X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Ovládání bazénu

107 Posts
18 Users
6 Likes
27.7 K Views
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

to je parada - r pi3 uz mam nachystane - ale problem je, ze dom nebude ready do konca roka....

ale urcite to chcem skusit


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780

   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

... a pol miliona v <i>. Asi skoncim na tom, ze detom len nafuknem nejaky samonosny za par tisic ... 🙁


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

No jo no, ta cena je fakt vysoká. Ono se to nezdá ale i když si to člověk dělá svépomocí, tak je to drahé. Přípravné práce, bagrování, betonování, technologie a hlavně to zastřešení je taky ranec. nakonec je to ale hodně příjemný, když si člověk sedne v pergole a vzpomíná jak na tom samém místě bylo kdysi pole nebo hromady stavebního materiálu. - No někdy, když si na to vzpomenu, je mi i zle 🙂

Ono těm dětem je to stejně jedno, jestli mají zapuštěný bazén s ovládáním přes smart home, nebo nafukovací. Hlavně že jsou ve vodě a mají kamarády 🙂

IMG 3424

No ale to bych nebyl já, abych ještě nedodělal dceři smart domeček - vlevo. Zřejmě ale udělám jen systém osvětlení 🙂 Chytré vytápění prý nemá smysl, protože jsem domeček nevyrobil v pasivním standardu, a navíc jak říká dcera "zapomněl jsi na okna !" 

Takže i nějaká ta kritika se na mně hrne 🙂


   
Felda, David and msk reacted
ReplyQuote
kajmaj
(@kajmaj)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 12
 

Nemá někdo zkušenost s tímto modulem kontroly hladiny  https://www.aliexpress.com/item/High-and-low-level-controller-liquid-water-intelligent-automatic-detection-boiling-water-Off-Water-Water-Level/32679323165.html?spm=2114.13010608.0.0.1FisiP ?

stačí přidat elmg. ventil a hotovo. 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Používám jen ten senzor - na hlídání hladiny kyseliny pH- v zásobníku. Na hlídání hladiny jsem raději použil miniaturní plováky. Teoreticky to jde použít ale v praxi asi bude problém udržet senzory v suchém a čistém stavu. Zrovna tyto senzory se totiž tváří jako odolné ale není tomu tak. je to elektronika v jednoduchém plastovém obalu.


   
Stingray reacted
ReplyQuote
kajmaj
(@kajmaj)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 12
 

Senzory budou nalepené na stěně přelivu (zvnějšku) v navařené šachtičce. Tam by to snad mohlo fungovat. Případně pořeším nějakou dodatečnou hermetizaci, i když teda v popisu je rozsah vlhkosti 5-100%.

V nejhorším případě přijdou na řadu plováky.


   
ReplyQuote
 Undy
(@undy)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 12
 

Nemá prosím někdo zkušenost s měřením PH hodnoty vody v bazénu? Bohužel nemám takové štěstí na solničku jak Kolda a tak má solnička z Moutfieldu není tak vybavená a zřejmě neumožňuje načítat tyto hodnoty.  Jde mi o to, zda neexistuje nějaké čidlo,  které bych připojil do jimky v potrubí vedoucího do nebo z filtrace, případně do skimmeru. Toto čidlo by pak hodnoty jako PH,  obsah chloru posílalo do vizualizace v Loxone a já tak nemusel měřit hodnotu PH ručně. Ideálně kdyby to bylo all-in-one řešení a umělo měřit vše včetně teploty vody, hodnotu chloru, tvrdost vody 🙂


   
ReplyQuote
kajmaj
(@kajmaj)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 12
 

Je to trochu off topic ..

Předpokládám, že tu je někdo, kdo má bazén od Albixonu, nejlépe přelivový, s protiproudem a osvětlením 🙂

Bylo by možné mi poslat pár fotek světla a hlavy protiproudu tak aby byl vidět přechod na stěnu bazénu?

Mám nepříjemný pocit, že se jim něco nepovedlo 🙁

IMG 20170820 174001 (1)
IMG 20170820 173913

   
ReplyQuote
kajmaj
(@kajmaj)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 12
 

Konečně jsem zapojil automatické dopouštění vody, zkušební provoz proběhl bez závad.

To koldavideo : senzory jsou v pohodě, v šachtičce je čisto a relativně sucho. Pro jistotu jsem je ale po seřízení citlivosti utěsnil. 


   
ReplyQuote
 vlne
(@vlne)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 91
Topic starter  

Mám Albixon, v mém případě to vypadá s provedením lépe. Zítra zkusím přidat fotky. Nelíbí se mi sváry na schodech. Jak to máš ty? 


   
ReplyQuote
kajmaj
(@kajmaj)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 12
 

Kolem schodů (máme rohové) se jim housenka celkem povedla, jen teda při vyrovnávání tlaků v rohu nejvyššího schodu utíkají buď bublinky, nebo víří voda.

Celkově mám ale z Albixonu velice špatný dojem, ale to by bylo spíš tak na samostatné vlákno.


   
ReplyQuote
kajmaj
(@kajmaj)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 12
 
Posted by: Undy

Nemá prosím někdo zkušenost s měřením PH hodnoty vody v bazénu? Bohužel nemám takové štěstí na solničku jak Kolda a tak má solnička z Moutfieldu není tak vybavená a zřejmě neumožňuje načítat tyto hodnoty.  Jde mi o to, zda neexistuje nějaké čidlo,  které bych připojil do jimky v potrubí vedoucího do nebo z filtrace, případně do skimmeru. Toto čidlo by pak hodnoty jako PH,  obsah chloru posílalo do vizualizace v Loxone a já tak nemusel měřit hodnotu PH ručně. Ideálně kdyby to bylo all-in-one řešení a umělo měřit vše včetně teploty vody, hodnotu chloru, tvrdost vody 🙂

Existuji sondy PH a teploty, které mají modul arduino, s těma by si snad Loxone mělo poradit. 


   
ReplyQuote
 vlne
(@vlne)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 91
Topic starter  
Posted by: kajmaj

Kolem schodů (máme rohové) se jim housenka celkem povedla, jen teda při vyrovnávání tlaků v rohu nejvyššího schodu utíkají buď bublinky, nebo víří voda.

Celkově mám ale z Albixonu velice špatný dojem, ale to by bylo spíš tak na samostatné vlákno.

Taky mám rohové schody a ta housenka mi připadne odfláknutá. Schody jsou hranaté, housenka kulatá, jako bys tam nalepil žvýkačku. V tom rohu nejvyššího schodu to mám stejně.

Jinak při montáži byli fajn, elektrikáři následně taky. Provedení je jiná věc. Jinak celkem spíše spokojenost. 


   
ReplyQuote
(@dan-bed)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 5
 

Zdravím,

Používám Loxone pro ovládání domu a teď bych rád zaintegroval i Solinator Brilix od Albixonu. Dnes mi příjde MODBUS extension a poprosil bych Vás o radu, na které PINy v solničce jej zapojit ať něco neodpálím. A pokud někdo máte, podělíte se o servisní kód? Chci prozatím hlavně vyčítat info (teplota, ph, salinita, stavy).

Děkuji Dan.


   
ReplyQuote
Page 6 / 8
Share: