X
Forum

Forum

Integrace NILAN VP1...
 
Notifications
Clear all

Integrace NILAN VP18

71 Posts
14 Users
0 Likes
19 K Views
(@sly155)
New Member
Joined: 3 years ago
Posts: 3
 

Thanks Pavel for your prompt reply.👍 

Yes I have a CTS700 unit. But for some reasons I have not managed to have my Loxone and my Nilan communicating together when using a RJ45 connection (from Nilan  to my network router, on which the MiniServer is also connected).

I've tried to allocate a suitable IP to the CTS700 unit, according to my network settings, but nothing never happened...I don't find the Nilan unit when doing an IP scan of my network (nor by IP, nor by MAC adress). I must be doing something wrong.

It is a good news that I don't have to purchase any additional extension 😉 I'll be saving some EUR for my next projects.

Do you have any idea about what the problem could be?

Any advice is more than welcome 🤔

Have a good evening!

Sylvain

 


   
ReplyQuote
(@sly155)
New Member
Joined: 3 years ago
Posts: 3
 

Hi again guys,

I have now managed to connect my Nilan to my network and can access a very basic page from my browser. It looks like here after.

Capture d’écran 2021 03 05 022616

The 2 first links work but don't give much information whereas the 3rd link doesn't work at all.

What shall I do next to be able to connect my Nilan to Loxone Mini Server?

 

Thanks for your support.

Kind regards,

Sylvain


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

Now you must add Nilan to Loxone. We have this Czech website

https://www.loxone.com/cscz/kb/komunikace-pres-modbus-tcp/

I didn't find it in French. But now my advice is ending, I have no experience with Modbus TCP, only know that you will need attached document.

 Maybe can help someone else guys?


   
ReplyQuote
(@miras5)
New Member
Joined: 5 years ago
Posts: 3
 

Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli mi tu muže někdo poradit kdo má VP 18 s elektrokotlem. Nedaří se mi ovládat elektrokotel, přes jaký povel ho spouštíte?  Děkuji za radu


   
ReplyQuote
 Styx
(@styx)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 26
 

@miras5

Pokud máte v Nilanu ovládací desku (regulaci)  CTS 602 s deskou S7 ovládáte elektrokotel příkazy ModBus, které najdete v příručce.  Pokud přídavnou desku nemáte, musíte ovládání fáz elektrokotle připojit přímo do Loxone serveru na Digital Outputs (Relays)


   
ReplyQuote
(@miras5)
New Member
Joined: 5 years ago
Posts: 3
 

@styx

Omlouvám se za blbě položenou otázku, šlo mi o to ovládat přes modbus pomocí příkazu. Jen nevím pomocí kterého?? Zkoušel jsem už snad všechny varianty, které jsem našel v manuálu  s modbus přikazama.  říkal jsem si, že by mě tu mohl někdo poradit kdo to takto ovládá, aby mě navedl.


   
ReplyQuote
 Styx
(@styx)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 26
 

Zdravím, může mi prosím někdo poradit/navrhnout nějaký jednoduchý blok, kterým bez ohledu na teploty spustím pouze ventilaci, ale kompresor zůstane vypnutý? Děkuji.


   
ReplyQuote
(@miras5)
New Member
Joined: 5 years ago
Posts: 3
 

@styx Ahoj, nevím jestli jsem tě správně pochopil, ale já ovládám rychlost ventilace přes toto

nilan
nilan1
This post was modified 5 months ago by miras5

   
ReplyQuote
 Styx
(@styx)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 26
 

@miras5 Dík, tohle mám, ale to je pouze o ovládání ventilace, já hledám řešení, jak udělat nadřazenou funkci (tlačítko), které při běžící ventilaci vypne kompresor. Prostě občas mám potřebu zapnout pouze ventilaci bez chlazení/ohřevu.


   
ReplyQuote
(@zcheva)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 46
 

Já vypínání a zapínání kompresoru řeším logikou pomocí požadované teploty:

Pro topení: se mě nastaví požadovaná teplota na 10C a v místnosti nikdy není míň než 10C tím pádem se hned vypne kompresor.

Pro zapnutí kompresoru se nastaví požadovaná teplota na 30C a v místnosti nemám nikdy více než 30C a tím pádem se kompresor zase zapne

Pro chlazení to mám opačně, je to kostrbaté řešení, ale funkční. Záleží, kde máš umístěn ovládací panel, který dává údaj o pokojové teplotě.


   
ReplyQuote
 Ondy
(@ondy)
Trusted Member
Joined: 2 years ago
Posts: 86
 

Ahoj,

řeším to stejně, jako Zcheva. Ale další možnost je řízení pomocí tlačítka odtahu. Přiznám se, že nevím modbus adresu, mám ho připojený přímo do CTS, ale tímhle tlačítkem se sepne na definovanou dobu odtah (ne ventilace) a nesepne se kompresor... Délka se nastavuje přímo v CTS.

Jinak mám variantu s elektrokotlem, ale ten jsem od Nilanu už před mnoha lety odpojil a pomocí kamaráda připojil přímo na výstupy Lox, takže jednotlivé spirály i čerpadlo řídí přímo Lox svými výstupy. Nebyl jsem schopen jsem to pomocí Nilanu řídit efektivně právě s ohledem na to, že je třeba "simulovat" nastavenou cílovou teplotu kvůli kompresoru. Funguje to bezvadně už několik let.


   
ReplyQuote
Page 5 / 5
Share: