X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Krone moduly

86 Posts
28 Users
8 Likes
13 K Views
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1897
 

@karel999 preco tie vodice tahas stredom?
Maju ist vonkajskom a vnutri striha noz.

 

image

   
ReplyQuote
Karel999
(@karel999)
Active Member
Joined: 4 years ago
Posts: 6
 

@smotek7 a @misak Díky za rady 🙂 


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

KRONE - jak se vam s nimi zije? Ja ted po roce potrebuju dodelat resty z lonska a mam strach kolem krone svorek a chumlu dratu dychat, abych nekde neco nepodelal 🙂 Nevim cim bych je nahradil, ale je to peklo!!! Asi bych dnes radsi priplatil za original vypinace a PIR Loxone a vykaslal se na dratovani. Ale po bitve kazdy general 😀


   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 

Ja si zatim nemohu stezovat. Ale nejake dodratovani me teprve ceka. Mam zdokumentovany kazdy dratek, takze se v tom da nejak i vyznat, ale kompromis to samozrejme je, pouzivam je na DI, 1-wire a mam i jednu na 5V. Daval jsem je radeji ob jednu, aby to nebylo tak nahnacane a nemenil bych. Loxone vypinace stale nechci, ale zivot bych jednodussi mel, to jo.


   
ReplyQuote
Mira
 Mira
(@mira)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

Já si krone systém nemohu vynachválit. zrovna teď jsem něco dodělával a obrovskou výhodou u mě je, že všechny kabely mám zakončeny na krone a už jen propojuju a dopojuju co potřebuju; za me hodnotím krone čistě pozitivně, pravdou je, že jen přidávám, že nemám potřeba nějak přepojovat;

když jsem tahal nové kabely třeba do budoucí pergoly tak jsem jen na držík nacvaknul novou krone pásku a zakončil všechny vodiče. za mě fakt super


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

ahoj,

dneska rano me napadla skvela vec na TREE, 1WIRE apod sbernice. KRONE zemnici svorka!!!! (v originale uspesne pouzivana na spojeni vsech 24V vodicu ze vsech tlacitek v dome vedene skrz pojistkovou skrinku zemnicim kabelem ze svorky).

Rozdelal jsem  svoku, rozdelil ji po 6ti parech (zbytek (1) vyhodil) a stipnul jsem ten vodici plisek.

Kuba


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Používám to již dlouhodobě. Akorát mám na 1-Wire 3ks vedle sebe a na Tree 4ks vedle sebe.


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

@kobra23 hmhm, to toho mas fakt hodne no 🙂 ja ted dodelavam venkovni zaluzie a myslim, ze to na dlouho bude posledni tree zarizeni zase... no uvidime kdyztak pridam.

samozrejme tvoje reseni je jednodussi, protoze neni treba se crcat s upravou KRONE svorky


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

@elpaso 

9AA2813B D002 4640 8461 E6E71AA40830
F702715E 3D07 4EDC 815A 8E49AE0B4090

   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Nebojis sa o ten cerveny drat napravo na 1. fotke, jak sa opiera o to zelezo?


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Ani ne. Je tam vůle.


   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 

@elpaso Taky to pouzivam na 1-wire (3 vedle sebe) a 24V/GND (2 vedle sebe).


   
ReplyQuote
(@kubrt_cz)
Estimable Member
Joined: 2 years ago
Posts: 166
 
Posted by: @honza

 

2

Ahoj, dovolím si vrátit se k tomuto příspěvku, nechal jsem se inspirovat a zakoupil uvedené zemnící svorky Phoenix Contact AKG 16 GNYE pro uchycení a zemnění stínění CAT6a kabelů.

Někdo se ptal, na čem to drží, odpověď už nepřišla - pátral jsem a je to lišta 10x3 mm, Němci používají termín "neutral busbar". 

Např. Weidmüller to vyrábí pod označením SSCH 10x3x1000 CU/SN a je to vtipně tatáž lišta, která se používá pro svorky PDL 4 S/NT/L/PE na propojení N (které taky mám a budu v brzké době instalovat).

Držák na uchycení jsem našel na Aliexpressu: BusBar Holder a rovněž dělají i svorky AKG16, které by šly použít, i když cena je podobná jako u PC.

Třeba to někomu pomůže.

 


   
Jakub reacted
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 492
 
Posted by: @kubrt_cz

Např. Weidmüller to vyrábí pod označením SSCH 10x3x1000 CU/SN a je to vtipně tatáž lišta, která se používá pro svorky PDL 4 S/NT/L/PE na propojení N

Ty svorky, na které odkazuješ, se dávají na klasickou DIN lištu a ne na tu, o které píšeš.


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

@_petr_ na tu lištu se dávají ty akg svorky. U odkazovaných weidmuller se ta lišta používá na propojení N. 


   
ReplyQuote
Page 5 / 6
Share: