X
Forum

Forum

Nejjednodušší použi...
 
Notifications
Clear all

Nejjednodušší použití programovatelných LED pásků 2811 v Loxone

22 Posts
4 Users
4 Likes
3,967 Views
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Tak jsem objednal z Aliexpressu tento převodník z DMX na SPI. 

Funguje to velmi jednoduše, převodník připojíte na DMX extension a jednoduše nastavíte počáteční DMX adresu. V loxplanu začnete přidávat jednotlivé kanály, přičemž každá dioda zabere 3 adresy. Tzn. první dioda mít adresu 1,2 a3 - pro všechny složky RGB. Další dioda bude začínat adresou 4 atd... Pro složitější aplikace asi bude nutné sáhnout po něčem jiném např Arduinu ale i tak, to někomu může stačit. Např vyrobit si stupnicový teploměr, nebo jako já pro potřebu sauny budu zobrazovat která fáze je zrovna zapnuta, nebo teplotu.

Tady jde spíše o to, že je to i pro ty co nechtějí ztrácet čas programováním něčeho jiného. Nevýhodou samozřejmě je, že je vysoká spotřeba DMX kanálů, Pro 100ks diod je potřeba 300 kanálů DMX, což už samozřejmě standardní DMX extension neposkytne. 

Připomenu jen napájení 5VDC, takže počítat s vyšším proudovým zatížením. 

Hezkou zábavu 🙂

 

IMG 5910

 


   
David reacted
Quote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Tady se bude krasne hodit UDP-DMX. Btw co je to cerveny pod? Ma to nejak hodne vstupu 🙂


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

To je staré loxduino v první verzi od Sedtronicu.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

To UDP-DMX myslíš od toho Němce nebo přes arduino? 


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

pres arduino, ja ho pouzivam misto origo DMX ext. u me ma mnohem lepsi krivky stmivani, rychlost/odezva mi prijde uplne stejna jak u Lox enx a cena cca 400kc vc krabicky na DIN. Prvni jsem delal na UNU, ted jsem to prekuchal na NANO. 

Ovladam nim i relatka, za tu cenu neni treba resit, kolik zbyva kanalu 🙂


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Aha to je ten návod co jsi dával na místní Wiki? Asi se do toho pustím taky. Jakou krabičku na din lištu jsi použil? Můžeš dát nějaké foto jak to vypadá po novém upgrade na nano? 🙂

Díky.

Kolda


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Předpokládám že to bude nano + nano ethernet shield + DMX shield ?


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

jj, navod jsem tu daval ja na wiki a stejny postup je i NANO. Jen pozor na pouzity ethernet shield pro NANO. Urcite nezkousel ENC28J60. Vezmi klasiku W5100.

Kabicku jsem pouzil tuhle


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

na DMX shield se vyprdni, zbytecne moc drahej a navic je jen pro UNO, pouzij tohle. Zapojeni jsem taky daval do wiki.


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

jo, jeste pro jednodussi pripojeni jsem pro NANO pouzil Terminal adapter


   
ReplyQuote
 TRT
(@trt)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 34
 

Ja si ted dokreslil PCBcko a krabicku pro UDP2DMX. Je to na klasicke UNO a ETHERNET shield, RS485 integrovana do zakladni PCB se svorkovnicema. Krabicka tistena na 3D tiskarne. Chtel jsem si objednat PCBcka, ale cinan slavi novy rok a nemaka!

4
3
2
1

   
David and Pavel reacted
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Jo,tohle je odost elegatnejsi reseni designem 🙂

Mme se na arduinu libi, ze min jeden dalsi mam v supliku pripraveny a xx nahradnich komponent taktez. Kdezto u extensionu by me v supliku uz lezelo par desitek tisic...


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

@TRT v čem si navrhuješ tu krabičku? Mohl bys mi poskytnout stl soubor? 🙂

To bych měl krabičku dřív než komponenty do ní 🙂

Jo jinak mám ještě jeden převodník z dmx na WS2811 , tak bych ho dnes mohl taky vyzkoušet 🙂


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

@David - 🙂 ano s tím šuplíkem za desítky tisíc Ti rozumím. 🙂  Ale kde jsou ty doby, kdy jsem si arduinem hrál? To zase bude ponocování 🙂


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

@TRT tu desku si budeš vyrábět sám, nebo objednávat? Určitě bych alespoň dvě nebo tři koupil 🙂 Tedy kdyby to šlo 🙂


   
ReplyQuote
Page 1 / 2
Share: