X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Thermwet Ventbox

100 Posts
12 Users
6 Likes
13.7 K Views
acter
(@acter)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 256
 

Zdravim panove, po dlouhe dobe....

 

Majitele ThermWetu....poslednich par dni pozoruji na svem ThermWetu jiny zvuk ventilatoru pri vsech vykonech. Jakoby nacate lozisko...

 

Neresil to nekdo ? Na Atreu jsem nasel spoustu nespokojenosti (odejite loziska ci silentbloky) a to po 2 letech a par mesicich 🙂 Stejne jako ja 🙂

 

S pozdravem a diky za reakce


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2211
 

Nejsou ucpane filtry?


   
ReplyQuote
acter
(@acter)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 256
 

Ty jsem prave pred cca mesicem menil dle intervalu...

 

...a navic, tohle je vazne nejakej "mechanickej" zvuk

 

...jeste me napada s tim...po vymene jsem musel asi 2x vypnout jednotku, aby zacala vubec komunikovat... ventilatory bezely, tedy vnitrni rizeni/PLC muselo bezet, ale nekomunikovalo to...

This post was modified 5 months ago by acter

   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 443
Topic starter  

Zaklepu, u me po 6-7 letech zadny problem


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

3 roky a taky citim mirne zvyseni hluku. Nevim, jestli to jsou harmonicke a rozvod to jen zesili.  Ted ty procenta budu strilet od boku, protoze nemam cas to zkouset, ale napriklad 32% je OK, 33% je hodne slyset a 34% je zase lepsi. 

Kdyz byla rekuperace nova, prakticky jsem ji neslysel. Ted ji v loznici nekdy slysim. A neprikladal jsem to na vrub lozisku, ale nejakou dobu jsem tam  nemel filtr, tak jestli nemam na obeznem kole prach. Neco podobneho pozuruju i na Oskarovi (zvlhcovac). Taky je hlucnejsi 😉


   
ReplyQuote
acter
(@acter)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 256
 

Posted by: @aleq

Zaklepu, u me po 6-7 letech zadny problem

Drzim palce at to vydrzi...

 


   
ReplyQuote
acter
(@acter)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 256
 

Posted by: @richard

3 roky a taky citim mirne zvyseni hluku. Nevim, jestli to jsou harmonicke a rozvod to jen zesili.  Ted ty procenta budu strilet od boku, protoze nemam cas to zkouset, ale napriklad 32% je OK, 33% je hodne slyset a 34% je zase lepsi. 

Kdyz byla rekuperace nova, prakticky jsem ji neslysel. Ted ji v loznici nekdy slysim. A neprikladal jsem to na vrub lozisku, ale nejakou dobu jsem tam  nemel filtr, tak jestli nemam na obeznem kole prach. Neco podobneho pozuruju i na Oskarovi (zvlhcovac). Taky je hlucnejsi 😉

Tohle neni hluk proudiciho vzduchu...proste to drnci a zacalo to z tydne na tyden (do technicke se tak casto nechodi)

 


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

@aleq menil jsi tahlo bypassu? Packa co tam byla je asi 3D tisk, byla ohnuta a vyrobce poslal nerezovou packu, sam jsem ji vymenil a udelali na dalku kalibraci a je pokoj. Musim pochvalit 🙂


   
ReplyQuote
acter
(@acter)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 256
 

Nic jsem nemenil, do teto chvile pouze vymeny filtru dle intervalu. Jako bonus cernej uhlikovej filtr primo od nich.


   
Richard reacted
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

@acter v novejsich kusech je to reseno uz jinak, pry bez problemu.


   
ReplyQuote
acter
(@acter)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 256
 

Mam dojem, ze jsme ji kupovali nejak hodne zaroven, kvuli zvyseni ceny v novem roce...


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 443
Topic starter  

Nic menene nemam a nikdo o nicem nepsal, bypass zatim funguje. Jak se projevovala zavada?

 

Me osobne by spis zajimalo, cistil nekdo uz vymenik? Teoreticky by to melo byt snadne, jen otevrit a vymyt ve vane. Snad..?


   
acter reacted
ReplyQuote
acter
(@acter)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 256
 

@aleq Kdyz jsem hledal podobnou zavadu, tak jsem nasel silenou diskuzi o stejnem problemu, ale o Atrea, kde uz to menilo spoustu lidi... 

1) vymena lozisek

2) vymena silent bloku

V jejich pripade to znamena rozdelat skoro celou masinu a u toho to rovnou cistili. I vymenik. Jeden se ptal, zda muze Savem (ze tam byla udajne i nejaka plisen), ale nikdo neodpovedel...


   
ReplyQuote
acter
(@acter)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 256
 

@aleq - zminka je i v servisnim navodu...jen mi tam nesedi na 40st HORKA voda 😀

 

3.7.3 Kontrola a čištění tepelného výměníku
Postupujte následujícím způsobem:
1. Odpojte zařízení od síťové napájecí přípojky.
2. Odšroubujte čtyři šrouby z čelní desky pomocí šestihranu
3. Odeberte čelní kryt.
4. Odšroubujte čtyři šrouby z krytu výměníku pomocí šestihranu.
5. Výtáhněte zátku uprostřed krytu výměníku dvěma prsty za předpřipravené otvory
6. Pomocí tažné pásky vytáhněte tepelný výměník z pěnového pouzdra. Přitom se tažná
páska uchopí v oblasti úchopových prohlubní na výměníku. Pěnový kryt nijak
neodstraňovat z výměníku.
7. Podle potřeby tepelný výměník vyčistěte.

Postup čištění protiproudového kanálového tepelného výměníku:
• Ponořte tepelný výměník několikrát do horké vody (maximálně 40°C).
• Následně tepelný výměník důkladně propláchněte tekoucí horkou vodou
(maximálně 40°C).
• Podržte tepelný výměník oběma rukama na barevných bočních plochách, a vytřepte
jej.


   
Aleq reacted
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Ja cistim vymennik kazdy rok (brink). Normalne ho vyberem, hodim do sprchacu, odmontujem sprchovu hlavicu a poriadne ho vystriekam hadicou, kazdu lamelu zvlast. Je to ale obyc plastak, ziaden entalp. Ak je to velmi zasrate, tak na to berem Jar.

Tento rok som k tomu aj zvesil celu jednotku zo steny, rozobral a vycistil co slo, lebo privod studeneho zvonka uz bol dost zasvineny a vratil naspat. A dalsich 6 rokov to robit nemienim, lebo som pri tom nadaval ako (vzdy 🙂 ).

Tento rok som sa chystal na cistenie potrubia, ale asi na to este dlabem, rok to este vydrzi. Kazdopadne chcem vymenit to hnusne alobalovo-latkove potrubie medzi reku a rozvodmi, co sa v tom chyta vsetok bordel, vlhkost a plesne  - a nahradit ho normalnym polystyrenovym potrubim co pojde vycistit. A v ramci toho rovno skusim to zvlhcovanie ultrazvukovym piezozvlhcovacom.


   
ReplyQuote
Page 5 / 7
Share: