Forum

Forum

Co do noveho rodinn...
 
Notifications
Clear all

Co do noveho rodinneho domu ? Loxone Gen 1 alebo Gen 2 ?

88 Posts
20 Users
12 Likes
8,462 Views
(@dave1234)
Trusted Member
Joined: 3 years ago
Posts: 67
 

@kobra23

Vezmu to od konce.

Právě že záleží. Loxone to má řešit. Tzn pokud mám výkon FVE ve 3 fázích tak záleží na tom abych elektřinu zuzitkoval ve všech třech fázích. 

Pokud budu odebírat z jedné fáze to co vyrobí FVE a více, tak budu elektřinu z venku platit a navíc budu odevzdávat ven elektřinu na dvou fázích zadarmo. Někde tady na blogu je to popsáno nebo na mypower.

Já potřebuji vytížit všechny 3faze, tzn i předem nakonfigurovat spotřebiče na všechny fáze tak aby byly podobné zatížené a nebo v jiném období mít i relé které spotřebič přehodí na jinou fázi.

 

 

 


   
ReplyQuote
(@dave1234)
Trusted Member
Joined: 3 years ago
Posts: 67
 

@kobra23

Screenshot 2021 02 21 18 40 50 941 com.miui.gallery

 


   
ReplyQuote
(@dave1234)
Trusted Member
Joined: 3 years ago
Posts: 67

   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2201
 

Řešit to co chceš ty Loxonem je overkill. Já jsem to vyřešil tím, že mám FVE v ostrovním režimu a v dobách temna se přepnu na distribuční síť, což jsou zhruba 2-3 měsíce v roce.


   
ReplyQuote
(@dave1234)
Trusted Member
Joined: 3 years ago
Posts: 67
 

@kobra23

Tak já základ vyřeším na straně odběru z FVE wattrouterem. Ale podmínky se v průběhu roku mění.

Prioritou je nabíjení baterii co vydávají přes noc a zbytek jde do ohřevu teplé vody do zásobníku pro podlahové topení.

 

Loxone spíš potřebují pro měření abych věděl jak na tom v reálném čase jsem a pro součty a grafy abych se orientoval.

A po zimě přehození výkonu do svícení do growing zahrady, než abych to zadarmo odevzdával ven.

Ta zahrada už potřebuje řízení od Loxone a to zvládne. Tzn kdy svítit a co svítit a k tomu hlídat vlhkost a pH.

 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2201
 

Tak to samozřejmě Loxone zvládne. Můžeš si nastavit prioritu spínaní až u 12 zařízení. Na to stačí používat Energetický manažer a Energetický monitor v Configu.

Já myslel, že chceš Loxonem bránit FVE systému dělat přetoky do distribuční sítě atd. Ale pokud počítáš s Wattrouterem, tak je to ok. 


   
ReplyQuote
(@dave1234)
Trusted Member
Joined: 3 years ago
Posts: 67
 

@kobra23

No začínám s tím, tak studuju teprve co je možné a chytám chytrostí.


   
ReplyQuote
(@dave1234)
Trusted Member
Joined: 3 years ago
Posts: 67
 

@kobra23

  • Nojo, já to mám na zelený bonus 30kw. A v zimě jak počítám proudu málo a v létě moc tak hledám jak to zužitkovat. Potřeboval bych něco jako EON chytrá baterie, v létě jim tam toho hodně dat a v zimě si to vybrat. Bohužel jsou to jenom kecy od nich.

   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2201
 

30 kWp FVE dát na baterky je v dnešních cenách cca 660.000 Kč jen za baterie. 


   
ReplyQuote
(@dave1234)
Trusted Member
Joined: 3 years ago
Posts: 67
 

@kobra23

Neee, mám cca 10kw v olovu Hoppecke, k těm jsem přišel skoro zadarmo a 1kw v lifepo na čem běží security kdyby v noci vypadl proud. 

Hlavní baterka je 3000l butylka na teplou vodu do topení do které se vejde cca 150kW a stala i s patronama 5t.

V noci radši koukám do krbu.


   
ReplyQuote
(@dave1234)
Trusted Member
Joined: 3 years ago
Posts: 67
 

@kobra23

 

Tak potvrzeno. ČEZ jejich elektroměr počítá po fázích, takže se musím snažit balancovat výrobu a spotřebu také po fázích. Tzn musím to nakonfigurovat pokud možno tak, abych v různých ročních obdobích měl ty fáze zatížené pořád pokud možno stejne


   
ReplyQuote
(@dave1234)
Trusted Member
Joined: 3 years ago
Posts: 67
 

@kobra23

Ok,dal jsem na tebe,měření po KNX jsem zavrhnul a pujde to po modbusu. Přece jenom se tím bude šetřit výkon miniserveru 1. Objednal jsem ten elektroměr kvadrantni, měl by umět všechno po jednotlivých fázích.

Ještě nějakou krabici levnější na ten modbuss.

Co tohle?

Screenshot 2021 02 22 08 17 43 902 com.android.chrome

   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2201
 

Tohle používá @koldavideo. Já mám originální Modbus Extension.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1892
 

@dave1234 tento prevodnik pouzivam s SDM630


   
ReplyQuote
(@dave1234)
Trusted Member
Joined: 3 years ago
Posts: 67
 

@smotek7

A spokojenost,

Potřebují měřit 3fazove každou fázi zvlášť  jak výrobu FVE tak spotřebu domu a sledovat kolik toho dodám ven a z venku vezmu.

To zvládne?

 


   
ReplyQuote
Page 5 / 6
Share: