Forum

Forum

Integrace interneto...
 
Notifications
Clear all

Integrace internetového rádia/intercomu do Loxone

68 Posts
14 Users
7 Likes
17.3 K Views
(@gisbern)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 161
 

Tady jsou fota. Moc se mi nesmejte, ze zoufalství, že nemohu nikde koupit zrovna to, co bych potřeboval, jsem se kouknul co se vali v garazi a to pouzil. (DIN lista, suchac, MAMUT ) Myslel jsem si, že pak jeste neco dokoupim az se mi neco bude libit. Ale zjistil jsem, ze todle je perfektne funkcni reseni, akorat priplacle na zed tak aby se pod to vesel nap. kabel a nechalo se to pohodlne oddelat. 

Puvodne jsem mel pripravene 2 magnety z 2,5' HDD a kousek plechu, ale pak jsem to zavrhnul, ac jsem si nebyl jisty, ze by ten magnet nemel nejaky neblahy vliv na tablet. Uhlovy nap. kabel jsem objednaval u Cinana zvlast. 

IMG 20170320 1721487
IMG 20170320 1721436
IMG 20170320 1721020
IMG 20170320 1720538
IMG 20170320 1720116

   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Ty jo, to by mě nenapadlo 🙂 Jak jednoduché 🙂


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

 Hele ty drátky co ti vedou dole, na to máš napojenej usb napájecí konektor? Sis připojoval ke konektoru nějak sám (sem viděl usb konektory vždy v zataveném provedení rovnou s kabelem) nebo jak to funguje? 5V zdroj máš ve stěně zatím?

Jinak ale pěkný řešení! A hlavně skoro zadarmo co 🙂


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Abych se vrátil k té Laře. Tak to funguje. Na serveru jsem pustil stream a Lara pak funguje jako přijímač. 


   
ReplyQuote
(@vitaddd)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

Tu LARU s LMS již mám spojenou přes rok,hudbu si vybírám tak, že nejdříve otevřu v lox.app přímo stránku serveru (blok webová stránka v configu),navolím playlist ,a pak jíž funguje posunovaní skladeb,pauza-play,atd.

Mám verzí bez interkomu.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Aha tak super. Úplně nejlepší by to bylo přímo v Loxone vizualizaci. To je mmožná až zbytečné.  


   
ReplyQuote
(@vitaddd)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

A "zóny jsem pořešil tak, že do krabice pod LARU jsem nastrkal 24V relátka a těmi přímo spínám signál do reproduktorů.

Reproduktory mám RP-81 od DEXONu včetně dřevotřískových boxu.

Krabici pod LARU mám tuto: (do té se toho vejde... 🙂 )


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

No já mám trošku jiný problém. Koupelna sousedí přímo s technickou místností takže se dostanu přímo do datovky, kde mám zesilovač. Horší ale je to, že používám obyčejné audio dvojlinky - jak k reproduktorům tak k Lara rádiu. Zvuk je docela mizerný asi mám špatně nastavenou citlivost na vstupu na zesilovači. Hlavně ale když v datovce sepne zdroj pro orientační osvětlení je slyšet v reproduktorech silný brum - takže hrozně zarušené.

No asi nejprve zkusím vyměnit kabely a pokud ani toto nepomůže budu muset nějak odstínit ten zdroj. 


   
ReplyQuote
(@vitaddd)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

Ještě jednou k repro:

Já mám toto:  http://www.dexon.cz/katalog/plosne-instal-ozvuceni/podhledove-reproduktory/rp-81x81-podhledovy-reproduktor.html

Box:  http://www.dexon.cz/katalog/plosne-instal-ozvuceni/podhledove-reproduktory/rp-81x81-instalacni-box.html

Zvuk na můj vkus je dost dobrý

P.S: o chrastitkach do KU-68 ani nemá smysl uvažovat, zvuk je hrozný, montoval jsem jednou ABB Bush-jaeger, a za ty peníze je to hrůzaděs


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Od dexonu jsem taky něco bral konkrétně tento RP-82 mám je nachystané do sauny. Ještě si to vše potřebuji srovnat v hlavě. Mám dva zdroje zvuku v koupelně TV/Radio Lara a dva páry reproduktorů - jeden pár v koupelně ve strpě a druhý pár v sauně. Teď ještě vymyslet jak to mezi nimi přepínat.

Jediné co jsem vymyslel je to, že pokud bude hrát rádio a zapnu TV, tak ta bude mít automaticky přednost a relé přepne vstup na TV. Co se týče výstupu, tak mě napadlo akorát to, že bych vestavný reproduktor v koupelně přepnul na MONO a v sauně oba reproduktory zapojil paralelně. Výstup zesilovače by tedy byl zapojený tak, že na pravý kanál by byly napojené reproduktory v sauně a na levý ve stropě koupelny. Ještě to pořešit impedančně a snad by to mohlo i fungovat.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Zeptá se asi blbě - ve srovnání s Loxone reprákem za 2,5 tis bude v tom pro mě (jako laika na audio poslech) nějaký rozdíl? Loxone se chlubí, že má stereo repro - využiju to doma k něčemu?

Využití předpokládám na běžné přehrávání hudby v jednotlivých pokojích příp. nějaké to rádio.


   
ReplyQuote
(@gisbern)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 161
 

To Radek: Jo, to je napajeni. A je to naletovane. Objednaval jsem si specialne 90stupn. konektor aby to vypadalo pekne. Vsechny zdroje, vcetne tohodle, mam v rozvadeci (DC DC konvertory z 24V)


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Aha, šikovný. A ten konektor si bral z Ali nebo někde v Čech?


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  
Posted by: radek

 

Zeptá se asi blbě - ve srovnání s Loxone reprákem za 2,5 tis bude v tom pro mě (jako laika na audio poslech) nějaký rozdíl? Loxone se chlubí, že má stereo repro - využiju to doma k něčemu?

Využití předpokládám na běžné přehrávání hudby v jednotlivých pokojích příp. nějaké to rádio.

   

No já teprve začínám dělat audio instalaci, takže nemůžu porovnávat ale zatím jsem spíše zklamán.


   
ReplyQuote
(@vitaddd)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

To Radek: mám jak v obýváku tak v koupelně vždy pár reproduktorů, RP-81 obývák a RP-82 koupelna, to stereo je pro poslech i pro laika o hodně lepší,než jedná bedna uprostřed cimry, nešetříl bych


   
ReplyQuote
Page 3 / 5
Share: