Forum

Forum

Notifications
Clear all

Wireless DMX

1 Posts
1 Users
2 Likes
3,692 Views
(@koleen)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 24
Topic starter  

Ahoj kluci,

podělím se s vámi o zkušenosti s bezdrátovým přenosem DMX signálu. Nikde jsem se o tom tady na fóru nedočetl, takže budu předpokládat, že by tyto informace mohly být pro někoho užitečné.

Já začal pátrat po možnostech přenosu DMX signálu ve chvíli, kdy jsem začal řešit osvětlení terasy, zahrady a příjezdové cesty. 

Tahat kabely s 24V z jednoho místa bylo vzhledem k úbytkům úplně mimo realitu. Vlastně jakékoli tahání kabelů z jednoho místa je vzhledem k rozložení zahrady úplně mimo. 

No a tak jsem na Ali našel zajímavou věc

https://www.aliexpress.com/item/2-4G-ISM-DMX512-Wireless-Lighting-Controller-Receiver-Transmitter-Communication-distance-400M-for-Stage-PAR-Party/32823752390.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.132a4c4dcBvDAe

Je to jednoduchý vysílač/přijímač, který má své napájení a je možné jej osadit do jakéhokoli dekodéru. Funguje v pásmu 2,4GHz a modulaci klíčovým posuvem. S Wi-fi se neruší, ani v celkem zarušených oblastech (testováno u kamarádů na sídlišti).

Co víc napsat nevím... funguje na první dobrou. Mě to vytrhlo z paty velký trn s tím venkovním osvětlením a už s tím jedu i v domě. Pro ovládání světla přes DMX mi teď totiž stačí jen přívod 230V, ze kterého na konci napájím zdroj a přijímač s dekodérem. Kdybych o tomhle věděl při plánování světel, tak mi to ušetřilo spoustu nervů. Aalespoň výhledově ulehčím rozvaděči, ze kterého vykostím triaky a zdroje 24V, které posunu ke světlům. 

 

R.


   
Georgio and Vena reacted
Quote
Share: