X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Thermwet Ventbox

100 Posts
12 Users
6 Likes
13.7 K Views
acter
(@acter)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 256
 

@msk Wooow. Dobre plany, doufam, ze budes referovat s prilozenou fotodokumentaci 🙂


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

bypass klapka byla porad otevrena. Je tam mozn ypristuo pres vstup vzduchu.

VYmenik jsem mel venku a pak byl problem ho tam vratit, nalepene tesneni se slouplo a pak jsem ho horko tezko nahrazoval a stejne mi vytekal kondenzat ven predni stranou.

Pokud to pujde, necham to ted tak a nebudu vymenik vytahovat. 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Posted by: @acter

@msk Wooow. Dobre plany, doufam, ze budes referovat s prilozenou fotodokumentaci 🙂

Ako o com? O tej vymene trubiek? Alebo tom zvhcovovaci?

 


   
ReplyQuote
acter
(@acter)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 256
 

No nejlepe o obou akcich ....


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Na tom nie je co fotit a aj tak zabudnem. Ak budem skusat ten zvlhcovac, tak to najprv aj tak jednu sezonu vyskusam a budem sledovat endoskopom ci sa nieco v potrubi nedeje. Ak by som si na to nasiel nebodaj cas, za rok dam vediet ako to dopadlo.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

Mame tady spiona 😉

Erik Honzák - servisní a reklamační oddělení

Pozadal, jestli muzu tady zverejit. Dekujeme 😉

..."asi problém s ložisky, je to celkem běžná závada, je lepší řešit co nejdříve, aby nedošlo k zadření ventilátoru a nebyla potřeba výměna celého ventilátoru. V příloze posílám fotonávod na výměnu ložisek, je to celkem snadné a ušetříte dost kaček za ventilátory. Jsou potřeba koupit 4ks ložiska 608zz, já používám od výrobce KOYO (objednávám uhttp://www.troskaloziska.cz/profil.html&source=gmail&ust=1700898871240000&usg=AOvVaw245bti9xb9RP1KnCr0sRu r">  http://www.troskaloziska.cz/profil.html ), ale můžou samozřejmě být od jiného výrobce."

01
02
05
03
06
04
07
10
08
09
15
13
12
11
18
16
20
17
19
14

 

 

 

 

 


   
msk reacted
ReplyQuote
acter
(@acter)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 256
 

S nim jsem mluvil vcera, povidal to stejne...Ma mi poslat nejaky navod na mail...coz bude asi toto...

Trosku me zarazi, ze loziska nevydrzi dele nez 2-3 roky... 🙁


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Mam brink 6+ rokov, na motory som zatial nesahal a nic nenaznacuje, ze by som v dohladnej dobe mal.


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 443
Topic starter  

To není náhodou vůbec špatné mít proaktivní servis, který čte fórum a sám se ozve

 

Taky mám mimochodem ThermWet 6+ roků, na nic krom filtrů jsem nesahal a nic nenaznačuje, že bych v dohledné době měl. 


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

jo, je to super. 

👍


   
ReplyQuote
acter
(@acter)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 256
 

Tak mam po vymene lozisek... Sice bylo spatne jen jedno na M2, ale preventivne jsem vymenil vsechny, at mam klid. Koupil jsem 608-2Z/C3 (pro vyssi otacky). Pohledem do utrob vsak vznikl dalsi ukol - na jare musim vyndat vymenik a vycistit - i pres dodrzovani intervalu vymeny filtru je vymenik zapraseny/ucpany. Jeste jsem procistil odtok kondenzatu - byl v tom nehezky sliz...

A jeste jeden postreh - jak na forech nadavaji majitele Atrea, ze pri rozdelavani na ne bafnou etikety Made in China, tak tady to byl napis EBM Papst - za me OK.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

@acter motory delaji dobré, ale s firmou se nejedna vubec dobře. Byl jsem v Maďarsku ve výrobě a dělají si co chtějí!


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Ten zapraseny vymennik je divny. Ja som prvy krat sprchoval vymennik po 4 rokoch a nevyslo z neho nic. Nemal si zle zalozene filtre omylom? (nemam teda atreu ale imho je to asi fuk).


   
ReplyQuote
acter
(@acter)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 256
 

@msk - čeče, snad ne...vzdycky kupuju original, menim vcas, kontroluju spravne usazeni a smer. Tak snad doufam, ze jsem nic nepo...bobikoval. 😉


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Mozno je to na anketu - kto ste cistili rekuperator - bol niekedy viditelne zasrany?


   
ReplyQuote
Page 6 / 7
Share: