Forum

Forum

Notifications
Clear all

DMX UDP Arduino

55 Posts
11 Users
6 Likes
5,214 Views
MartinB
(@martinb)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 132
 

JJ odkaz funguje, problem byl v praci blokujou nekteré adresy. zkusím uvidím jak mi to půjde 🙂 bude to pro mě poprvé 😀


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Hehe, sranda aka nahodna synchronizacia.

https://easyeda.com/dusanmsk/udp2dmx

Dnes to budem testovat na protoboarde a cez vikend objednavam dosky. Inak dorazne varujem pred ENC28j60 hlavne pokial chcete pouzivat udp packety, mne ich s radostou stracala. Vsade pouzivam W5100 shieldy.


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
Topic starter  

Hezky pekne 🙂 Dej pak echo, jak jsi dopadl.

Ja to tlacim prave pres W5100, je to sice vetsi a rozhodne to nevypada pekne a kompaktne(UNO+W5100+Step Down z 24V na 5V a RS485), ale cenove to vyslo asi na 180Kc a hlavne to funguje! Osobne muzu rict, ze lip nez origo DMX extension. 


   
ReplyQuote
(@vencaol)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 46
 

Třeba to někumu k něčemu bude, našel jsem na Ali W5100 na Arduino Nano. Mám ji doma, ale ještě jsem ji nezkoušel. https://www.aliexpress.com/item/NANO-W5100-Ethernet-Shield-Network-Expansion-Board-for-Arduino-Nano-V3-0-TOP/32647510318.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dMXdMCc

 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Na tejto sietovke mam vsetky svoje nano boardy, rok bez problemov (narozdiel od ENC-cka).


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

BTW funkcnost zapojenia s SN75176 overena, objednavam dosky. Budem brat 10 ks, ked to ozivim (a zintegrujem s loxone) dam sem vediet, tak ak by niekto chcel dosku, daco bude.


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
Topic starter  
Posted by: msk

BTW funkcnost zapojenia s SN75176 overena, objednavam dosky. Budem brat 10 ks, ked to ozivim (a zintegrujem s loxone) dam sem vediet, tak ak by niekto chcel dosku, daco bude.

Hlasim se dopredu na 2,3ks 🙂


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 689
 

@msk - Dusane, jaky je rozdil mezi tvym resenim a  https://www.vodnici.net/wiki/dmx-pomoci-arduino-nahrada-za-dmx-extension/ ?


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Ziaden. Chcel som to mat na "svojej" doske a neskladat shieldy na seba a napisem si vlastny firmware.


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 689
 

OK, reseni nad Nano se mi libi a s tvoje ostatni desky zatim OK. Takze si od tebe jednu vezmu (kolik kanalu bude umet adresovat)?


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

dmx lib-a na nano mala tusim v dokumentacii 128, ale realne netusim. Momentalne zapasim s tym, ze mi nefunguje s nano ziadna sietovka co mam v supliku, neviem cim to je a nemam odvahu brat z rozvadzaca funkcny kus na otestovanie.

Dobra sprava je, ze mam doma nejake ENC-ckove sietovky, takze skusam poladit firmware zatial na ne :D.


   
ReplyQuote
skybor
(@skybor)
Trusted Member
Joined: 3 years ago
Posts: 74
 

Tak jsem se konečně dostal k realizaci DMX řízení světel. Zkusil jsem sestavit tenhle UDP DMX EXT (Arduino+W5100 shield+MAX485 modul), ale mám problém. UDP pakety odcházejí v poho do Arduina, ale do DMX dekodéru nic nepříjde. Hrál jsem si s tím celý den a nakonec jsem zjistil, že problém bude někde mezi Arduinem a MAX485. Když totiž rozpojím ten spoj z pinu 3 Arduina do DI na MAX485 a pak jej zase spojím, tak se povel přenese až do DMX dekodéru, a světlo zareaguje ale pak už zase nic. Až další rozpojení/spojení přenese další povel.

Nemáte někdo nějaký tip, kde by mohl být zakopaný pes? Za jakékoli nakopnutí budu vděčen.


   
ReplyQuote
(@pburton14)
Active Member
Joined: 2 years ago
Posts: 7
 

Ako máš zapojené piny RE a DE na MAX485? Zapojenie týchto pinov určuje smer komunikácie. V DMX svetelnom protokole sa to používa hlavne na funkciu RDM cez ktorú sa dá z jednotlivými svetlami spojiť a vyčítať z nich rôzne informácie poprípade zmeniť ich DMX kanál (aby nebolo nutné ísť priamo k svetlu a jeho riadiacej jednotke a manuálne zmeniť kanál či už prepnutím DIP switchu alebo iným spôsobom ale urobí sa to priamo na diaľku cez DMX komunikáciu).


   
ReplyQuote
skybor
(@skybor)
Trusted Member
Joined: 3 years ago
Posts: 74
 

Díky za reakci. Zkoušel jsem 2 ks Arduina, 2ks W5100, 2ks MAX485 a nejrůznější zapojení MAX485. A pořád stejně nefunkční. Dekodér odzkoušen jiným DMX kontrolerem a funguje. Jaké by mělo být tedy správné zapojení MAX485?


   
ReplyQuote
(@pburton14)
Active Member
Joined: 2 years ago
Posts: 7
 

Arduino ja osobne nepoužívam. Na vlastné projekty používam ESP alebo STM32. Taktiež skôr používam iný transceiver ako MAX. Ale zapojenie by malo byť veľmi podobné. R pin na Rx mikroprocesoru, D pin na Tx mikroprocesoru a piny RE a DE dokopy a riadim ich vždy niektorým z GPIO pinov mikroprocesoru aby som vedel riadiť smer komunikácie. Pokiaľ chceš len vysielať (smer vysielania je teda mikroprocesor vysiela dáta pre DMX zariadenia) tak stačí ich pull up na Vcc pokiaľ chceš len prijímať (mikroprocesor prijíma DMX signál a dekóduje jednotlivé kanály na základe hodnoty kanálu zapne vypne relé alebo riadi PWM pre led, otáča krokový motor alebo iné čo je v ňom naprogramované...) tak pull down na GND.


   
ReplyQuote
Page 2 / 4
Share: