X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Audioserver

256 Posts
41 Users
10 Likes
30.5 K Views
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

Já AS nemám. Jen Sonos repro.


   
ReplyQuote
(@mat3s)
New Member
Joined: 2 years ago
Posts: 1
 

Mám u Spotify Duo premium a oba účty mám registrované v audioserveru Loxone. Nicméně mi jde hudba pustit, vždy jen do jedné zóny.

Doufám, že to není vlastnost a proto prosím o radu co s tím?..

cíl: puštění stejné Spotify písničky ve dvou zónách při registrovaných dvou účtech


   
ReplyQuote
(@jiric)
Active Member
Joined: 3 years ago
Posts: 14
 

Nemáte nějaké nápady nebo zkušenosti, jak propojit Audioserver s televizí?

Testoval jsem výstup pro sluchátka v TV do line-in, ale zvuk byl dost tragický. 


   
ReplyQuote
(@kubrt_cz)
Estimable Member
Joined: 2 years ago
Posts: 166
 

@frantam Obecně považuji absenci digitálního vstupu (ideálně optického) na AS za chybu. Z TV tedy potřebuješ dostat analogový signál na analogový vstup LINE-IN, aby byl následně z analogu převeden AD převodníkem a dále již digitálně zpracován, přenesen (třeba do AS-Ext) a dokonce i zesílen (zesilovač ve třídě D) zpět do analogové podoby (v tomto případě je DA převodník defacto mechanický - daný vlastnostmi membrány reproduktoru). To je ale na samostatné téma (aneb srovnávat princip fungování, papírový výkon a kvalitu zesáků v různých třídách a různých technologií - někdo zmiňoval 4xEL32 čili push-pull elektronkový zesilovač AB třídě - tento na 3W bude hrát "více" než AS na 18W atd.). AS beru jako vhodný pro ozvučení nepodstatných částí domu či jako kulisu, pro kvalitní poslech zvolím zcela jistě něco jiného.

Nevím, jaký má tvoje TV výstupy, ten sluchátkový je jedna forma analogového výstupu (impedanční přizpůsobení vstupu pomíjím), ovšem o použitém DA převodníku si nedělám iluze. Pokud máš na TV např. optický výstup či digitální koax tak vyzkoušet můžeš různé DA převodníky v řádu stokorun (tady) nebo klasiku Cambridge Audio za několik tisíc (tady). Výstup 2xCinch vhodným kabelem převedeš na jack 3,5" a ten do LINE-IN AS.

Popisuji technickou stránku, jak vyřešit, nechci polemizovat o smyslu daného řešení/požadavku.

Pěkný den!


   
ReplyQuote
(@pigom)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

Včera se mi do audioserveru stáhla nová beta verze 2.6.12.03 a od té doby nehraje.

Má někdo stejné zkušenosti. Na loxone stránkách tato verze ani není uvedená že by vyšla.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

Vyuzivate nekdo prosim Line out vystup na audioserveru? Znamena to automaticky, ze prijdu o jeden vystup zesilovace? 

Mel jsem v planu s audioserverem mit dve zony s pasivnimi reproduktory a jednu s aktivnimi.

 

 


   
ReplyQuote
Emzee
(@emzee)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 14
 

@richard Já používám a je to přesně jak říkáš. Audioserver má 2 nějaké výstupy nezávisle na tom, zda je připojený pasivní reprák nebo line out / spdif.


   
ReplyQuote
(@kubrt_cz)
Estimable Member
Joined: 2 years ago
Posts: 166
 

@richard Stereo výstup zesilovače můžeš rozdělit na 2 nezávislé "mono downmix" výstupy, takže pokud můžeš mít v zóně jen 1 reprák, máš to řešitelné.

https://www.loxone.com/cscz/kb/audioserver/

 


   
ReplyQuote
(@jiric)
Active Member
Joined: 3 years ago
Posts: 14
 
Posted by: @kubrt_cz

@frantam Obecně považuji absenci digitálního vstupu (ideálně optického) na AS za chybu. Z TV tedy potřebuješ dostat analogový signál na analogový vstup LINE-IN, aby byl následně z analogu převeden AD převodníkem a dále již digitálně zpracován ...

Jo, tohle jsem uvažoval, ale k ideálu to má daleko. Navíc se mi projevila ještě jedna věc při zapojení sluchátkového výstupu do Line-In auidoserveru - zpoždění. A vypadá to, že je to na straně audioserveru. Tím pádem je myšlenka propojit tv s Audioserverem asi nesmysl.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

@kubrt_cz diky. Emzee odpovedel. Rozdelit repraky neresi moji situaci.

Potřeboval jsem tri zony se samostatnym ovladanim. A proto jsem jednu zonu volil aktivni 😂

 


   
ReplyQuote
(@kubrt_cz)
Estimable Member
Joined: 2 years ago
Posts: 166
 

@richard v tom případě Audio extension. Jsem aktuálně na školení LX a zrovna tady na něj nabízejí slevu 😉 případně možná bude i v tom vánočním kalendáři...


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

@kubrt_cz 🙂 diky, uvidime ted to neni aktualni (terasa)

A vcera vecer jsem to zkousel, jako aktivni mam Bose a byly strasne prebuzene. Zkousel jsem ubrat zesileni na -20, ale porad to bylo moc (na uroven 1 to bylo na pripadne mluvene slovo jako kulisa hodne)

Vecer si s tim budu jeste hrat. Pri zeslabeni na 0 to vydava neco zajimaveho, chovalo se to podobne, jako neuzemnene vstupy.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

pouzivate prosim nekdo line out?

Mam to napojeno na aktivni Bose a pri nulove hlasitosti to dela strasny bordel (asi neuzemneny vystup Audioserveru). Krome toho ze to je nepouzitelne, Bose se sam neuspi, protoze do nej porad "neco" jde. A toto neni jen na 0, ale i na 1 hlasitost. Az od 2 to zacne posilat signal a system zacne hrat. Vyuzil jsem vystup bloku, ktery spina rele a tim na dalku spinam zasuvku, do ktere je Bose zapojeno. Jine reseni ted nevidim.

Mate s tim nekdo prosim zkusenost? Signalovy kabel je obycejna stinena dvojlinka, cca 12 metru. Nekde v soubehu s ostatnimi vodici. 


   
ReplyQuote
(@kubrt_cz)
Estimable Member
Joined: 2 years ago
Posts: 166
 

Asi by to chtělo dát ten ext. co nejblíže Bose a ten druhý (pasivní) okruh táhnout delšími repro vodiči...? Resp. vyzkoušej Bose připojit kratším či jiným signálovým vodičem a uvidíš hned, kde je chyba. Souběh na této délce a při malém průřezu určitě bude hrát roli.

I když, nedělám si iluze o použitém D/A převodníku a všeobecně o řešení Audio serveru (zesilovač třídy D). Na hraní přes repro ze stropu jako hudební podkres OK, pro TTS, interkom apod. super řešení, ale na trochu lepší muziku určitě ne. Pravda, na školení mají ty sloupové Qudraly Chromium zapojené na AS a hraje to jakž takž, ale nebyl bohužel prostor pustit více nahlas nějakou z mých testovacích skladeb, které odhalí, jak na tom je celá sestava.

Off topic ale podobná zkušenost: ntb HP za 50k "pyšnící se" Bang Olufsen audio a LINE OUT se taky nedá použít, bzučí to a chrchlá to např. v závislosti na změně obrazu na displeji. Řešením je externí zvukovka do USB (pro NTB, ne pro AS).


   
ReplyQuote
(@pepe112)
New Member
Joined: 2 years ago
Posts: 4
 

@smotek7 pri 256 kbit ak nie si batman, nemas sancu 😉


   
ReplyQuote
Page 16 / 18
Share: