Forum

Forum

Notifications
Clear all

Thermwet Ventbox

95 Posts
12 Users
5 Likes
13 K Views
(@poler)
New Member
Joined: 3 years ago
Posts: 2
 

@richard

Dobrý den,
musíte se podle návodu k Vašemu routeru přihlásit přímo do routeru jako administrátor a v něm pak vyhledat jakou MAC adresu má rekuperace a k ní pak přiřadit IP adresu napevno. Když pak bude mít svoji IP adresu rezervovanou pro sebe, tak ji vždy dostane rekuperace a nikdo jiný.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1870
 

To nie je pevna adresa, ale staticky dhcp lease. Ked nepojde router, do rekuperacie sa nedostanes. Kriticke komponenty domu nastavuj vzdy staticky (miniserver, rekuperaciu, kamery, ...)


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 440
Topic starter  

Osobne mam pevnou IP nastavenou na DHCP serveru, takze rekuperace dostane vzdy stejnou. Jak ale spravne zminuje MSK, chcipne-li dhcp server, na zarizeni se nedostanes. Nastaveni pevne IP adresy jsem nenasel, doporucuji oslovit vyrobce.


   
ReplyQuote
(@poler)
New Member
Joined: 3 years ago
Posts: 2
 

@aleq Ano je to přesně jak píšete, na DHCP nastavit pevnou IP, jinak to nejde.

 


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1179
 

@poler diky, pochopil jsem a funguje. Nejsem zdatny pres site 🙂 Myslel jsem ze se vzdy musi nastavit v tom danem zarizeni pevna adresa, ktera uz nemuze byt routerem pridelena jinak. Ze to jde i routerem udelat bez toho zarizeni jsem nevedel 🙂 Diky

 

@Aleq - diky za navod, rekuperaci vidim, data o teplotach a ucinnosti vidim v aplikaci, super. 

Jen jak jsem neznaly moc Loxone - mam udelanou konstantu - 20. Jak budu schopny pres Loxone zmenit vykon z 20 na treba 80%? Neni mi zatim uplne jasne jak to udelat. Diky pokud bys mohl dat navod i na to.

 


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 440
Topic starter  

treba radiobuttonem pres nasobic (x10) a pres pravidelne odesilanou analogovou pamet rovnou na vystup (prikaz pro ventbox)

irelevantni veci (zbytecne zeslozitujici reseni pridavajici veco, co nechces) jsem preskrtl, dulezite vyznacil zlutou:

image

   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1179
 

@aleq Diky, vecer vyzkousim jestli to zvladnu 


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1179
 

Ahoj, kdo mate prosim Thermwet, muzete mi prosim objasnit logiku fungovani bypassu?

Kdyz se otepli venku nad Te1 teplotu a uvnitr je nad Ti1 teplotu, otevre se bypass a jde do domu primo vzduch ktery obchazi vymenik. Co kdyz se venku otepli na 30°C, napriklad? Je tam logika, abych si do domu nepoustel teply venkovni vzduch? Tedy pri prekroceni nejake vnejsi teploty aby se zase bypass vyradil?

Pripadne jak to prosim resite? 

 

@aleq - mas moznost pres loxone ridit funkci bypass? Diky


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1179
 

😀 mame tady spiony z Thermwet. Pan mi volal a vysvetlil co jsem potreboval vedet. Logiku chapu, pokud prekroci Te1 hodnotu Ti1 tak se bypass vyradi 🙂 

https://www.thermwet.cz/wp-content/uploads/2020/01/Modbus_ventbox_v11.xlsx

tady prikazy pro Loxone pokud nekdo vyuzije


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1179
 

@aleq Ahoj, je realne ridit bypass pres Loxone? Podle tabulky co jsem sdilel minule to nadrazenym systemem nejde, co Ty na to? Ted by se to hodilo a navic me napada uplne jina logika, nez ma Thermwet (dum ma mizernou setrvacnost)

Diky


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 440
Topic starter  

Ahoj,
teoreticky ano, v režimu Master kdy řídíš vše sám. Zkus to.

 

A.


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 440
Topic starter  

Šablona na 2.15 (zatím nebylo důkladně otestováno)


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1179
 

Diky, nekdy musis prijit na pivo 🙂

mam verzi 2.14. 

This post was modified 10 months ago by Richard

   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1179
 

@aleq Ahoj, mam novy FW 2,17 a co jsem zatim potreboval tak to ovladat lze. Jeste si budu trochu hrat s bypass ovadanim. Nevidel jsem informaci o savu bypass z rekuperace.


   
Aleq reacted
ReplyQuote
(@david96)
Active Member
Joined: 2 years ago
Posts: 11
 

@aleq 

Posted by: @aleq

treba radiobuttonem pres nasobic (x10) a pres pravidelne odesilanou analogovou pamet rovnou na vystup (prikaz pro ventbox)

irelevantni veci (zbytecne zeslozitujici reseni pridavajici veco, co nechces) jsem preskrtl, dulezite vyznacil zlutou:

-- attachment is not available --

Také by mně to zajímalo.... můžete prosím upřesnit, které bloky se tam mají propojit. Nějak to mi to nefunguje. Dělám to sice pro jinou rekuperaci, ale logika bude stejná. Děkuji

This post was modified 5 months ago by david96

   
ReplyQuote
Page 4 / 7
Share: