Forum

Forum

Notifications
Clear all

Audioserver

256 Posts
41 Users
10 Likes
30.2 K Views
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

@smotek7 ale jo, ona muze byt ruzna komprese, ale kdyz to nezprasis tak to fakt nepoznal tehdy tusim nikdo. To jeste byla doba, kdy se konaly hifisticke srazy, vikendove akce, kde se porovnavalay bedny, zesilovace, zdroje signalu atd... a prave se resilo i toto a jednou jsme s tim byli konfrontovani. Bylo to zajimave. 

Ale co jsem chtel rict, ze 44,1kHz je CD format, ze to je dostatecne na jakekoliv bedny, nejen do stropu. Doma z 99% pouzivam DA prevodnik Denon s max vzorkovaci frekvenci 44,1kHz. Kdyz se do nej dostane signal, ktery ma vzorkovaci frekvenci vyssi, tak spadne. To je problem, ktery vidim, ne to ze to nekdo pozna a nebo nepozna. A kdyz by nekdo mel chut, tak se zastavte si poslechnout rozdil mezi 44,1 a HiRes, nebo gramofonem. Byl bych zvedav na externi usi

 


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

tak jsem objednal na terasu https://www.avintegra.cz/cornered-audio-ci4-cerna_d15497.html uvidime jak to pojede 🙂


   
ReplyQuote
(@ichtis)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 62
 

Mám takový hloupý dotaz. Od jaké verze loxconfigu jede Audioserver? A ještě hloupější, samostatně bez miniserveru mi to nepojede, že? 


   
ReplyQuote
(@ichtis)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 62
 

Už jsem to našel Audioserver je podporován od Loxone Configu verze 11.1.9.3.


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 491
 

Ahoj, zkoušel jsem s AS TTS a překvapila mě prodleva mezi pžedáním zprávy na TTS vstup a jejím přehráním. Myslel jsem, že při prvním přehrání je to způsobeno stažením z internetu, ale několikavteřinová odezva je tam pokaždé. Dá se nějak docílit, aby se text přehrál okamžitě?


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 491
 
Posted by: @_petr_

Ahoj, zkoušel jsem s AS TTS a překvapila mě prodleva mezi pžedáním zprávy na TTS vstup a jejím přehráním. Myslel jsem, že při prvním přehrání je to způsobeno stažením z internetu, ale několikavteřinová odezva je tam pokaždé. Dá se nějak docílit, aby se text přehrál okamžitě?

smazat otázku nemohu, už není aktuální

 


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

A našel jsi nějaké řešení?


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 491
 

V betě už to chodí uspokojivě


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

mam prosim dva dotazy:

- ve Spotify aplikaci si neco pustim a muzu to "odeslat" do jinych zarizeni v siti, napriklad do TV, do Squeezeboxu, ale jen parkrat jsem tam zahledl moznost to pustit do Audioserveru. Ted se mi to tam nezobrazuje 🙁 Delal jsem reset vseho a porad mezi zarizenimi audioserver neni.

- kdyz si pres Loxone pustim Spotify, tak tam mi nabizi jen hudbu, ale nikde nemuzu najit podcasty. Kdyz je i vyhledam, napriklad Vinohradska 12, tak stejne pres Loxone nejde.

 

Jsem zavisly na podcastech a cely vikend budu makat na terase a nechci mit sluchatka v usich 🙂 (a aby i okoli si to uzilo)

 


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

Máš telefon i audioserver ve stejné síti?


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

@pa-v-el vis jak jsem na tom se sítěmi. Mam jen jednu sit, jeden rooter. Ale vis jak... 😂


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 
image

Sit mam jen jednu (si myslim).

Restart vseho a porad ne a ne


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

Někde četl že počítač "nedokáže" najít nové zařízení nejdřív musíš v mobilní aplikaci a až potom jde ovládat z počítače.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

mobilni aplikace ukazuje taky jen Squeezebox a TV...

ale jednou to fakt slo. Jak to mas ty Pavle? Vidis Audioserver mezi zarizenimi?

 

Jo a nebo porad zustava otazka, jak si pustim podcasty pres Audioserver... jedno co a jak bude zdroj 🙂

 

 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
Topic starter  
Posted by: @richard

Jo a nebo porad zustava otazka, jak si pustim podcasty pres Audioserver... jedno co a jak bude zdroj 🙂

 

 

Kdybys měl iOS, tak přes Airplay.


   
ReplyQuote
Page 15 / 18
Share: