X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

DMX UDP Arduino

55 Posts
11 Users
6 Likes
5,147 Views
skybor
(@skybor)
Trusted Member
Joined: 3 years ago
Posts: 74
 

@pburton14

Díky za nakopnutí správným směrem. Zkusil jsem jiný projekt, který využívá knihovnu "DMXSerial" a piny 0,1 (Rx, Tx) a tohle mi funguje.

Projekt UDPtoDMX používá knihovnu "DmxSimple" a pro vysílání pin 3. A tohle mi nefunguje.

Takže to asi zkusím nějak překopat a uvidíme ...


   
ReplyQuote
(@pburton14)
Active Member
Joined: 2 years ago
Posts: 7
 

@skybor

Ak by si mal nejaky problém ešte tak neni problém pomôcť priamo aj s kódom. Mám veľa rôznych vlastných modulov na podobné veci a navrhujem ďalšie. Akurát momentálne nemám loxone server ktorý zháňam aby som vedel všetky moduly čo mám integrovať do neho. 

Ak by si mal záujem stačí sa ozvať. Rád pomôžem.


   
ReplyQuote
skybor
(@skybor)
Trusted Member
Joined: 3 years ago
Posts: 74
 
Posted by: @dusanmsk

dmx lib-a na nano mala tusim v dokumentacii 128, ale realne netusim. Momentalne zapasim s tym, ze mi nefunguje s nano ziadna sietovka co mam v supliku, neviem cim to je a nemam odvahu brat z rozvadzaca funkcny kus na otestovanie.

Dobra sprava je, ze mam doma nejake ENC-ckove sietovky, takze skusam poladit firmware zatial na ne :D.

Podařilo se to tehdy nějak rozumně rozjet s tou ENC28J60 síťovkou?


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Nepamatam sa, ale skor asi nie, to ENC robilo furt nejake problemy. Teraz som sa ale cca 2 roky ziadnemu arduinu nevenoval a uz ani nebudem, pretoze prechadzam na ESP32.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

@skybor aku mas MAX485 ? tu malu dosku?
mas pin 2 na + ? aspom cez pullup?


   
ReplyQuote
skybor
(@skybor)
Trusted Member
Joined: 3 years ago
Posts: 74
 

Mám tu malou MAX485 desku. Pin 2 přes pullup na +. Ale jak jsem již psal. Úplně stejné zapojení mi s knihovnou DMXSerial funguje a s DMXSimple, která je použita tady  tom projektu nefunguje. Hraju si s tím už třetí den a už jsem to asi vzdal a půjdu jinou cestou. Našel jsem podobný projekt, který používá DMXSerial, takže by to mohlo fungovat. Jen do toho budu muset ještě nějak napasovat to UDP.

http://www.mathertel.de/Arduino/DMXShield.aspx

 


   
ReplyQuote
skybor
(@skybor)
Trusted Member
Joined: 3 years ago
Posts: 74
 

Tak nakonec jsem našel ještě jiný projekt:

https://oshwlab.com/Jim21/Artnet-DMX

Arduino nano + Ethenet Shield ENC28J60 + MAX485

Tohle u mne šlape zatím super 🙂

Zkusím to nasadit do testovacího provozu a uvidíme.

BTW: Jak máte zapojena světla, která řídíte pomoci DMX. Řešíte přes DMX i VYP/ZAP nebo jen jas (teplotu, barevnost) a VYP/ZAP přes relé?

 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

Vsetko cez DMX.
24V svetla ON/OFF stmievanie 
Pre 230V ziarovky pouzivam DMX Triac ako spinac.
V garazi DMX Triac  ako spinac pre LED panely 600x600. 


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
Topic starter  
Posted by: @skybor

Tak nakonec jsem našel ještě jiný projekt:

https://oshwlab.com/Jim21/Artnet-DMX

Arduino nano + Ethenet Shield ENC28J60 + MAX485

Tohle u mne šlape zatím super 🙂

Zkusím to nasadit do testovacího provozu a uvidíme.

BTW: Jak máte zapojena světla, která řídíte pomoci DMX. Řešíte přes DMX i VYP/ZAP nebo jen jas (teplotu, barevnost) a VYP/ZAP přes relé?

 

Stema ENC28J60 bacha, velice rad zahazoval UDP pakety, coz zrovna zde je dost nezadouci...


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Jo, presne, uz som si spomenul. S TCP to este ako-tak pouzit slo, ale UDP bolo nespolahlive. Diky za osviezenie pamate.


   
ReplyQuote
skybor
(@skybor)
Trusted Member
Joined: 3 years ago
Posts: 74
 
Posted by: @david-pr

Stema ENC28J60 bacha, velice rad zahazoval UDP pakety, coz zrovna zde je dost nezadouci...

No že by samotná deska, která komunikuje na nějaké nejnižší vrstvě, zahazovala nějaké pakety se mi moc nezdá. Té je asi jedno jestli to je UDP nebo TCP. Spíš bych to viděl na nějakou SW chybku (používá jinou knihovnu). U mne to jelo v testovacím provozu v poho. Chystám se konečně vyházet co zatím v rozvaděči mám a začít to skládat pořádně a (snad už) na hotovo, tak pak uvidím a dám vědět. Předělat to na jinou síťovku není problém (jedna 5100 pro nano je na cestě).


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
Topic starter  

@skybor

Jj, jako to nebudu tvrdit ze nemuze byt. Ja kdyz psal na zdejsi WIKI navod na UDP DMX, tak jsem zacal na DMX shiledu, sel dolu do uno a skoncil na nano. Kvuli velikosti ETH shieldu resp delky pro nano jsem pouzil taky ENC, na stole vse relativne ok, nemelo to takovej zaprah, jak kdyz to realne ovlada vsechny svela, relatka atd. Pak jsem to zapojil a ejhle problem na svete. 

Resil sjem to tu mozna prave s @dusanmsk, jelikoz jsem jen obycejny kopirovac kodu. No a msk si to psal sam a mel stejny trable, takze prepokladam chyba knihovny nebo proste neco kdo vi. Nicmene UNO+W5100 mi jede uz roky a to i na 1-wire.

No a jelikoz to jede, tak jsem neresil ENC dal 🙂

 


   
ReplyQuote
skybor
(@skybor)
Trusted Member
Joined: 3 years ago
Posts: 74
 

@david-pr Tak jak píšeš. Je třeba rozjet to co funguje a raději na to pak už nešahat 😉 

Já měl právě pořád nějaké problémy s tím projektetm UDPtoDMX, co používá knihovnu DMXsimple. Pak jsem našel projekty s DMXserial a ty mi fungovaly a našel jsem pak i to co tady uvádím a co mi funguje zatím spolehlivě. Zatím ale pololaboratorně na jednom světlě. Uvidíme co se bude dít, až jich zapojím víc. To co používám není ale UDPtoDMX ale ArtNetToDMX. Tak možná i tohle třeba nějak pomohlo k lepší komunikaci. I kydž ArtNet je víceméně jen obalený UDP. Taky pro ENC28J60 jsou myslím dvě různé knihovny a ještě úplně jiné než používá W5100. Ono ty knihovny pro Arduino jsou asi někdy fakt maras. Ale takový borec jako @dusanmsk nebo někteří jiní, abych si to naprogramoval od nuly, fakt nejsem. Já tak někde něco stáhnout, trochu to upravit k obrazu svému a modlit se ať to funguje 😉 


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Ahoj, jake pouzivate 5 kanalove DMX dimmery (controllery) na CCT+RGB led pasky?


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

@l-adamek dimmer este najdes, hociaky viac kanalovy.
Ale ako to chces ovladat v loxone? Ten podporuje len 4 kanaly.
Preto som isiel do RGBW pasov. V novych verziach konfigu je uz kombinacia DMX Smart aktor. Da sa miesat na DMX aj teplota farby ale robi to s RGBW.


   
ReplyQuote
Page 3 / 4
Share: