Forum

Forum

Integrace NILAN VP1...
 
Notifications
Clear all

Integrace NILAN VP18

71 Posts
14 Users
0 Likes
18.7 K Views
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
Topic starter  

Tak ono když si od toho odectes tu ušetřenou podlahovou plochu v m2 co by zabrala jina technologie, tak to zase tak drahy není.


   
ReplyQuote
(@skadra)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 171
 

Jedna věc je podlahová plocha a pak bych řekl taky uživatelský komfort. Samozřejmě navýšení ceny je poměrně velké a jen z pohledu ceny nenávratné, ale je to all-in-one řešení. A za mě, Comact (mám ho téměř 3 roky) funguje velice dobře.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1500
 

Také jsem šťastným majitelem Compactu 🙂 Do mé malé technické místnosti to byla navíc  ideální volba.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 

U All-in-one je nebezpečí, že kvůli jedné nefunkční věci musíš vyhodit zbytek funkčních. Jsou domácnosti, kde ten integrovaný bojler vydrží max. 5 let.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1500
 

Na co umře?


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 

Např. na agresivní vodu. Byť je pitná, ve spojení s kovem se chová agresivně.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1500
 

Nilan má smaltovaný nádrže a ochrannou anodu. Myslíš že ani to nepomůže?


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
Topic starter  

A ten bojler byl Nilan nebo nejakej noname soc?

Jediny co muze byt teoreticky pruser  tak kdyz odejde ridici deska - je draha jak prase a buhvi jak dostupna. Ale to plati asi pro vsechny novy technologie


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 
Posted by: @pa-v-el

Nilan má smaltovaný nádrže a ochrannou anodu. Myslíš že ani to nepomůže?

U smaltu je problém s jeho kvalitou, množstvím vrstev a hlavně s provedením hrdel na které se připojuje instalatér. Pokud ty hrdla nejsou technicky správně udělané, aby ten smalt kolem nich při utahování fitinek nepopraskal (dělají se mikrotrhliny), tak do těch trhlin se dostává voda a koroduje to. Pak máš celé těleso ok a teče to u hrdla (hrdel). 

Hořčíková anoda je hlavně kvůli bludným proudům a zde je problém, že ji nikdo většinou nekontroluje a někdy už je po roce KO. Pak už je to taky záležitost pár let. 


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1500
 

Nilan má na anodě čidlo a měl by zahlásit až bude sežraná 🙂


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 

Na jakém principu to funguje? Jsem ještě neviděl.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Ač nerad ale opravdu z důvodu nedostatku místa v technické místnosti zvažuji jít cestou tepelného čerpadla s ohřívačem TUV a rekuperaci zvlášť, předpokládám Rekucofa (kterou už mám koupenou). Vypadá to na Aplha Innotec s výkonem 4-16kW. 


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1500
 

Tyjo to nevím, ale opravdu od ní vede kablík do řídící jednotky. Nějaký měření odporu nejspíš?


   
ReplyQuote
(@skadra)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 171
 

Je tam odpor na zem, pravděpodobně jak zmizí tak se tam uděje nějaká změna v odporu proti zemi.

Snímek z 2020 02 07 18 52 56

   
ReplyQuote
(@skadra)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 171
 

jinak u mě po téměř 3 letech provozu stále téměř jako nová, takže za dva roky zase kontrola.


   
ReplyQuote
Page 3 / 5
Share: