X
Forum

Forum

Monitorovanie loxon...
 
Notifications
Clear all

Monitorovanie loxone pomocou grafana

202 Posts
29 Users
20 Likes
29 K Views
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Je tu navod na sber statistik primo Loxone <-> Influx. Meziclanek v podobe IOBrokera neni treba. Sam to tak pouzivam.


   
ReplyQuote
(@budulinek)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 355
 

@michal-bajer

Prostředník v podobě IObroker není potřeba. Loxone může komunikovat přímo s InfluxDB serverem. Návod je tady:

https://github.com/budulinek/easy-loxone-influx

 


   
ReplyQuote
Michal Bajer
(@michal-bajer)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 105
 

Ahoj,

Omlouvám se že odpovídám až tet. Minulí týden  jsem restartoval Raspberry a už se nespustilo „iobroker“ Tak jsem udělal novou instalaci a pořád mně to nešlo až v neděli byl úspěch. Nevím proč se to nerozeběhlo když mně to po instalaci naspalo ze je to na adrese xxx-xxx-xx-xx:8081. a nic se nezobrazovalo.  Ale kvůli tomu tu nejsem :ú)

Chtěl jsem se zeptat. Když jsem dal do InfluxDB záznam "hladina vody ve studny" tak ten graf je divní 😊 nahoru a dolu.. Mněl by být asi plynulá ta křivka. 

voda

Nevím jestli mám vše správně nastaveno. 

Předem děkuji za odpověď. 


   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 

@michal-bajer To je nejakych 10cm, v tom bych nehledal vic, nez sum. Nastav si Left Y rozsah (Panel --> Axes) od nuly a bude to rovna cara 🙂


   
ReplyQuote
Michal Bajer
(@michal-bajer)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 105
 
Posted by: @jakub

@michal-bajer To je nejakych 10cm, v tom bych nehledal vic, nez sum. Nastav si Left Y rozsah (Panel --> Axes) od nuly a bude to rovna cara 🙂

Díky za info. 


   
ReplyQuote
Michal Bajer
(@michal-bajer)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 105
 

Potřeboval bych ještě něčím pomoc. Zkoušel jsem to nastavit podle https://github.com/budulinek/easy-loxone-influx/blob/master/1.UDP%20logger.md ale bez úspěchu.

Jinak první InfluxDB mně jase jede bez problému pres iobroker, ale na jednu stanu se my jase víc libý ze to může příjmo loxone zasílat přes UDP Logger.  

Předem děkuji za odpověď. 

 

 


   
ReplyQuote
(@budulinek)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 355
 

@michal-bajer

Já osobně už python script nepoužívám (používám to druhé řešení přes UDP výstupy). Ale co si pamatuju, tak python script má debug mód. Spusť python skript ručně v debug módu a koukej, jestli ti něco vypisuje, pokud pošleš UDP zprávu (UDP log).


   
ReplyQuote
Michal Bajer
(@michal-bajer)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 105
 

Potřeboval bych poradit. Zkouším tedy tuto metodu. Odkaz ale zvládl jsem jenom postup 1. 🙂 A teď jsem se zasekl, kam mám vložit ti hodnoty. 🙂 

2021 04 06

Upozorňuji ze nejsem zádní programátor a tak lepší postup by pomohl. 


   
ReplyQuote
Michal Bajer
(@michal-bajer)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 105
 

Tak se dneska Kapku zadařilo. Jde my to jenom přes virtuální výstup, Jenom když jsem tam zadal do příkazu instrukce při zapnutí „venkovní světelné čidlo“ tak mně to data neukazovalo, musel jsem tam napsat „venkovní_světelné_čidlo“ a data se pak ukázala. Jenom škoda ze, jsem nepřišel na to, jak zasílat data přes logger. ☹ Tak možná příště. Jinak ještě zkouším z  https://www.lxlogger.de/lxlogger/ mám zkušení verzi po dobu 7 dnů demo. Ale ukazuje my to jenom pár dat.  

Možná z vás na to přijdou jak toto taky provést podle „lxlogger“ 😊😊😊


   
ReplyQuote
(@zdenekp)
Eminent Member
Joined: 3 years ago
Posts: 33
 

Ahoj, nevím jestli to někde nezaznělo, nicméně pro ty kteří mají rozjete LoxBerry už jen z důvodu Modbus přes USB, Počasí do Loxonu, atd. .
Ne že by se mi nechtěl instalovat docker, nebo dělat hromadu virtuálních výstupů, ale hledal jsem nějaké one click řešení a nakonec jsem vyzkoušel https://www.loxwiki.eu/display/LOXBERRY/Statistics+4+Loxone a je to skutečně klikačka, nainstaloval jsem plugin a pak jen zaškrtal jaké hodnoty se mají logovat, vše funkční do 15 minut.

Ano jsem zavislý na nějakém pluginu a nemám přímo pod kontrolou jednotlivé aplikace, ale na druhou stranu ten ušetřenej čas stojí za to.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

@dusanmsk 

Ahoj,

prosel jsem to cele, ale je to nad me schopnosti. Ikdyz pises ze to zvladne cvicena opice, tak vubec netusim, kde co a jak nakopirovat, kde co a jak otevirat atd. Nemas v planu to dat do Wiki prosim?

Ten popis je pro lidi kteri vedi co a kam a jak.

Mam Synology a Docker nainstalovany 🙂

Nebyla by prosim mala rada pro  uplne neznale? 
Moc diky


   
ReplyQuote
Michal Bajer
(@michal-bajer)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 105
 

@richard 

Ahoj, Taky jsem to před nějakým rokem zkoušel ale bez úspěchu. Pak se objevilo na loxberry aplikace na sběr dat ale zatím je to beta a u mně to nefunguje 😕 . Ale co jsem dneska vyzkoušel je toto https://www.youtube.com/watch?v=Jx7OeFlPr-8 a vypadá to dobře. Zatím zkouším. 

Jinak jsem to rozjel na Raspberry Pi 4

 


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 
Posted by: @richard

@dusanmsk 

Ahoj,

prosel jsem to cele, ale je to nad me schopnosti. Ikdyz pises ze to zvladne cvicena opice, tak vubec netusim, kde co a jak nakopirovat, kde co a jak otevirat atd. Nemas v planu to dat do Wiki prosim?

Ten popis je pro lidi kteri vedi co a kam a jak.

Mam Synology a Docker nainstalovany 🙂

Nebyla by prosim mala rada pro  uplne neznale? 
Moc diky

1. nahod si NodeRed, tam plugin loxone, cez ti bude tahat vybrate data.

2. Pre Grafana treba InfluxDB tam sa ti budu data ukladat.

3. Grafana ich bude zobrazovat

 

niekde tu bol aj detailny navod


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

@michal-bajer co ti na tom Stats4lox nefunguje?


   
ReplyQuote
Michal Bajer
(@michal-bajer)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 105
 
Vložil: @smotek7

@michal-bajer co ti na tom Stats4lox nefunguje?

No nějak se my nechtějí načíst data. V seznamu vidím vše co je v LOXONE a i grafan funguje. Jenom ti data tam nejsou. Už jsem i přeinstaloval loxberry asi 3x a pořád ta samá chyba.

Stats4Lox

   
ReplyQuote
Page 9 / 14
Share: