X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Audioserver

256 Posts
41 Users
10 Likes
30.5 K Views
(@pepe112)
New Member
Joined: 2 years ago
Posts: 4
 

no na to, ze ked loxone uvadzal audioserver a prezentoval ho ako revoluciu, tak je to slusny fuckup. staci si od zaciatku precitat toto vlakno. 🤷‍♂️ .. uznavam, ze je to nepomerne lepsie riesenie ako predchadzajuci music server a hlavne v cenovej relacii, kde pri music serveri to clovek ani nezacal zvazovat, tu sa nad tym aspon mozno zamysli.

 

moja osobna skusenost: kupil som v zlave, lezalo mi to doma “uhorom” vyse roka. teraz som si ho konecne zapojil. mal som v casti domu predpirpravenu kabelaz, ale ked som si spocital, co by ma stalo ozivit to v jednotlivych miestnostiach (cca 1x repro 100 eur + instalacna krabica min. dalsich 50), tak mi to prestalo davat v pomere k dostupnej funckionalite zmysel. ale kedze sa snazim dostupne technologie otestovat v domacich pomienkach pred tym, nez by som ich instaloval u zakaznika, tak som nakoniec pouzil alternativne loxone wall speakre na skusku v 2 miestonstiach. zla volba. nie ze by som od toho ocakaval hifi kvalitu, ale aby repraky v cenovej hladine 150 eur za kus hrali tak shitne, tak to sa len tak nevidi! loxone by sa mal konecne rozhodnut aku strategiu razi: ci je to firma, ktora robi home automation a ma fokus na integraciu 3rd party komponentov do svojho ekosystemu, pricom core biznis je automatizacia alebo robi “vsetko” a potom to tak vyzera. uplny nezmysel a vyhodene peniaze za tie repro .. 

prakticky: aj ked som nikdy netuzil po tom, aby na mna moj dom hovoril je tam par zaujimavych use caseov, ktore stoja za zvazenie.

 

za mna hodnotenie:

1. TTS je v tomto pripade dost zaujimava feature. v sk (za mna az prekvapivo) vyborne implementovana zalezi uz len na vas, ako ju vyuzijete. ak si ako potencionalny investor vezmem cenu riesenia vs cenu, tak je to vzdy otazne, najma pri mensich instalaciach, ale pri tych vacsich to zacina byt zaujimave

2. airplay 2 je must have feature, bez nej to nedava zmysel. prax: casto sa to zasekne a nejde to 🤷‍♂️. tu plati: @loxone neviem ako je mozne, ze toto sa dostane k uzivatelom?!

3. integracia so sonos, pripadne inym podobnym systemom je MUST HAVE. pre konfiguracie, kde uz dodatocne nie je mozne / resp. komplikovane riesit kabelaz, toto musi @loxone vyriesit. 

4. stale bojujem s pridanou hodnotou celeho riesenia: hudbu cez to ja osobne pocuvat nebudem, pretoze to nesplna moje kvalitativne kriteria na pocuvanie hudby. ako podmaz v kuchyni, resp. v kupelni alebo wc, si to predstavit viem, ale cenovo to nedava zmysel, pretoze dany use case vyriesim cez sonos, pripadne homepod alebo podobne riesenia a v lepsej kvalite, aj ked v tychto pripadoch aktualne este prichadzam o TTS.

celkovo si myslim, ze oproti povodnemu music serveru je to vyrazny posun dobrym smerom. bohuzial vyvoj v tomto smere ide takym tempom, ze funckie, ktore loxone prinasa v suvilosti s intergaciou do ich systemu momentalne davaju iba malu pridanu hodnotu oproti nakladom, ktore generuju. verim, ze loxone aj na toto najde trh, ale o par rokov moze skoncit velmi podobne ako s vacsinou svetelnych zdrojov, s ktorymi v tomto roku skoncovali.

This post was modified 2 years ago by pepe112

   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
Topic starter  

Pokud máš problém s Airplay, tak hledej problém ve své sítí.


   
ReplyQuote
(@jiric)
Active Member
Joined: 3 years ago
Posts: 14
 
Po poslední aktualizaci mi přestal jít Line-In. Aplikace nereaguje na přepnutí nebo nastavení.
Má někdo podobný problém?

   
ReplyQuote
(@jiric)
Active Member
Joined: 3 years ago
Posts: 14
 

Tak si sám odpovím. Udělal jsem ruční (automatická nefungovala) aktualizaci Audioserveru na verzi 2.7.01.10. a už to funguje. Navíc Line-In teď funguje perfektně s televizí bez zpoždění a i kvalita zvuku je slušná. 


   
ReplyQuote
(@pavelsiman)
New Member
Joined: 2 years ago
Posts: 2
 

Zdravím. Mam problém z audioserverom . Je novy bezproblemov ho naparujem a vsetko funguje , ale len cca 10minut potom sa odpojí od miniservera a aj na IP je už nedostupný. keď dám internetové rádio tak cca po 10 minútach to hodí hlásku spatne internetové pripojenie .  Linku mam 500/100MB a internet mam v poriadku . skušal som už aj nový switch a stale nič . pomože len odpojenie od napajania . skušal som aj nový zdroj . mam 500W meanwell .

ďakujem za rady


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
Topic starter  

Jaká verze fw je v Audioserveru a v Miniserveru?


   
ReplyQuote
(@pavelsiman)
New Member
Joined: 2 years ago
Posts: 2
 

V audioserveru 2.7.6.28 najnovsi a v miniserveru tiez najnovsi


   
ReplyQuote
(@jiric)
Active Member
Joined: 3 years ago
Posts: 14
 

Nedávno proběhla aktualizace na fw 2.7.06.28. V changelogu píší nejvíce změn ohledně Spotify connect. Ten podle mě fungoval dobře i předtím, ale teď po aktualizaci mám pocit, že audioserver hraje tak trochu jinak. Ale možná je to jen pocit. Co ale pocit není je to, že po aktualizaci musím mít nastavenou vyšší hlasitost, aby to hrálo stejně nahlas jako před.

Máte někdo podobnou zkušenost?

   

   
ReplyQuote
milanc
(@milanc)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 60
 

Ahoj, přiživím se s dovolením na tématu, možná lama dotaz, vidím to prvně... Dnes jsem připojil ten jejich audio server, propojim přímo s miniserverem gen2. Na ethernetu ho vidím (web gui), i když mluví Německy, což se moc nechytám, ale LoxoneConfig 13.1 mi ho nechce objevit. Nějaký nápad, čím to může být a co zkusit? Děkuji.

Jinak se snaží ve webgui informovat o dostupném novém fw, ale stažení/instalace selže. Nejde nějak přepnout do EN?


   
ReplyQuote
(@jiric)
Active Member
Joined: 3 years ago
Posts: 14
 

milanc: Předpokládám že jsi postupoval podle návodu: Audioserver (loxone.com)

Jestli je Audioserver gui v němčině, to je přeci jedno, je tam jen pár položek, tak si to prostě přelož, ne? 

Pokud je dobře natavená síť, tak by měl být AS viditelný (nechá se pingnout) a MS by ho měl bez problému najít.


   
ReplyQuote
milanc
(@milanc)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 60
 

@jiric Jj, přeložil jsem, jen mě to štvalo. Nějak záhadně se mi to povedlo přepnout do EN. Právě že je na stejném subnetu jako PC s configem i miniserver, normálně ho po eth pinkám (IP si líznul z DHCP), dostanu se na jeho web gui, ale miniserver přes hledání audioserveru nic nevidí.


   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 

@milanc Me to taky delalo, prepnul jsem na pevnou IP adresu a problem zmizel.


   
milanc reacted
ReplyQuote
milanc
(@milanc)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 60
 

Jo díky, bude to problém/bordel v síťové části. Dle doporučení jsem přímo do miniserveru nahodil Ping a ten audio server nevidí.

Tak mě napadá docela klíčový dotaz pro mě. Jak vlastně miniserver s tím audio komunikuje, po čem ho řídí? Já si myslel, že po tree, a tedy že i to vyhledání probíhá pouze po ETH a tree turbo je jen pro komunikaci s těmi dalšími stereo extensions? Tedy to znamená, že pro provoz je nutný trvalý ethernet a mít to na síti s miniserverem?

Původní plán člověka, co si to pořídil, abych se s tím naučil, že to ethernet nepotřebuje, takže budeme muset dořešit ještě switch někde v už tak malém rozvaděči. Díky za upřesnění.


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

@milanc komunikace je čistě přes ethernet, tree miniserveru s tree audioserveru rozhodně nespojovat


   
milanc reacted
ReplyQuote
(@fisik)
New Member
Joined: 5 months ago
Posts: 1
 

Čaute,

tak jsem se před nedávnem přidal do Loxone komunity a začínám se rozkoukávat, abych si to upravil k obrazu svému a rovnou bych měl i jednu otázku.

Mám audioserver zatím se 4 repro a podle projektu mám mít ještě k tomu 8 stereo extensions. Kabely od repro mám svedené do rozvaděče. 

Možná je to hloupá otázka, ale vzhledem k tomu, že při součtu 2 Extensions mi vychází levněji rovnou audio server. Co jsem se koukal do dokumentace, tak spotřebu by měly mít i tak podobnou. Tak se chci zeptat, jakou má výhodu si pořídit jen extensions rovnou místo audio serveru a jestli je to výhoda? Co mě napadá, tak asi jedině úspora místa na liště?

Díky moc!


   
ReplyQuote
Page 17 / 18
Share: