Forum

Forum

Integrace NILAN VP1...
 
Notifications
Clear all

Integrace NILAN VP18

71 Posts
14 Users
0 Likes
18.6 K Views
(@skadra)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 171
 

@kobra23

Jinak ještě jak píšeš, že když se all-in-one po... tak nejde nic, to je pravda, ale zrovna v tomhle případě kdy je tam elektrospirála tak pokud neodejde řídící elektronika tak je bojler schopnej fungovat i bez ventilace a kompresoru.

Já jsem to ještě pojistil tak že mám v bojleru spirálu (výměník) a mám to připojený na topný okruh, takže když mám natopenou akumulaci tak "přepouštím" teplo do bojleru a pomáhám v mrazech tomu kompresorku. A naopak když jsou průměrný venkovní teploty kolem nuly nebo vyšší tak celkem beproblémů vytopím barák tím Compactem. Rekuperace vzduchu jede v pasivním módu a ohřívá se voda v bojleru kterou "vytahuju" do akumulace. Hlídám teplotu v bojleru nastaveno mám 60 a spínám čerpadlo 58°C - 54°C a tlačím do akumulace. Takže si z toho dělám malý tepelný čerpadlo. Jinak mám zdroje Krb a elektrokotel.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2192
 

@skadra

Jenže spousta lidí se nechá přesvědčit jen na to jedno centrální řešení a pak když klekne řídící jednotka, tak nevětráš, netopíš, nemáš teplou vodu. A že řídící jednotky odcházejí (a nejen ty) je jasné.

Mně osobně je bližší varianta mít vše zvlášť, když pak něco odejde, tak to není pak taková investice, koupit to znova. 


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
Topic starter  

Kdo se boji nesmi do lesa. Od toho mam prepetovku v baraku. Jediny potencialne bezproblemovy zdroj tepla je otevrene ohniste uprostred jeskyne.


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Neříkám, že to tak je právě u tebe, ale většina lidí má přepěťovky jen tak na okrasu. Stačí krátký souběh vstupního vedení s nějakým vnitřním a fce přepěťovky degraduje. 


   
ReplyQuote
(@skadra)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 171
 

@kobra23

Jo to máš pravdu, že většina lidí sliší na all-in-one a malá podlahová plocha, ale většina lidí si když tak vyvětrá oknem a teplo vodu holt nějak vydrží. Já jsem slišel na all-in-one a technicky zajímavý výrobek a taky mám radši zálohu, tak mám vlastně 3 topný zdroje a všema můžu i ohřívat vodu a větrat můžu oknem.


   
ReplyQuote
(@chucky)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 169
 

Zdravím, rad bych integroval jednotku NILAN VP18 K WT do loxone našel by se tu někdo do by mi poslal již připravený program.

Děkuji


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Je hned v prvním příspěvku tohodle vlákna. 


   
ReplyQuote
(@chucky)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 169
 

Zdravím jsem si toho vedom ale příspevek je z roku 2017 a nevím zda se týká přímo VP18 K WT..?

Pokud se nic znezmenilo a sedí program přesně na tento typ...?

Díííky


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Je to sice pro compact, ale to rozhrani je stejne. Ja jsem podle toho integroval vpl 15. Asi to nebude stylem vzit komplet a pouzivat, ale inspirovat se tam da. 


   
ReplyQuote
 Styx
(@styx)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 26
 

Vkládám původní konfig dodaný s Loxone od Nilanu pro VP18. Je to ovládání pouze pro základní verzi, neřeší elektrokotel, oběhové čerpadlo a pod.


   
ReplyQuote
 Styx
(@styx)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 26
 

A původní návod

 


   
ReplyQuote
(@chucky)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 169
 

Díky moc o víkendu se na to chystám... ještě jedna otázka musí se krizit kabel na MODBUS..? z loxone ze svorky A na nilan svorku B..? nabo A na A .. 🙂

 

Diky.. 🙂


   
ReplyQuote
(@juraj)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 74

   
ReplyQuote
(@sly155)
New Member
Joined: 3 years ago
Posts: 3
 

Hello to all of you,

sorry for joining this forum in english, but I'm french and unfortunately I do not speak Czech 🙂.

I do have a Nilan Compact P GEO6 installed in my house and I'd like to integrate it with my Loxone  system, so that I could control it in an optimized way, especially when I'm away from my home.

I have to mention that I'm completely novice when it comes to modbus and TCP/IP stuf.

1st question about the Loxone module I should use to communicate with the Nilan Compact >> should I buy the modbus extension or the RS485 extension ?

The RS485 is a bit cheaper, but it is also the one whose description fits best for the use I intend to do (I'm talking about the product description on Loxone website / onlineshop >> controling a heat pump or an HVAC system).

From what I could follow on this discussion / thread, you seem to be using the Modbus extension.

2nd question, has anyone some kind of english translation from the configuration file provided at the begining and in the last part of this thread, so that I could understand it a bit more easily?

At this point I mainly want to be able to adjust hot water settings and control the ventilation part (speed). 

Later, I would be interested to read all the sensors data, count the electricity / power consumption and then optimize the floor heating control during the winter and the summer (as I use it in the summer to feed a heat exchanger to heat up our pool).

 

Sorry fr this long mail in english...hopefully one of you will be able and willing to help me.

Thanks.

Sylvain

 

 


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1499
 

Hi Sylvain welcome on the forum.

If you have your Nilan GEO with CTS700 unit you don't need to buy any extensions. It should have Modus TCP protocol... 


   
ReplyQuote
Page 4 / 5
Share: