Forum

Forum

Notifications
Clear all

1-wire senzory

163 Posts
28 Users
13 Likes
46.4 K Views
(@jzaruba)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

@radek Pak bych zkusil odletovat diodu 54A hned za konektorem, pak změřil pokud bude stále zkrat tak odletovat ESD ochranu DS9503. Dioda je na velký proudy ta by jen tak umřít neměla, ale DS9503 je do max 80mA. ESD ochrana stačí odletovat a proklemovat piny 1-6 a 2-5. ESD ochrana je hlavně kvůli ibutton senzorům co se dávají ven a můžete se jich dotknout.


   
kimot reacted
ReplyQuote
 navi
(@navi)
New Member
Joined: 5 years ago
Posts: 3
 

Priatelia,

Nenašiel som odpoveď, prosím Vás. Tí, čo máte snímače od SEDTRONIC s led osvetlením. Všetko zapojené správne, čidlá merajú ale osvetlenie LED je príliš silné. Snažil som sa v loxone znížiť výstupné hodnoty ale maximálne som sa dostal k tomu, že mi pri nízkych hodnotách začali ledky preblikovať. Otázka teda je, ako to máte vyriešené, ak máte 🙂 ?


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

...ja se taky zeptam na 1wire. S jakym rozptylem jsme se setkali u senzoru? Pripadne resili jste nejak kalibraci, nebo ne? Pokud ano, jak jste to delali? Diky


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

U mně vždy rozdíl max 0,1°C mezi čidly. Kalibrace se dělá v levém menu.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
Topic starter  

Teda jestli mas jen 0,1st tak ses stastnej clovek. Jak jsem mel kazdy cidlo jinak, obecmy byl rozptyl +-0,5st. Muze to byt ue ale damy i tim, ze proste v te krabicce je jina teplota nez pred krabickou v mistnosti. Kazdopadne je potreba dobre ucpat husi krky, aby jima netahla zima. 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Kupoval jsem vždy jen od jednoho výrobce. Celkem zatím asi 80 kusů.


   
ReplyQuote
 mikk
(@mikk)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 66
 

@radek tak jsem akorát 1wire po čistý sběrnici rozchodil, ještě mi schází pár čidel (cca 3 po prvním čidle na počátku sběrnice), ale problém byl/je v pull up rezistoru. Teď to ještě nabastlit do ABB strojku

Jinak moje Maxim Int. DS18B20 z oficiálního zastoupení mají max. rozptyl 0,3°C v závislosti na senzoru (zkoušeno přímo na extensionu).
0,1°C to měl teda číňan den 🙂

btw - klidně pls do PM viz. printscreen výše - proč se mi v configu ve stavové liště objevuje: Odhad potřeby paměti objektů 3_, Miniserver 1_)?


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

ja se ptal na kalibraci - mysleno jak to delate? Jestli pred instalaci vsehny hodte do jedne nadoby s vodou a nejak zprumerujete hodnoty a ty pak nastavite jako "shodne"? Ja jsem z jedne dodavky na sesti cidleh byl v rozmezi 1°C


   
ReplyQuote
(@kimot)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 80
 

DS18B20 ma dle specifikace odchylku absolutni teploty+-0.5 st. Takže dvě čidla, pokud by byla na opačné straně tolerance, mohou mim odchylku 1 st. a porad jsou v normě.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

chlapi, prosim cim nejlepe tahat 1 wire cidla po zahrade, ke studni, cisticce, vsaku, atd... radius cca 20m od technicke mistnosti. 

Diky


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
Topic starter  

Pokud budeš tahat kabely ven z baráku, buď bych to oddělil přepěťovkou (na 1W asi něco na 5V), nebo dal někam ven i celý 1w master (já používám arduino) a přepěťovku dal na ethernetovej kabel kterej z toho povede do baraku.

Jinak já to tahal kabelem FTP cat. 6A, kterej sem používal i na všechno ostatní.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 
Posted by: radek

Pokud budeš tahat kabely ven z baráku, buď bych to oddělil přepěťovkou (na 1W asi něco na 5V), nebo dal někam ven i celý 1w master (já používám arduino) a přepěťovku dal na ethernetovej kabel kterej z toho povede do baraku.

Jinak já to tahal kabelem FTP cat. 6A, kterej sem používal i na všechno ostatní.

Diky, dobry napad. Ikdyz Arduino nerozumim ani za mak, tak by bylo lepsi mit to rozdeleno na cidla interirova a exterierova, kdyby se nekde neco podelalo. 

A obyc FTP, nebo nejaky wodeodolny ma smysl? Nebo jiny typ kabelu?

 


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
Topic starter  

Záleží v čem to budeš v zemi tahat. Pokud to dáš do červený kopoflexky, pak ti tam stačí obyč. kabel. Klidně i UTP cat. 5E. Jen ti na to nesmí svítit slunce.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 
Posted by: radek

Záleží v čem to budeš v zemi tahat. Pokud to dáš do červený kopoflexky, pak ti tam stačí obyč. kabel. Klidně i UTP cat. 5E. Jen ti na to nesmí svítit slunce.

na prasaka, rovnou zakopat do zeminy. Zadne chranicky. Stejne by kolem kabelu do chranicky vnikla voda. Mechanickeho zniceni se nebojim, mam spis strach z vody a vlhkosti.

Mam tady peknou hlinu bez kameni. Ani piskove loze nedelam nikde


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

mam nekolik sensoru z Ali a ted je zkousim. Celkem mam dve dodavky, pokazde z jineho shopu. 

skore: 12 OK, 7NOK. Netsina tech spatnych se pekne hreje, nektere 1wire paralyzuji


   
ReplyQuote
Page 6 / 11
Share: