X
Forum

Forum

Monitorovanie loxon...
 
Notifications
Clear all

Monitorovanie loxone pomocou grafana

202 Posts
29 Users
20 Likes
29 K Views
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

Ja som sa dostal o krok dalej. Mne sa to spoji, rucne natiahnem.
Ale potom sa neviem pohnut v grafane.
Na zalozke import si nastavil co sa ma tahat?

image

   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Hele a proc je to potreba delat tak slozite? Do Influxu to jde poslat primo pres UDP. Takze udelat udp logger a skrz ten posilat do influxu. Jako bonus nemusi byt ta data oznacena pro vizualizaci. 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

@blaf preto lebo Loxberry mame a malo by to byt na 3 kliky. A nemusim instalovat Influx rucne, co by som nedal asi.


   
ReplyQuote
(@budulinek)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 355
 

@smotek7 

Instalace InfluxDB je primitní. Nainstalovat a projít si konfigurační soubor. Bavíme se samozřejmě o InfluxDB 1.8, který má všechno (včetně UDP listeneru) v jednom configu. InfluxDB 2.0 to má složitější. Jednak nastavení se dělá přes webUI, jednak musíš konektory konfigurovat zvlášť (Telegram).

Jak už jsi zjistil, největší oser bývá s nastavením Grafany (a jednotlivých grafů v Grafaně), ale to musíš udělat tak jako tak. V grafaně musíš jako Data Source nastavit InfluxDB databázi. Já mám jméno databáze nastavené v /etc/influxdb/influxdb.conf ... Kde ho má Loxberry plugin, to nevím...

 

Tady mám návod na přímé propojení Loxonu s InfluxDB. Dvě varianty, buď přes UDP logger nebo přes virtuální výstupy:

https://github.com/budulinek/easy-loxone-influx

EDIT

Grafana:

1
2

   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

@budulinek tie navody som pozeral uz davnejsie a chcel som to robit podla toho, ale nasiel som ten Stats4lox co je fakt jednoduche.
Vyzera, ze moj problem je nastudovat grafanu, inak to funguje 

image


   
ReplyQuote
(@budulinek)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 355
 

@smotek7 

OK. Koukám, že už máš první čáru, teď už ti to půjde 🙂


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

@budulinek tazko, mam len bodky, ciaru neviem najst 😀


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

@smotek7

2022 09 11 21 32 56

 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

@blaf no tak toto tam neviem najst (mozno verzia), 
ale prepal som fill na linear.

Inak ten Stats4lox ma jednu vyhodu voci tej UDP komunikacii. 
Vytiahne si historicke data s LX, na com bola zapata statistika.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
Topic starter  

@richard neviem, tych ciest na grafanu je uz dnes kopec. Ja som zvolil self-made riesenie z dovodu, ze nemam loxberry, nechcem nodered a nad tymi datami ktore tecu z loxone do grafany este nejak pracujem (napr. opakujem posledne znamu hodnotu v nejakych casovych intervaloch, aby som nemal potom v grafane diery pri vacsom zoome, konvertujem cisla v stringoch na skutocne cisla a tak podobne). Rozbehat to je otazka 2 minut maximalne, ale v docker-compose, nie bohviecim v synology alebo pomocou ineho orchestracneho toolu (pretoze ten docker-compose to encapsuluje do seba, vytvara tam prepojene siete, nastavuje hostnames jednotlivych kontajnerov tak aby to fungovalo podla toho co je v konfigurakoch prednastavene a tak podobne). Pokial mas nejaky linux s docker-compose a das mi tam remote, kludne ti to tam nakonfigurujem.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

@dusanmsk diky 🙂

ber to prosim jen tak, ze v 99% uz nevim o cem se bavite. A kdyz uz ten pojem znam (jako ze jsem slysel), tak si neumim predstavit co to je (aplikace, webove stranky, program?) Dam to k ledu ted jeste. Venku je porad co delat a dlouhe vecery teprve budou pred nami 🙂 


   
ReplyQuote
Michal Bajer
(@michal-bajer)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 105
 

Ahoj,

Potřeboval bych poradit. Tak už mě funguje na LoxBerry ten program Stats4Lox. Ale omylem jsem zapnul statistiku a pak vypnul. A zůstal mně v paměti ( select measurements ) viz obrázek. Nevíte, jak tento záznam smazat. (nějakým příkazem přes influx který funguje 😊.  Zkoušel jsem nějaký postupy ale bez úspěchu. 

Předem díky za nápovědu.

20220916 120517

   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
Topic starter  

drop measurement 506_R_Vbattery1


   
ReplyQuote
Michal Bajer
(@michal-bajer)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 105
 
Posted by: @dusanmsk

drop measurement 506_R_Vbattery1

Ahoj, Tak jsem to vyzkoušel, ale něco dělám spatně. Příkazovými řádky asi nejsem kamarád 🙂 

drop measurement

   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

@michal-bajer zkus influx --execute drop ...


   
ReplyQuote
Page 10 / 14
Share: