X
Forum

Forum

Tinycontrol 5G10A V...
 
Notifications
Clear all

Tinycontrol 5G10A V2 ovládatelný rozvodný panel přes LAN

22 Posts
4 Users
1 Likes
2,045 Views
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Chtěl bych se podělit o docela dobrý tip na alternativních 5ks digitálních výstupů do datového rozvaděče, za cenu 2800kč. Pokud někdo potřebuje pět ovladatelných zásuvek je to úplně ideální. Jedinou "nevýhodou" tohoto socketu je, že při vypnutí a opětovném připojení k síti, se všech 5 zásuvek zapne. To se ale dá v loxone ošetřit. Ovládání pomocí SNMP a virtuálních výstupů.

foto socket

 

 


   
L reacted
Quote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

Pekne, diky 😉


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Původně jsem to koupil na ovládání germicidních zářičů do ordinace ale nakonec jsem si říkal že je to škoda, tak jsem si ho nechal do datové skříně. 

Původně jsem totiž chtěl nainstalovat do ordinace také miniserver ale napadlo mě, že když mám ordinaci připojenou přes VPN, mohl bych využít miniserver doma. Takže jsem koupil ShellyPlug zásuvku, kterou lze také ovládat přes SNMP a vyzkouším jestli to bude fungovat i na dálku přes VPN. Jediné čeho se trošku obávám jestli nebude vznikat velké zpoždění.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Tak musím zaklepat na dřevo... zatím to chodí 🙂 Ovládání z Loxone přes VPN do jiné sítě pomocí ShellyPlug zatím bez problémů. Ušetřil jsem miniserver do ordinací. 

Mimochodem u toho IP power socketu (5-ti zásuvky) je možné připojit 1-wire čidla (tuším 4ks) takže teoreticky když budu potřebovat něco ovládat např. v zahradním domku, mám k dispozici 5 výstupů a zároveň mám i teplotní čidla. Čistě teoreticky do zahradního domku nemusí vést žádný kabel (kromě napájení) - to kdyby na to někdo zapomněl. Já mám v zahradním domku i datový rozvaděč takže v poho 🙂 

Shelly ordinace
Shelly ordinace2

   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

ShellyPlug je perfektna. Ja to pouzivam ako WIFI elektromer.
Teda aj ostatne moduly od Shelly su dobre. Jednoducha integracia s Loxone.


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 493
 

Na ali se dají pořídit podobné zásuvky i s kolíkem za lepší cenu a když se do nich nahraje tasmota tak mi přijdou lepší než Shelly.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

@_petr_ ano len je tam to "když se do nich nahraje tasmota" 
Shelly nic nenahravas za 5 min ju mas pripojenu rozchodenu.
Alebo mas nejaky typ co sa da nahrat FW cez WIFI? a netreba rozoberat?


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 493
 

@smotek7 Na začátku jsem byl taky nadšený jak funguje Shelly, ale nahrát tasmotu není problém (přes WiFi) a výsledek mi přijde lepší. Ale souhlasím, že Shelly je fajn.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

@_petr_ vies dat postup, ktora zasuvka a ako nahrat FW cez wifi?
Asi kedtak do solo vlakna, popripade wiki.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Jak u Shelly, tak u IP socketu přistupuji přímo přes IP adresu zařízení, takže není důvod měnit firmware. U shelly je nutné prvotní připojení zařízení přes aplikaci. Tím se dosáhne toho, že se zařízení připojí k místní wifi. V routeru pak nastavím statickou adresu zařízení (shelly) a v loxone pak už přistupuji přímo přes SNMP k zařízení.

Pokud to bude nutné, udělal bych návod na wiki. 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  
Posted by: @_petr_

Na ali se dají pořídit podobné zásuvky i s kolíkem za lepší cenu a když se do nich nahraje tasmota tak mi přijdou lepší než Shelly.

Můžeš poslat odkaz? Jaká je spolehlivost? Toto zařízení nabízí navíc další služby. 

Samozřejmě není ideální - jedná se o polský výrobek. Jsou tam určité mouchy. Celé to ale působí dobrým dojmem a hlevně - funguje to. Myslím že konkrétně toto zařízení asi už ani není ve výrobě a mají náhradu za toto: https://www.t-cz.com/management-ip-power-socket-6g10a-v2-red_d19742.html

má to o jednu zásuvku víc a vypadá to zase o něco lépe 🙂

 

 


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 493
 

@smotek7 už jsem to sem kdysi dával. Je to jednoducé a funguje toi 🙂  https://www.youtube. com/watch?v=O5GYh470m5k

 

Zásuvky i s kolíkem jsou tady

 

Z mého pohledu je jediný problé, že relé spíná pravý vývod, tedy u nás nulák. Stejně se chová u shelly. A už jsem se poučil i proč to tak je.


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 493
 

@koldavideo ještě tasmota umožnujě kalibraci, což vidímn taky jako plus


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  
Posted by: @_petr_

@smotek7 už jsem to sem kdysi dával. Je to jednoducé a funguje toi 🙂  https://www.youtube. com/watch?v=O5GYh470m5k

 

Zásuvky i s kolíkem jsou tady

 

Z mého pohledu je jediný problé, že relé spíná pravý vývod, tedy u nás nulák. Stejně se chová u shelly. A už jsem se poučil i proč to tak je.

Proč?


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Já se omlouvám, že jsem spojil dva produkty do jednoho threadu. Vlákno jsem zakládal pro IP socket - tedy tu 5-ti zásuvku do 19" racku. Což je za tu cenu opravdu dobré zařízení. Nezjišťoval jsem ale co je uvnitř. Koupil jsem dva kusy, takže jeden rozeberu a dám k dispozici fotky. Jestli to vypíná fázi nebo nulák mně ani nenapadlo zjišťovat.

Co se týče shelly plug - tak jestli to odepíná N - vodič, tak to asi bude problém.


   
ReplyQuote
Page 1 / 2
Share: