X
Forum

Forum

Integrace Sonos Ike...
 
Notifications
Clear all

Integrace Sonos Ikea symfonisk

10 Posts
9 Users
1 Likes
2,312 Views
(@mirandawson)
New Member
Joined: 4 years ago
Posts: 3
Topic starter  

Ahoj,

řešili jste integraci těchto Sonos repro?

Zajímalo by mě zda lze použít místo audioserveru, jako při aktivaci alarmu,budíku a zda jde integrovat více repro na jednotlivé zóny.

Díky za každou radu.

Nechci být zklamanej až je koupím,tak předem zjišťuji zda vůbec něco takového jde.

Bohužel kabeláž na klasiku nemám tak proto zavrhuji audioserver. 😔


   
Quote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

Ahoj, mám dva kusy spojené do sterea, každý má svojí IP adresu (v Loxone se nastavuje pouze jedna IP "hlavní" nejspíš prvního spárovaného kusu), ale v app Sonos se tváří jako jeden systém. V Loxone jsem zatím zkusil funkčnost předpřipraveným zařízením a funguje to, resp. nemám na to bohužel čas, tak jsem vyzkoušel hlasitost, stop, zatím žádné složitosti.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780

   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

@koldavideo mas toto vyskusane? Staci CTRL+C CTRL+V ? 
Chystam sa to vyskusat.


   
ReplyQuote
(@kuliss9)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 28
 

Ahoj,

 

rád bych se také zeptal k integraci. Stavím dům a plánuji umístit do všech pokojů podhledové reproduktory Dexon RP110x110, aktuálně však využívám 2x Sonos Play:1 a 2x Amazon Echo Dot 3gen. Idea je taková, že bych si rád k Sonosům přikoupil po přestěhování Soundbar k TV a i Amazon reproduktory bych si chtěl ponechat. Je možnost tyto všechny reproduktory integrovat dohromady na nový audioserver s podhledovými Dexon RP110x110? Tak aby mohli hrát společně? Nebo i po integraci budu vždy volit, zda budou hrát Sonos, Amazon nebo Dexon? 

Vlastním RpI 4gen, tak není problém využít Loxberry k integraci.

Děkuji moc za vysvětlení.


   
ReplyQuote
 Dav
(@dav)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 116
 

@kuliss9 novy audioserver este nevie upnp, alebo airplay zariadenia ako vystup.

Funkcna cesta je MS4H - zvuk vychadzajuci zo Sonosu cez MS4H nie je synchronizovany so zvukom priamo z AudioServeru


   
Kuliss9 reacted
ReplyQuote
(@centy)
New Member
Joined: 4 years ago
Posts: 2
 

@smotek7 Ahoj, jak to dopadlo? Podarilo se? Rad bych se podle toho pokusil integrovat lampicku z ikeii jak mi prijde ale zatim s loxone moc kamarad nejsem 🙂

This post was modified 2 years ago by Mirek

   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

@centy neskusal som ,nebolo kedy.


   
ReplyQuote
(@jereminius)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 48
 

@centy da sa to v pohode zintegrovat, ja to mam riesene tak, ze mam Rpi v racku na ktorom bezi Loxberry. Ten ma plugin na Sonos, je to uplne jednoduche riesenie, funguje aJ TTS.

Ja sice lampu nemam, ale mam zaluzie Fyrtur, a tiez sa uplne jednoducho dali zintegrovat cez Nodered. (Bezalo mi to tiez jeden cas na tom istom Rpi, ale kedze mam uz server v racku prehodil som to tam).


   
ReplyQuote
(@koty007)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 197
 

Mě to jede komplet, přijdu do koupelny spustí se rádio, při odchodu se vypne, na touchy mám hlasitost a ve 22 snižuji na noční úroveň.


   
ReplyQuote
Share: