Forum

Forum

Notifications
Clear all

Krone moduly

86 Posts
28 Users
8 Likes
12.7 K Views
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 

@honza Asi myslis tohoto:

https://www.youtube.com/channel/UCeit1EaBVgVzEY8FG8Mhzxw

Ma i eshop se svymi kartami na din listu (rozhozeni kabelu na jednotlive svorky). Neni to levne, ale vypadaji fajn, ja sel take cestou Krone.


   
ReplyQuote
(@honza)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 103
 

@Jakub přesně tak to je ten týpek od kterého sem to okopíroval, nemohl sem to najít.


   
ReplyQuote
(@gisbern)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 161
 

@dusanmsk No, uplne to vidim. Ja, kdybych to delal ted, tak to taky udelam uplne jinak... krasneji... co se dneska da za terminaly poridit, nebo sam vytisknout na 3D, pohadka. Hele Dusan, a zkousel jsi nad tim treba jen chvililinku zapremslet, ze by ses do toho pustil a prerobil to ? Jako to FAKT vsechno vytrhat a zacit vodznovu ??? :))))

 

Jinak aby to nebylo uplne plkani vod veci, ja bych pro usporu mista v rozvadeci jeste hledal neco takovedleho (idealni zezadu krone dopredu push-in..)

https://www.cobinet.com/shop/de/produkt/fernmeldetechnik/modul-systeme/lsa-hd-reg-rs-fur-rundstangen523-3078/lsa-hd-reg-rs-module969-3079/lsa-hdandreg-rs-anschlussleiste-zu-10-da-fanduuml-r-profil-rundstangen569/

Tzn, privod ZEZADU (pac se pocita, ze s privodama se zas az tak hybat nebude, proklemovane dopredu, tak se usetri jedna rada KRONE....

Ten nemcour na videu, co tam ty CAT7ky mastí do nejakech ALI-like PCB o sirce bratru 6cm zije hele uplne v jinym svete, a o realné velikosti českeho rozvadece nevi zhola nic.. 🙂


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 
Posted by: @misak

@richard Pokud mas dostatecne hlubokej rozvadec, tak ja dal drzaky krone na bocnice skrine abych usetril misto...

Mam hloubku 50cm tusim...

IMG 2338
IMG 2389

PS: Jeste to neni hotovy a nektery veci jsou zapojeny jen docasne, tak primhourit oci...

To je super nápad. Zřejmě to udělám stejně. Rozvaděč budu (mám) Schrack rack 47U s hloubkou 60cm. Stačí posunout postranní lišty trošku dozadu a po bocích budu mít prostor na krone pásky.

schrack

   
ReplyQuote
(@misak)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 31
 

@koldavideo Ja to tak udelat musel, protoze kdyz se jen podivas na pouzite Krone, tak by me zabraly cca spodni tretinu jako nic... Coz uz ted je z te fotky videt, ze tam mam rezervu tak akorat do budoucna, abych nemusel delat velky kompromisy.

Ten muj rozvadec je 2200x1200x500 - a je vlastne tak akorat...

Boznice mam oddelavaci, takze se s tema Krone paskama pracovalo uplne v pohode - a i do budoucna se na tom da vysivat vcelku pekne...

Co jsem si nepohlidal byly delky kabelu ktery mi vedli do toho rozvadece - nektery byly trosku kratsi a nez aby je nastavoval - abych je mohl dal podle cisel - tak jsem je rozhodil po tech krone "sekcich" a v ramci jednoho drzaku po 20-ti krone jsou vzdycky poporade... Takze ve vysledku, se daji kabely podle cisel najit docela rychle...


   
ReplyQuote
Karel999
(@karel999)
Active Member
Joined: 4 years ago
Posts: 6
 

Je lepší použít spojovací, nebo rozpojavací Krone? Pro domácí CAT rozvody je to asi jedno, ne?
Ten Krone naražeč je rozhodně spolehlivější, než mrkev. Pro zajímavost pár fotek:

20201102 114046b
20201102 114922b
20201109 125038b
20201109 125215b

 


   
Richard reacted
ReplyQuote
KaZaN
(@kazan)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 240
 

@karel999 spolehlivější v jakém smyslu? To bude spíš o zvyku ne? Dělám denně s obojím a nemám problém. Naopak s mrkví často lepší manipulace. 


   
ReplyQuote
Karel999
(@karel999)
Active Member
Joined: 4 years ago
Posts: 6
 

@kazan Mám tady 2 typy mrkví a oba okusují okolní plast. Narážeč Krone má správnou šířku a zajíždí do svorky po vodících drážkách. Navíc současně zamačkává vrstvu drátů, takže pak netrčí mimo a dá se tam nacpat i CAT6A.


   
ReplyQuote
KaZaN
(@kazan)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 240
 

@karel999 Ty jo a máš tam nasazený správný nůž? Tohle se mi fakt neděje. 


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1181
 
Posted by: @karel999

Je lepší použít spojovací, nebo rozpojavací Krone? Pro domácí CAT rozvody je to asi jedno, ne?
Ten Krone naražeč je rozhodně spolehlivější, než mrkev. Pro zajímavost pár fotek:

20201102 114046b
20201102 114922b
20201109 125038b
20201109 125215b

 

ty draty maji jit vnitrkem, nebo po vnejsi strane a uvnitr je ustrihnou nuzky?


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1870
 

@gisbern Nic prerabat nebudem, nemam ta to kapacity. Nie som schopny dopojit par tlacitok na krone (a to sa onedlho poserem lebo ideme montovat zaluzie, takze ozivit vsetky rele a ozivit a zapojit vsetky tlacitka na ne), nie som schopny dopojit vonkajsie svetla v podbiti, elektrifikovat zahradny dom (kvoli svetlu, bazenu a nabijaniu bicyklov).

Jedine coho sa trosku desim keby som ten barak chcel predat, pretoze arduino a tak ... Ale tym sa nebudem teraz znepokojovat.


   
ReplyQuote
Karel999
(@karel999)
Active Member
Joined: 4 years ago
Posts: 6
 

@richard Máš pravdu, dělal jsem to naopak (facepalm). Ještě, že si s tím zatím hraju jen na stole. Když to dám správně, tak to mrkev sedře jen trochu.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1181
 

@karel999 budu to delat velmi brzo taky, tak se radsi ptam, jestli si neco nemyslim spatne. Diky


   
ReplyQuote
(@gisbern)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 161
 

@dusanmsk: sem jenom poslal odpoved do jineho vlakna, do KRONE to asi nepatri. Ale drzim ti palce.


   
ReplyQuote
(@misak)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 31
 
Posted by: @karel999

Je lepší použít spojovací, nebo rozpojavací Krone? Pro domácí CAT rozvody je to asi jedno, ne?
Ten Krone naražeč je rozhodně spolehlivější, než mrkev. Pro zajímavost pár fotek: 

Vzhledem k tomu, ze jsem to delal nedavno a udelal jsem to na spojovaci Krone, tak Ti muzu rict ze ted bych to udelal urcite radsi na rozpojovaci...

Z jednoducheho duvodu - hledani chyb, probelmu, kabelu atd... 

Spojovaci Krone je totiz vzdycky spojeny - jen na ten kontakt muzes nasadit kolik, ktery je pripojen paralelne...

Kdezto rozpojovaci Krone je taky normalne porad spojeny, ale kdyz tam das ten rozpojovaci kolik, tak se to proste prerusi...

Nedavno se mi to hodilo treba, kdyz jsem chtel zjistit 1-wire cidlo - ktery presne mam na sbernici - ted jsem musel fyzicky vypojit dratek z krone - takto bych tam jen dal ten rozpojovaci kolik a hned bych vedel ktery cidlo mi zmizelo ze sbernice...

To stejne muzes pouzit i v pripade pisknuti dratu z opacne strany, atd atd...

Na hledani chyb, je podle myho lepsi proste ta rozpojovaci.

Sam to mam ted cerstve udelany na spojovaci, ale uz bych to tak nedelal...


   
ReplyQuote
Page 4 / 6
Share: