Forum

Forum

10 - ti kanálové mě...
 
Notifications
Clear all

10 - ti kanálové měření proudu MODBUS

21 Posts
5 Users
1 Likes
4,750 Views
Stingray
(@stingray)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 166
 

postneš prosím link na ten 16-kanálový? (nenašel jsem). na tvém původním linku výše jsou obyčejný uzavřený CT, takže pokud jsi dostal ty nacvakávací je to bomba


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Aha, tak ten 16-ti kanálový je od toho prodejce, co mi dodal ten 10-ti kanálový, který jeětě pořád zlobí. Takže beru zpět. Ten odkaz co jsem tady dal na ten 8-mi kanálový, má ten prodejce ve třech variantách. Musíš si vybrat jednu z nich.

 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Tak po pár dnech provozu vše OK.

Jedna praktická věc. Dal jsem měření na zásuvku pračky. Teď mi systém po ukončení praní pošle notifikační zprávu, že pračka doprala. Totéž jsem udělal s myčkou. Takové příjemné zpestření "chytré domácnosti" 🙂

Zřejmě objednám ještě jeden modul 🙂


   
Stingray reacted
ReplyQuote
(@budulinek)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 355
 
Posted by: koldavideo

Teď ještě ten 10-ti kanálový, u kterého mám ale podezření na HW chybu. Počkám co mi napíše Číňan ale vzhledem k tomu, že jsem to už zaplatil, tak asi fakáč 🙁

"open dispute" a chtěj vrácení peněz. Zatím mi Aliexpress vždy peníze vrátil.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Už jsem to bohužel potvrdil. Vypadalo to, že to funguje ale po delší době byl problém. Ještě ale neházím flintu do žita. Jen teď na to nějak nemám čas. Chystám podklady pro novou stavbu, tak teď do noci vysedávám u počítače. 

Třeba to nějak rozjedu. Uvidíme.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Ještě mně napadlo, že nepoužiji Modbus extension ale pouze 485 a ten příkaz si napíšu sám. Funguje to tak, že dám příkaz kolik bajtů se má přečíst, a modul mi vrátí jejich hodnoty v jednom stringu. já bych si je musel buď rozparsovat nebo vymaskovat. jednodušší je to vymaskovat. Vrácená hodnota ale zřejmě bude v hexa tvaru a navíc s prohozenými LowByte a HighByte, takže to nebude tak jednoduché. 


   
ReplyQuote
Page 2 / 2
Share: