Forum

Forum

Ovládání satelitníc...
 
Notifications
Clear all

Ovládání satelitních přijímačů FERGUSON ARIVA přes UDP

21 Posts
5 Users
0 Likes
3,984 Views
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Tak se mi dnes podařilo rozchodit ovládání satelitních přijímačů Ferguson Ariva z Loxone. Já osobně mám Arivy 103 mini protože jsou napájené ze zdroje 12V (takže ji můžu použít třeba v koupelně 🙂 ) a po menší úpravě firmware se chová jako OSCAM Client. 

V praxi to znamená, že můžu provozovat třeba 6ks sat přijímačů pouze na jednu dekodovací kartu. Ba co víc - když zapnu satelit na chatě, čtu kartu z domu. 

Když dcera přijde ze školy, vím na co se dívá v TV - Takže vypnu a tradáááá - se učit - se učit -se učit 🙂 Jak říkal Mireček 🙂

V podstatě bych ji na obrazovku mohl poslat i ten text 🙂

No ještě se k tomu budu muset vrátit a trošku dopracovat 🙂


   
Quote
(@vitaddd)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

Ahoj,a nezkoušel jsi to s blokem ovládání médií?


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Joo tak to jsem nezkoušel. Díky za tip 🙂 Do háje to zase dnes nepůjdu spát.


   
ReplyQuote
 Dawe
(@dawe)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 203
 

Kdo si hraje nezlobí 😀

Taky to tak mám, jak mě něco chytne nebo na něco příjdu, tak bych to nejradší už měl hned hotové a na čas nehledím.

S tím blokem ovládání medií, to je dost dobrý nápad, to bude vypadat i ve vizualizaci líp, než virtuální vstupy. 😉


   
ReplyQuote
(@vitaddd)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

Ráno očekáváme návod V 2.0  :-))


   
ReplyQuote
(@vitaddd)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

Já bohužel mám Loxona na chalupě 45 km daleko,takže se vždy těším na vikend až budu mocí zkoušet (pokud se nenajde důležitější práce)


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

No já to mám stejně. Jedu na dvou frontách. Chatu vzdáleně přes VPN.  LTE modem za 200kč/měs + mikrotik a frčím 🙂 Na mikrotiku scriptík který pingá na google a když ping není tak restartuje. Fungoval bez problémů. Takže neváhej a ovládej - ugraduj - nastavuj 🙂


   
ReplyQuote
(@vitaddd)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

Mám přístup pořád kvůli topeni (vlastně proto jsem Loxone na chalupu pořídil a před rodinou obhájil 🙂 ) ,live wiew umím taky, ale dálku chybí ten teplý lampový pocit,kdy po restartu barák dělá to (nebo nedělá) 🙂 ,co jsi u hořícího krbu a lahvinky dobrého vínka vymyslel 🙂 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

tak už to skoro mám 🙂 Teď jen Jak si z toho udělat předdefinované zařízení, abych to nemusel otrocky přepisovat. Mám těch Ariv několik takže mi to usnadní práci a navíc bych to mohl dát sem ke stažení.

Screenshot-2017-02-01-08.53.09.png

   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Tak tedy slíbená verze 2.

Zatím opět funguje jen ovládání, tedy není zpětná vazba z arivy. To asi ani nebude tak jednoduché, protože ariva neodesílá odpověď.

Ale ono to asi půjde udělat přes OSCAM server - zařízení které má v sobě satelitní kartu. Každá ariva když se přihlásí k serveru je rozpoznatelná a navíc je vidět na jaký program je přepnutá 🙂


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Tak jsem připravil verzi 3. Vytvořil jsem šablonu, kterou nakopírujete do adresáře pro templates tedy aktuálně  C:\ProgramData\Loxone\Loxone Config 8.1\Templates\VirtualOut.

Následně pak podle návodu.


   
ReplyQuote
(@vitaddd)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

Ve verzi 8.1.11.11 tu předlohu i když uložíš, tak stejně v tom rozevíracím seznamu neobjeví 🙁


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

No já jsem si ji vytvořil ručně. Takže jsem si vytvořil v notepadu soubor s příponou xml a pak jej zkopíroval do toho adresáře pro šablony. A vypadá to že to funguje.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

No hlavně když ji tam nahraješ musíš znovu spustit loxone config aby ji načetl.

Mám 8.1.11.11 a je to tam 🙂

Screenshot-2017-02-02-00.07.28.png

   
ReplyQuote
(@vitaddd)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

Já se dívám,že v tom rozevíracím seznamu chybí více těch souboru, co jsou v té složce,třeba tam není ani musicserver, nebo LARA, co jsem dneska uložil jako předlohu, asi ten lox čte z jiné složky,co zůstala po aktualizaci


   
ReplyQuote
Page 1 / 2
Share: