou a rgb. 

No, ono najit 5kanalovy dimmer, ktery treba neproblikne pri pripojeni napajeni (zdroje v rezimu nepritomnost odpojuji), je docela orisek.

Proto se ptam na doporuceni.

 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

Tak jedine D12 ku a dat na 2 pasy.
Inak prave pozeram novembrovy cennik skydance a uz maju aj 5 kanal D5 do podhladu.
Vzorka 15,80 USD , minimalny odber 30ks. Je aj na ali.


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

A jeste bych mel dotaz k samotnemu zapojeni DMX.

Jak mate resenou sbernici, dodrzujete striktne DMX specifikaci, tzn.

a) sbernici mate resenou bez odbocek, popr. odbocky (hvezdu) resenou pomoci aktivnich prvku?

b) mate linku na obou koncich impedancne zakoncenou?

c) pouzivate pro DMX pouze stinenou dvoulinku?

 

Resim ted problem, ze se mi DMX dimmery navzajem ovlivnuji a zacinaji mi dochazet napady, kde muze byt problem. 

 


   
ReplyQuote
(@pburton14)
Active Member
Joined: 2 years ago
Posts: 7
 

@l-adamek 

Ahoj ja na zosilnenie DMX zbernice ( v prípade veľa zariadení a dlhých kábloch) a tiež na rozbočovanie používam vlastný DMX splitter (aktívny). Mám ho testovaný dlhé roky na akciách takže aj v horších podmienkach a zaobchádzaní tiež aj v domácich podmienkach. Je to 4CH každý výstup zvlášť galvanicky opticky oddelený každý má vlastný DC-DC menič a optočlen.

Na zakončenie linky používam DMX terminator. Ale popravde na akcii zo 100 prípadov 99 krát zabudnem alebo mám toľko zvlášť DMX vetiev že nemám ani dosť terminatorov a všetko funguje vždy v pohode. Pri pevnej inštalácií v klube ho používam na posledné zariadenie vo vetve. V splittri ho mám osadený a použitú mám jumper spojku na možnosť odpojiť ho a pripojiť ho ako je potreba.

Používam originál mikrofónne káble (používam rovnaké na svetlá DMX ako aj na zvuk mikrofóny aby som nemusel hladať ktoré su ktoré v rýchlosti pri zapájaní) a všetko funguje v poriadku aj keď mikrofónny je impedančne kúsok menej. Mám aj RDM verziu splittru takže obojsmerná komunikácia a ani tam nebol problém pri použití najrôznejších DMX zariadení PC prevodníkov svetelných pultov.

Splitter som staval lebo som nenašiel nič podobné na trhu (veľa som ich opravoval a videl čo je reálne vnútri aj keď štítok písal niečo úplne iné) buď to nemalo poriadne oddelenie alebo to nebolo za rozumnú cenu a potreboval som ich mať veľa. Na akcie mám aj 1U 19" rackovú verziu kde ich je osadených v panely viac. Taktiež mám postavené radšej vlastné DMX dimmre či už na PWM LED alebo klasické výkonové, DMX prevodníky lebo tie veci na trhu blikali na kamerách mali pomalé frekvencie alebo odchádzali výkonové súčiastky, bzučali alebo prechádzal z nich nejaký bordel aj do zvuku cez sieť a podobné veci. 

1645507246420
1645507246430

 

splitter

 


   
skybor reacted
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 
Posted by: @l-adamek

A jeste bych mel dotaz k samotnemu zapojeni DMX.

Jak mate resenou sbernici, dodrzujete striktne DMX specifikaci, tzn.

a) sbernici mate resenou bez odbocek, popr. odbocky (hvezdu) resenou pomoci aktivnich prvku?

b) mate linku na obou koncich impedancne zakoncenou?

c) pouzivate pro DMX pouze stinenou dvoulinku?

 

Resim ted problem, ze se mi DMX dimmery navzajem ovlivnuji a zacinaji mi dochazet napady, kde muze byt problem. 

 

1) dodržuji sběrnici bez odboček

2) nemám ji na konci impedančně ukončenou

3) tahal jsem to v FTP, ale stínění je nefunkční. Kdyby to zlobilo, tak ho zprovozním, ale zatím nebyl důvod. Celkem teď používám asi 170-180 kanálů ve 2 větvích. 


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

No u me je nejaka zrada.

Mam zatim jen zkusebni kousek se 3x 4-kanalove dimmery (D4-P od iSkyDance). Tato jedna sbernice je tazena Cat5 a ma max 8 metru.

Kdyz poustim svetla jen na jednom dimmeru, je vse ok, jakmile pustim svetla na dvou nebo trech dimmerech, zacne diskoteka (svetla problikavaji, nedrzi intenzitu atp.)

Chci ted jeste koupit a zkusit jine dimmery (uplne se vyhnout iSkyDance), jestli tu DMX sbernici nekazi oni.


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 493
 

Není spíš problém na napájení? Kdyby byl problém na sběrnici, tak by světla nereagovala správně na příkazy.


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

To me napadlo a nezda se. Mereni ukazuje na privodu stabilnich 23,9V.

Pouzivam 350W zdroje od Delty. A na jinych vetvich (kterych je vice), ktere mam reseny trochu jinak, zadne problemy se zdroji nejsou.

 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

Mam v rozvadzaci 3x D24, 4xS1, 2xD4 prepojene len "skrutenimi" dratmi. Loxone DMX. Zdroj Traco 24V.
Dalsia vetva do sachty cca 12m po Cat 5E (v nom ide aj 24V a 0-10V hladinove cidlo) kde je D24, zdroj nejake MW LPV 24V. Tienenie nezapojene.
Dalsia vetva cca 10m Cat 5E (subeh s 230V) noname dimmer na pas. Tienenie nezapojene.
Nikde nie je terminator. Funguje 3 roky bez problemov nic neblika.
Desiatky metrov pre DMX je nic. 
Co myslis pod tienena dvojlinka? Urcite to musi byt kruteny par.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

@l-adamek Kup si na ali poskladanu skladacku hobby osciloskopu. Hodi sa pri loveni takychto duchov, uvidis stabilitu napajania, mozes pozriet ci nemas nejake odrazy na dmx zbernici, na taketo hranie to bohate staci.

https://www.aliexpress.com/wholesale?trafficChannel=main&d=y&CatId=0&SearchText=handheld+oscilloscope&ltype=wholesale&SortType=price_asc&groupsort=1&page=1


   
ReplyQuote
Page 4 / 4
Share: