X
Forum

Forum

Monitorovanie loxon...
 
Notifications
Clear all

Monitorovanie loxone pomocou grafana

202 Posts
29 Users
20 Likes
29 K Views
(@budulinek)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 355
 

Jojo, střílej to přímo přes UDP a použij InfluxDB 1.8. návod:

https://github.com/budulinek/easy-loxone-influx?tab=readme-ov-file#2-virtual-output

 


   
ReplyQuote
(@poklutom)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 12
 

Moc díky za odpovědi.

Mám to v TODO už delší domu takže už jsem v minulosti koukal jak na Dušanův skript tak i  na tvůj návod a jiné podobné řešení:

https://github.com/budulinek/easy-loxone-influx?tab=readme-ov-file#2-virtual-output

Nechtělo se mi jít cestou virtuálních výstupů takže buď UDP loggerem nebo nějaký skript, který čte hodnoty přímo z Loxonu miniserveru websocketu.

InfluxDB 1.8 jsem chtěl nasadit jen v případě, že se mi to nepodaří s InfluxDB2, na který bych časem stejně migroval.

Proto mě zajímalo, zda už se o to někdo pokoušel. 

Původně jsem ani neměl v plánu Loxberry na RPi 4 nasazovat, ale když jsem viděl, že existuje Docker plugin + Lox2MQQT, tak jsem předpokládal, že by to mohla být taky cesta.

Lox2MQTT [LoxBerry Wiki - BEYOND THE LIMITS]

This post was modified 2 months ago by poklutom

   
ReplyQuote
IamDanielDinner
(@iamdanieldinner)
Eminent Member
Joined: 3 years ago
Posts: 21
 

Nasad Influx1.8 a počkej na 3.

Dvojka je taková verze kde se přišlo na to že je dost věcí špatně a musí se to vymyslet jinak.

Jinak ve 2 je nutné použít ten telegraf, ale dalo by se napsat si tam custom scraper nebo plugin co by se s loxone integroval. Ale upřímně nikdo kdo na to má na tom nebude chtít pálit čas když má vyjít snad letos trojka která bude jinak (zahazuje flux a bude influxQL).


   
ReplyQuote
(@didaji)
Active Member
Joined: 2 years ago
Posts: 11
 

Ahoj,
jak řešíte opakování odesílání hodnot z Loxone do Grafany, když jsou nulové? Aby to nedělalo díry v grafech? Původně jsem to doplňoval na úrovni vlastního parseru, ale to taky není zrovna ideální. Kdyby byla třeba na něčem porucha a přestaly se odesílat pakety pro dané čidlo, tak by byly v grafu nesmysly. Hlavně v kombinaci s používáním Loggeru, který ani neumí opakovat když se hodnota nezmění, tak z toho můžou lézt docela blbosti, když se neopakuje jen 0, ale i poslední hodnota. Jasně, může tam být nějaký timeout, ale musel by být dost velký. Třeba když skončí se setměním výroba solárů, tak regulátor začne odesílat některé data že zase vyjde slunce. Mezi tím je něco na 0 a něco na posledních hodnotách. 

Zatím jsem teda dosáhl nejlepších výsledků klasickým odesíláním přes UDP virtuální výstup, kde se dá nastavit opakování pokud není hodnota nulová. A když nulová je, tak mám na tom v Loxone nastaveno, že se z 0 dělá 0.01. V grafu to vypadá normálně jak 0 a nikde nejsou žádné díry:   

loxone

 

Snímek obrazovky 2024 04 05 v 11.40.40

Tady je k nahlédnutí jak to vypadá v Grafaně co jsem tam narychlo naklikal:

194.63.152.21:4997/d/cdh4sqpm2iakga/solary?orgId=1&refresh=30s

Login: public
Pass: public

Běží mi to na Synology v Dockeru a data se posílají bez jakéhokoli dalšího parseru:
Loxone -> Virtuální výstup -> Telegraf -> InfluxDB -> Grafana
Všechno to mám na posledních verzích.

 

Dělal jsem to před dvěma dny, takže kdybych s tím chtěl někdo na NASu v Dockeru pomoci, tak se klidně ozvěte.

Zdenek

 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
Topic starter  

Ja opakujem poslednu znamu hodnotu (ak ked je to 0). Neviem totiz ako by som mal interpretovat hodnotu "miniserver je mrtvy/nedostupny". Jedine si dokazem predstavit, ze by som to upravil tak, ze by sa ta hodnota opakovala jedine v pripade, ze je dostupny.


   
ReplyQuote
(@didaji)
Active Member
Joined: 2 years ago
Posts: 11
 

@dusanmsk Nad tím jsem taky přemýšlel, ale neřeší to ten stav, kdy nevypadne celý miniServer, ale pouze nějaký senzor. Zatím to nechám takto, je to jednoduché a funčkní.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
Topic starter  

Lenze to nema riesenie, kedze loxone uz z principu nema stav "neviem" a ked nevie, tak pouziva nejaky default.


   
ReplyQuote
Page 14 / 14
Share: