Forum

Forum

Loxone RS232 - ako ...
 
Notifications
Clear all

Loxone RS232 - ako importovať komunikáciu cez virtuálne vstupy

9 Posts
4 Users
1 Likes
938 Views
(@jooohny12)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 5
Topic starter  

Zdar riešil tu už niekto ako sa da importovať RS232 vstupy bez ich externého modulu chcem si importovať dáta s troch striedačov (FVP), len sa mi nechce kupovať 3x extension. 

budem povďačný za akékoľvek podnety,


   
Quote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

A proč 3x Extension? Co je to za střídače?


   
ReplyQuote
(@jooohny12)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 5
Topic starter  

@kobra23 klasika aexpert off gird čína, neviem v loxone my povedali že na každé zariadenie musím použiť jeden extension, je tam ešte jedna možnosť že striedač ma externú apku ak by som ho vedel nájsť v siete vedel by som ho importnúť ako virtuálne vstupy cez HTTP? 

plus chcem to nie len na štatistiku ale aj preto aby som vedel ak sa mýlim opravte ma cez SSR relé ovládať ohrievanie el. šprirály, teda jednoducho ak svieti tak ohrievaj ak nie tak neohrievaj, dôvod je ten že mám baterky LiFepo4. Dik za rady, vo virtuálnych príkazoch ako aj rs232 som laik dik za pochopenie...

This post was modified 3 years ago by jooohny12

   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Aha, já třeba na Studery, kterých mám s regulátory celkem 9 potřebuji jen 1 Extension RS232. 

U těch Axpertů bych šel jinou cestou než RS232. A myslím, že to u Axpertu nebude úplně jednoduché, protože kdo chtěl mít možnost komunikovat se střídačem přes http, tak šel radši do Infinitisolar, který i přes jiné chyby na toto je (byl) lepší.


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 491
 

Co použít převodník a komunikovat přes LAN? Tedy tři budou muset být taky, cena je příznivější a k tomu to bude to větší dobrodružství.

 

https://www.pusr.com/products/din-rail-rs232-to-ethernet-converters-usr-dr301.html


   
Jakub reacted
ReplyQuote
(@jooohny12)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 5
Topic starter  

@_petr_ To znie fakt celkom fajn, a príkazi potom budem dávať ako? resp ako to funguje má niekto skúsenosti protokol prikladám do prílohy budem vďačný za všetko.

Do tých striedačov som išiel preto lebo nenašiel som iné ktoré dokážu preniesť zo siete 25A, u nas na SK je problém s pripojením do siete teda tieto vedia konkrétne tak že do siete neposielajú nič, možnosť konfigurovať viac kusov - rozšírovanie podľa potreby atd...


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

I Axpert umí udělat přetok.


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 491
 
Posted by: @jooohny12

a príkazi potom budem dávať ako

To bude to dobrodružství. Na odkazu, který jsem dával, je manuál. A tam se dočteš o UDP komunikaci a pak to chce zkoušet.


   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 

Vraz na kazdy stridac prevodnik 232 na 485 a pak staci jedna extension.


   
ReplyQuote
Share: