Forum

Forum

Notifications
Clear all

CO2 senzory

323 Posts
52 Users
47 Likes
69.8 K Views
(@radas)
New Member
Joined: 4 years ago
Posts: 4
 

@baros

díky za připomenutí. Když jsem se snažil dekódovat nápis na rubu senzoru z fotografie a surfoval po webu, tak jsem narazil na následující švýcarskou firmu, a tak zasílám pro informaci:

https://www.yoctopuce.com/EN/products/yocto-co2-v2/doc/YCO2MK02.usermanual.html

Postavili desku na SCD30 a doplnili. Dle sekce 5.3 v manuálu uvádí, že každý modul má unikátní sériové číslo, což by řešilo výše diskutovanou limitaci danou výrobcem. Doplnili USB a programovací knihovny. Je to však již nad rámec toho, co bychom potřebovali a cena je taktéž skoro EUR 180.

 


   
ReplyQuote
(@baros)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 88
 

Další produkt na bázi Sensirion SCD30 + Rpi s možností doplnění o další senzory (PM - Sensirion SPS30, teplota+vlhkost+tlak - Bosch BME 280 atd.)

https://www.co2-logger.com/product/co2-logger-development-kit/

 

Software

 

Additional components

  • LEDs
    • 8 RGB “DotStar” APA102-LEDs (SPI level shifter included)
    • Connector for additional chained LED strip (not included)
  • 2 push buttons with functions of your choosing
  • External connectors
    • I2C interface
    • UART
    • GPIOs
    • Through-hole Pads for the outer header row (5V, GND, UART, 8 GPIOs)
  • Headers
    • 2×13 female (for Raspberry)
    • 1×4 male (connecting the SCD30)
  • M2.5×11 brass spacers
  • 4 screws for mounting it to a Raspberry Pi Zero
  • All required basic electronic components, like pull-up resistors and capacitors

Optional components

  • Particulate Matter Sensor: Sensirion SPS30 connected (cable included) and ready for use
  • Environmental Sensor (Pressure/relative humidity/temperature): Bosch BME280 connected (cable included) and ready for use
  • Ambient Luminosity Sensor: ams TSL2561 connected (cable included) and ready for use
  • Ultraviolet Light Sensor: VEML6075 connected (cable included) and ready for use

   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

@Baros, chapu dobre, ze cena 115EUR je bez SCD30? Cili pouze za ten osazeny board bez cidel?


   
ReplyQuote
(@baros)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 88
 

"The set includes a new PCB board, the SCD30, and a real-time clock, enabling your Pi to accurately measure carbon dioxide emissions in- and outside."

Cena 115 EUR (cca 2900 Kč) je včetně SCD30 (mě stálo 1400 Kč), takže na zbytek to vychází zhruba 1500 Kč, což mi nepřijde špatný.

 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 
Posted by: @naryan
48377355 2767334373491000 6302739952828416 n
47572306 1807469252715562 514115548200566784 n

 

Používá někdo modul od @naryan připojený přes Modbus Extension? Potřeboval bych printscreeny jak to má nastaveno v Configu. Nechce mi to komunikovat.


   
ReplyQuote
naryan
(@naryan)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 46
 

@kobra23

Ahoj pisal som ti PM a pomozem ti to rozbehnut. Potom mozeme doplnit navod co je na wiki aj pre ostatnych.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 

Nezkoušel někdo z vás dát čidlo CO2 zkušebně ven, kolik má ovzduší v jeho regionu CO2?

 


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 
Posted by: @naryan

Ahojte,

Pre tych, co odomna chceli Co2 senzor mam dobru spravu. Minuly tyzden som dostal posledne suciastky a uz mam vsetky senzory hotove:

senzory

Na postu planujem ist v stredu alebo vo stvrtok, takze do tyzdna a pol ocakavajte postaka 😉

PS: Este spravim k tomu zariadeniu manual, link ocakavajte tu vo fore. 

@naryan

Tohle byla jednorazova akce nebo jsou senzory stale dostupne?


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 

@blaf

Budou další. Vylepšené o možnost změny adresy. Takže na jeden Modbus Extension jich půjde připojit více.


   
ReplyQuote
(@mikael)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 58
 

@kobra23

Super.

@naryan

Dej prosím vědět, jakmile budou další. Díky moc.


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Skvělý. Tak já budu mít určitě zájem. 

Btw. kam je tohle nejlepší dát? Na strop nebo někam na zeď?


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1181
 
Posted by: @kobra23

@blaf

Budou další. Vylepšené o možnost změny adresy. Takže na jeden Modbus Extension jich půjde připojit více.

taky bych mel zajem. Je varianta, ktera by fungovala jinak nez na modbus? (nejak jsem to do ted nepochopil a mam z toho obavu)


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 
Posted by: @blaf

Skvělý. Tak já budu mít určitě zájem. 

Btw. kam je tohle nejlepší dát? Na strop nebo někam na zeď?

Někdo to schovává do stropu, někdo na stěnu. Já to mám ve výšce tlačítek.

Edit: Důvodem je, že až pojede rekuperace, tak u stropu je nejčístčí vzduch a u dveří je před odchodem z místnosti nejšpinavější.

This post was modified 4 years ago by kobra23

   
ReplyQuote
naryan
(@naryan)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 46
 

Ano, momentalne navrhujem novu verziu. Ktora bude mat rovnake rozmery a bude v rovnakej krabicke, len som tam pomenil par veci.

Pribudne:

Napajanie senzora bude na 24V miesto 5V

Na doske plosnych spojov bude maly procesor, ktory sa bude starat o komunikaciu s loxonom. Bude mozne teda nastavit modbus adresu (aby mohlo byt na jeden modbus extension pripojenych viacej senzorov), Zmenit baudrate + bude to merat napatie na napajani 24V.

Odbudne:

Senzor nebude pouzivat analogovy vystup.

@Richard

Tym, ze tam bude pozity mikrokontroler, tak by bola moznost upravit firmver tak aby to komnikovalo namiesto s modbus extension s rs485 extension. Len na to by si bud musel sam preprogramovat firmver, alebo by som to musel urobit ja a to ti neviem slubit ci na to budem mat cas. Ina moznost komunikace so senzorom nebude.


   
ReplyQuote
Daver
(@daver)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 179
 

@naryan máš orientační představu, co vyjdou tyto v2.0 finančně? Protože koncept zní skvěle. 


   
ReplyQuote
Page 8 / 22
Share: