Forum

Forum

Alternativní tlačít...
 
Notifications
Clear all

Alternativní tlačítka / funkce scén

5 Posts
3 Users
2 Likes
1,658 Views
 KaO
(@kao)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 82
Topic starter  

Zdravím Vás, pánové... Prvně bych rád poděkoval tvůrcům za tohle fórum, dá se tady najít skutečně množství zajímavých tipů. Rozhodně budu kupovat vstupy/výstupy od papoucha, tak upodpořím alespoň zakoupením softwaru...

1. Jedna věc, co jsem nenašel je, jaká používáte tlačítka, resp. nějaká solidní alternativa k Loxone petitlačítku?

2. Jak je v provozu reálné využívat přepínání scén? Resp. mi jde o to, zda na každě světlo udělat zvlášť vypínač (viz 1.) nebo použít třeba Loxone pětitlačítko a řídit si vše přepínáním scén. Není to otravné? Můj příklad: Obývák s kuchyní - nad linkou bodovky, nad jídelním stolem světlo, nad obývákem bodovky nebo světlo, příp. lampa. Přijdu domů a musim přepínat scény, abych si např. jen rosvítil bodovky v obývací části nebo naopak na linkou. Jak to máte vy?

3. Nikde jsem tu nenašel, zda už jste někdo zkoušel nějakou levnější alternativu k Loxone WW spotům (s funkčním stmíváním)? A další podotázka, všimnul jsem si, že dáváte spíše dimery i trafo do rozvaděče, tohle řešení se líbí i mně a předpokládám, že 5x2,5mm2 při délce 10 m by mělo být dostačující +- všude, tahat něco většího už mi přijde zhovadilost.

Jinak super postřehy k audiu, vrátnému, apod. Určitě budu ještě pročítat.

Díky moc.


   
Georgio reacted
Quote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1506
 

Ahoj, vítej na fóru.

1) já mám pouze klasická tlačítka a dvoutlačítka (schneider UNICA) původně jsem po Loxone pětitlačítku toužil, ale teď zjišťuji, že zbytečně, když se s tím počítá a je prostor, tak se bez něho obejdeš. Navíc manželka vítala že co světlo to tlačítko a nemusí si pamatovat který roh dělá co. Sice jde asi o zvyk, ale řekl bych, že pro ženy je řešení 1tlačítko-1světlo příjemnější.

2)scény zatím nepoužívám tak neporadím.

3)dimmer + trafo v rozvaděči je i můj případ a ke světlům mám CYKY 5x2,5 🙂


   
ReplyQuote
 KaO
(@kao)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 82
Topic starter  

Super, díky za odpověď. 

No, viděl jsem výhodu i v tom zabudovaném teplotním senzoru, tzn. žádně tahání někam do prostoru do nějaké krabice. Otázka samozřejmě je, jak přesné to v tom vypínači bude...


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1506
 

Teplotní senzor tu většina z nás má také v tlačítku (včetně mě) díky modulu od Sedtronicu.


   
ReplyQuote
 Kuba
(@kuba)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 109
 

Mam asi 10 teplomeru udelanych tak ze do ramecku zespoda je zavrtany obycejny Dallas pripojeny primo na one wire funguje to bez problemu Dallas chip kouka cca 2mm ven. Jediny ktery meri "spatne" je ten ktery mam v PIR hned vedle "velke" myslim ze 5mm LED, ktera slouzi jako orientacni bludicka na schodech, teplomer je moc blizko takze LED ho ohreje Ve vypinacich I vedle malych LED zadny problem.

 

 


   
Georgio reacted
ReplyQuote
Share: