X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Ovládání bazénu

107 Posts
18 Users
6 Likes
27.7 K Views
 vlne
(@vlne)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 91
Topic starter  

Pomohl mi obrázek od Koldy:

IMG 4559

Použij ten pravý konektor a budeš potřebovat zelený a žlutý vodič pro Modbus převodník.

Vyčítání, jak píšeš, mi funguje dobře, s povely zatím bojuji, nedaří se mi i přesto, že mám od Koldy Loxone plan. 

 

 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

to vlne : to ti urcite nefunguje z jednoho duvodu. v loxone se pri kopirovani bloku neprenaseji nektera nastaveni. pokud bys pouzil pimo muj loxplan, vse by fungovalo. posli mi tvuj loxplan na email a ja se na to mrknu.


   
ReplyQuote
(@dan-bed)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 5
 

Dik, Kolda uz mi to poslal, ted se bavim zapisem 🙂 Poslu treba pH MAX 700 a mam 6xx 🙂

 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Zdravím,

zrovna jsem na dovolené, takže na to teď nemůžu mrknout ale :

toto je zrovna parametr, který nikdy potřebovat nebudeš. Toto jsou věci, které se nastaví jen jednou a frčíš. Mimochodem můj způsob ovládání filtrace spočívá v tom, že pošlu příkaz Manual_ON a hned vysvětlím proč. 

nedoporučuji používat vestavný časovač v solničce, protože by bylo složité přenášet změny mezi solničkou a loxone - navíc bys musel ještě nastavovat čas - nehledě na vizualizaci atd... Daleko elegantnější je použít blok časovače z loxone a jednoduše jen pak odeslat příkaz aby se filtrace zapnula resp. vypnula. Vše máš krásně kompatibilní s ostatními bloky v loxone. 

U Některých registrů mají soudruzi ze španělska prohozené LowByte a HighByte atd... Ale jak říkám nemá cenu hledat něco, co nikdy potřebovat nebudeš. Pro tebe je důležité On-OFF filtrace, ON-OFF světla, ON-OFF ohřev vody, On-OFF protiproudu (plus si v loxone nastavíš maximální dobu protiproudu - jinak děti zapnou a už nevypnou). Když budeš echt gold tak třeba proplach (já ale nemám ten ventil). No a detekci ph a teploty. 

Pozor některé registry se nesmí měnit, protože tyto solničky se na trh dodávají podle příslušenství a vrátit je zpět (UNDO) se nemusí podařit. třeba jako v mém případě 🙁

V mém loxplanu mám ochranu proti nedostatku vody v přelivovém kanálu. Takže pokud plovák rozepne celý bazén se vypne. Je to ochrana filtračního čerpadla aby nejelo naprázdno a neshořelo. Občas to je z některých zahrádek slyšet, jak čerpadlo chrochtá - jede naprázdno - podle toho lidi poznají, že mají dopustit vodu 🙂 my loxoňáci dopouštíme pomocí elmag ventilu automaticky 🙂 🙂 🙂 To je obrovská výhoda přelivového bazénu, že si můžeš do přelivového kanálu dát dva mini plováky (detekce minimální a maximální hladiny)  a napouštěcí ventil. Logiku pak zvládne každý. 

Škoda že blok ovládání bazénu lze použít jen, když máš ten jejich Aquastar Air - nebo jak se to jmenuje. Zkoušel jsem to na rychlo ošulit tak že jsem chtěl tu jejich air zásuvku použít jakože je to ten ventil (protože ten blok ovládání bazénu si hlídá jestli je aquastar v dosahu) a nepovedlo se mi to. Prostě dáš do loxplanu blok ovládání bazénu a po 2 minutách chcípne protože nevidí žádný ventil.

Fuj to jsem se o dovolené unavil 🙂


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Jen doplním,

Dopouštění vody do bazénu mám jak automaticky tak manuálně ovladatelné z vizualizace. Navíc je krásně vidět kolik-že vody se za měsíc dopouští - a to je docela mazec ! Někdy mám pocit že v něm musí být díra 🙂

Screenshot 2018 07 02 11.01.29

Dále tam mám uděláno několik časových policajtů. Například měřím čas od poslední filtrace a pokud překročím 24hod pošle mi loxone push-up abych omrknul bazén, protože se asi něco nepěkného děje. 

Další policajt mám např v technologické šachtě v podobě záplavového čidla - pokud z něčeho vyteče voda vše se vypne a systém mi pošle zprávu.

Mám toho spousty - jsou to hlavně věci, které Tě hned nenapadnou a jsou velice užitečné a hlavně bezpečné jak pro lidi v bazénu, tak pro techniku, která nám zabezpečuje křišťálově čistou vodu 🙂 

Koupání zdar - přeji teplou vodku a studené pivko 🙂


   
ReplyQuote
 vlne
(@vlne)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 91
Topic starter  

@kolda

Loxplan jsem poslal. Kdybych náhodou opět skončil ve spamu... 😉 

Budu rád, když se  na to mrkneš, až bude čas. Pěknou dovolenou! 


   
ReplyQuote
kajmaj
(@kajmaj)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 12
 

Ahoj všem,

Rozchodil jsem převodník ( HF2211 ) , nakonec to nebyl až tak problém, ale lezou z něj samá hausnumera 🙁

0X100
0X100 filtrace
0X000
0X500
0X400

Ty samé hodnoty jsou i z ModScanu, navíc jen z 0x100, další absolutně nic. Buď dělám něco špatně, nebo je něco špatně.

Zkoušel jsem připojení na prostřední i pravý konektor MODBUS na solničče, se zapojeným wifi modulem i bez něj, výsledky jsou ty samé..

Navíc teda netuším, jak číst obsah registrů typu 0x010A, kde jsou rozepsané bity a maska  😨 

Nějaká rada by se nenašla? V MODBUS protokolu a registrech poněkud tápu, nerad bych si způsobil nějakou újmu na technice.

No a kdyby někdo potřeboval popis registrů v jiném než španělsko/anglickém jazyce :

Není to sice 44 stránek, ale vše podstatné tam je (anglicky) 

 


   
ReplyQuote
(@dan-bed)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 5
 

Zdravim, co vim tak pripojeni je spravne na ten uplne pravy konektor. A tenhle dokument je k nicemu 🙂 neni uplny, chybi napr. registr pro teplotu atd. Pouzitelny je ten puvodni od koldy. Ja v podstate vycitam hodnoty co potrebuji, to je bez problemu a jedine co chci ridit, tak je rict solnicce ze bezi filtrace nebo nebezi. Vsechno ridim Loxonem. Napr. filtraci poustim vzdy 15 min po sepnuti HDO na 2.5 hod. Plus pokud jde nekdo do bazenu a odhrne roletu. To zaroven roznu svetla v bazenu. Zatim ale bojuju se zapisem, reknu solnicce ze filtrace je ON a ona to pobere, zacne bezet ale: v menu je porad OFF, na hlavnim displeji je manual ON, ale uz se mi nedari ji rict ze filtrace uz nebezi 🙂 Ale ted bojuji s casem, takze se v tom moc nestouram.


   
ReplyQuote
kajmaj
(@kajmaj)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 12
 

A hodnoty registru odpovídají přímo těm v popisu? Tj třeba pH na 0x102 ( pro pH 7=700) teplota na 0x106 (pro 20°C=200) atd? Nebo je potřeba vyčtené hodnoty převádět?


   
ReplyQuote
(@dan-bed)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 5
 

Ano to sedi, musi se delit 10/100 zalezi jak co. Ale co je maskovane (vetsinou stavy) se musi vycitat jinak. Rozdelit na horni a spodni byte a z toho vytahat hodnoty. Ale nechci delat chytreho 🙂 Me natukl kolega z prace, a nejvice asi poradi kolda.


   
ReplyQuote
kajmaj
(@kajmaj)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 12
 

Tak to mam asi problém a načítám špatné hodnoty, ani jedna nesedi 🙁

Uvidím, snad bude kolda vědet co s tím.


   
ReplyQuote
(@marwal)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 16
 

Ahoj, můžu poprosit o info zda bude fungovat Koldovo řešení i na ovládání solničky OXILIFE od Albixonu pomocí Loxone? Připojuji aktuální modbus registry které mi poslali z Hayward (výrobce solničky pro Albixon). Děkuji

IMG 8607
IMG 8610
IMG 8616

 

 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 
Posted by: @marwal

Ahoj, můžu poprosit o info zda bude fungovat Koldovo řešení i na ovládání solničky OXILIFE od Albixonu pomocí Loxone? Připojuji aktuální modbus registry které mi poslali z Hayward (výrobce solničky pro Albixon). Děkuji

IMG 8607
IMG 8610
IMG 8616

 

 

Co jsem se tak zběžně mrknul, tak to vypadá že registry jsou stejné jako u starší hidrolife. 


   
ReplyQuote
(@marwal)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 16
 

@koldavideo Ahoj, nevím jestli dělám něco špatně ale nedokážu získat ze solničky správnou hodnotu pH.

Mám oxilife napojené přímo na loxone modbus extension. Nemám s modbusem moc zkušeností, asi to chodí protože nějaké hodnoty to vrací. Na dotaz 0x0102 MBF_MEASURE_PH mi to vrací při IO adresa různé hodnoty. Zkoušel jsem od 0 po 6. Nemáte někdo tabulku co tam mám do IO dávat? Děkuji

EDIT: nakonec jsem našel v příspěvku od kajmaje na jiných stránkách kde je vidět že IO pro hodnotu pH je 258. Hodnoty hex se musí převádět do decimal.

https://www.binaryhexconverter.com/hex-to-decimal-converter

Otázka tedy zní, jak máme vědět co tam dávat za IO hodnoty? Kolda má nějakou tabulku?

Snímek obrazovky (150)

 

Snímek obrazovky (148)
Snímek obrazovky (147)
This post was modified 1 year ago 2 times by marwal

   
ReplyQuote
(@martinslambor)
New Member
Joined: 10 months ago
Posts: 1
 

@kajmaj Dobr7 den, ahoj, mám úplně stejný problém , stejný převodník (HF2211A) a čte mi to úplně stejné hodnoty pro pH (2045-2070), jak jsi to nakonec vyřešil prosím?žádný převod mi na to nesedí...


   
ReplyQuote
Page 7 / 8
Share: