X
Forum

Forum

Inspirace pro orien...
 
Notifications
Clear all

Inspirace pro orientační osvětlení v domě

48 Posts
14 Users
7 Likes
11.6 K Views
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Tak sem můžete dávat něco na toto téma. Orientační osvětlení jsem si udělal ze dvou důvodů. Pro osvětlení prostoru v noci když jdu na WC -(neplatí pro mladší jedince :-)) No pak pro případ při výpadku elektrické energie. Vše je napájené buď na 12V nebo na 24VDC. Při setmění mi čidlo osvitu na meteostanici dá info o tom že je tma a že se má zapnout zdroj pro orientační osvětlení.Toto čidlo mám nastavené se zpožděním 5min aby nedocházelo k zapínání zdroje zbytečně např. když přijde velký mrak. Zdroj se zapíná také na značku - západ slunce přímo v loxone (takře prvek OR). Orientační světla se spínají pomocí DMX na detekci PIR čidla připojeného k alarmu Paradox. Z alarmu putuje informace přes RS232 do Loxone, takže Loxone ví které čidlo je aktivní. Po té se rozsvítí orientační svítidlo na 30% svitu.

Při výpadku proudu a při zapnutí vypínače daná místnosti se místo hlavního světla rozsvítí orientanční světlo na 100% svitu. 

Zkušenost : je lepší orientační světlo u podlahy než na stropě. Svítidlo u podlahy neoslňuje.

Na obrázku je orientační osvětlení v koupelně 2NP - v soklu vany.

IMG 3103[1]

   
Quote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

V celém domě má řešené osvětlení pomocí svítidel na 12v - downlight z aliexpressu. Normálně jsem ulomil nožičky co drží svítidlo k podhledu a přilepil jej mamutem. Když odejde tak ho odlepím- Cenově super. 

https://www.aliexpress.com/item/Ultra-thin-design-3W-6W-9W-12W-15W-LED-ceiling-recessed-grid-downlight-slim-square-panel/1484053708.html?spm=2114.13010608.0.0.8hR5rm

DSC00787

   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Tady jsem musel trošku improvizovat. Napájení je přes UTP.

DSC00784

   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Kolem schodiště jsou stejné svítidla akorát je spouštím infra závorou ve vypínači.

Postupné rozsvěcování jsem řešil jen za pomocí loxone prvků - a byl to vopruz. Jedná se o verzi 1.0 a ta další bude zřejmě vlastním prográmkem. Vše je opět přes DMX. V reálu ty světýlka neblikají 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=90dxCpBh5Zs

DSC00785

   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1504
 

Nějak mi nejdou zobrazit fotky nedal bys je někam jinam? Díky.


   
ReplyQuote
Gargamelko
(@gargamelko)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 97
 
Posted by: Pa.v.el

Nějak mi nejdou zobrazit fotky nedal bys je někam jinam? Díky.

Problem je na Vodnickom servery asi si pozries chybu uvidis -
"Apache/2.4.10 (Debian) Server at www.vodnici.net Port 80"

L sa musi na to pozriet


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1504
 

Forbidden

You don't have permission to access /index.php on this server.

Asi něco ohledně migrace? Jak psal L...


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  
Posted by: koldavideo

 

Tak sem můžete dávat něco na toto téma. Orientační osvětlení jsem si udělal ze dvou důvodů. Pro osvětlení prostoru v noci když jdu na WC -(neplatí pro mladší jedince :-)) No pak pro případ při výpadku elektrické energie. Vše je napájené buď na 12V nebo na 24VDC. Při setmění mi čidlo osvitu na meteostanici dá info o tom že je tma a že se má zapnout zdroj pro orientační osvětlení.Toto čidlo mám nastavené se zpožděním 5min aby nedocházelo k zapínání zdroje zbytečně např. když přijde velký mrak. Zdroj se zapíná také na značku - západ slunce přímo v loxone (takře prvek OR). Orientační světla se spínají pomocí DMX na detekci PIR čidla připojeného k alarmu Paradox. Z alarmu putuje informace přes RS232 do Loxone, takže Loxone ví které čidlo je aktivní. Po té se rozsvítí orientační svítidlo na 30% svitu.

Při výpadku proudu a při zapnutí vypínače daná místnosti se místo hlavního světla rozsvítí orientanční světlo na 100% svitu. 

Zkušenost : je lepší orientační světlo u podlahy než na stropě. Svítidlo u podlahy neoslňuje.

Na obrázku je orientační osvětlení v koupelně 2NP - v soklu vany.

   

IMG_31031.JPG

   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  
Posted by: koldavideo

 

V celém domě má řešené osvětlení pomocí svítidel na 12v - downlight z aliexpressu. Normálně jsem ulomil nožičky co drží svítidlo k podhledu a přilepil jej mamutem. Když odejde tak ho odlepím- Cenově super. 

https://www.aliexpress.com/item/Ultra-thin-design-3W-6W-9W-12W-15W-LED-ceiling-recessed-grid-downlight-slim-square-panel/1484053708.html?spm=2114.13010608.0.0.8hR5rm

   

DSC00787.JPG

   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  
Posted by: koldavideo

 

Tady jsem musel trošku improvizovat. Napájení je přes UTP.

   

DSC00784.JPG

   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  
Posted by: koldavideo

 

Kolem schodiště jsou stejné svítidla akorát je spouštím infra závorou ve vypínači.

Postupné rozsvěcování jsem řešil jen za pomocí loxone prvků - a byl to vopruz. Jedná se o verzi 1.0 a ta další bude zřejmě vlastním prográmkem. Vše je opět přes DMX. V reálu ty světýlka neblikají 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=90dxCpBh5Zs

   

DSC00785.JPG

   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1504
 
Posted by: koldavideo

 

V celém domě má řešené osvětlení pomocí svítidel na 12v - downlight z aliexpressu. Normálně jsem ulomil nožičky co drží svítidlo k podhledu a přilepil jej mamutem. Když odejde tak ho odlepím- Cenově super. 

https://www.aliexpress.com/item/Ultra-thin-design-3W-6W-9W-12W-15W-LED-ceiling-recessed-grid-downlight-slim-square-panel/1484053708.html?spm=2114.13010608.0.0.8hR5rm

   

Při napájení 12V vynecháš dodávané proudové trafo a napájíš rovnou 12V?


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

@kolda: Já je mám taky objednaný (zatím teda pár různých druhů na testování), ale dát je do stěny mě nenapadlo - super nápad 🙂

BTW: Jakou máš teplotu? Podle fotek bych tipoval spíš white (6000-6500K). seš s tou barvou spokojen, není to moc studený?

 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

myslím ze je to studena bila, jak pises. Needna se o s itidla s proudovym zdrobem, takze s DMX neni problem.

 


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1504
 

Ten odkaz na Aliexpress co jsi postoval odkazuje na světla se zdrojem...

Tak to stmíváš i se zdrojem přes DMX triak 230V?


   
ReplyQuote
Page 1 / 4
Share: