X
Forum

Forum

Integrace interneto...
 
Notifications
Clear all

Integrace internetového rádia/intercomu do Loxone

68 Posts
14 Users
7 Likes
17.3 K Views
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Repro mám ve stropě. Audio výstup z Lary jde do Loxone zesilovače a odtud k reproduktorům do stropu. Rámečky mám sklo/hliník typ LOGUS90 taky od ElkoEp. 

IMG 3123

   
ReplyQuote
Mira
 Mira
(@mira)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

díky, vypadá to hodně luxusně. stropní repráky předpokládám nemáš ty LARA, ale nějaké dle vlastního výběru, je tak?


   
ReplyQuote
Mira
 Mira
(@mira)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

Teď se dívám, že máš verzi i s interkomem, podle fotky. Má to nějaký smysl dávat do baráku? Študoval jsem, že ta interkomová verze má navíc podporu ovládání ostatních zon, ale to pořešíš taky v loxone, ne?

dával jsi tu wifi verzi, nebo to máš drátově?


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Vše mám drátově. Co se týče ovládání ostatních zón, tak to je zřejmě pouze pro systém INELS. Interkom nebo radio - cena je asi stejná. myslím že to rádio bez interkomu nikdo nekupuje. 

Zatím nemám vše zprovozněné  ale budu to integrovat s interkomem před domem.

Reproduktory ve stropě mám od Loxone. 


   
ReplyQuote
Mira
 Mira
(@mira)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

tak ti pěkně děkuju za informace 🙂 rozhodl jsem se že to musím mít, takže dneska chlapi vysekají sádru a přetáhnou nějaké kabely tak, abysme mohli připojit laru v koupelnách 🙂


   
ReplyQuote
Mira
 Mira
(@mira)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

ještě k tomu Loxone repráku - dával jsi jej do té loxone dřevěné budky, nebo jsi jej jen našrouboval do podhledu?


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1506
 

To abych Koldovi taky poděkoval, protože to taky musím mít. Blbé je že se to líbí i manželce a chce to v kuchyni 🙁 Aby prý si mohla vyhrávat při vaření...


   
ReplyQuote
Mira
 Mira
(@mira)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

do kuchyně dám na zeď tablet na magnet 🙂 ale taky mě  to napadlo, jenže všude budu mít unica rámečky a ta kuchyň by mi to rozhodila ... musel bych tam dát rámečky logus a to nechci


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1506
 

No jo, tablet není špatný nápad, když už ho máme...

Máš nějaký typ na ten držák?


   
ReplyQuote
Mira
 Mira
(@mira)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

zamiloval jsem si magnetické držáky. mám to teď v autě, udrží to i tablet a kdykoliv ho sundáš - a drží to i přes gumový obal - aby jsi nemusel na tablet nic lepit: https://www.sunnysoft.cz/zbozi/101PSC-111/scosche-vymenne-samolepky-a-magnety-pro-magicmount-cerne.html?source=googleps&utm_source=google&utm_medium=nakupy&utm_campaign=google_feed&gclid=Cj0KEQjw-73GBRCC7KODl9zToJMBEiQAj1Jgf2L2NPHedV-MqSRvMQcHAhuz_uOrG5qyAjbrwK-DlRYaAtPR8P8HAQ

osobně se mi líbí že bude vařit, prdne to  na zeď, pak si to veme do ruky a může si odškrtávat seznam věcí v lednici a ták ...


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

No kluci takhle. Co se týče toho reproduktoru od Loxone, tak v době kdy jsem to kupoval tak ty dřevěné boxy ještě nebyly a bez nich to tam ani nedávejte!!! Zvuk bez těch boxů opravdu nemá cenu a je jedno jestli je od Loxone. v rámci slevy od Loxone byly nejvýhodnější na trhu. Já to mám udělané tak, že zvuk z Lary vedu po dvojlinkách do technické místnosti a z ní pak zase zpět do koupelny do stropu. 

Tu Laru můžu vzít s sebou na pivo.

Rozhodl jsem se že tu Laru dám i do druhé koupelny ale bohužel už nemám volný žádný kabel ze zdi, takže to zkusím udělat tak, že na audio výstup z Lary dám bluetooth transmiter a do technické místnosti zase receiver, takže zvuk přenesu přes bluetooth. Trošku mě to štve, protože už nebude moc místa. Původně jsem totiž chtěl využít ten linkový vstup co má Lara na to, že na něj pověsím bluetooth receiver a budu tak moci pouště zvuk z telefonu do Lary a z ní do stropního repráku 🙂

Když už jsem došel tak daleko, tak mi to nedá se zeptat, jestli náhodou nemáte zkušenosti s logitech media serverem? Lara totiž nějak dokáže přehrávat soubory z tohoto serveru. Takže jsem na NASu nainstaloval Logitech media server a teď neví jak dál. Zkoušel jsem v nastavení serveru vyhledat nějaká player ale nic. V Laře je takovéto nastavení - viz příloha.

Screenshot 2017 03 20 10.47.44

  


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Tak malinký pokrok. 

V rádiu Lara v nastavení imm jsem zadal ip adresu NAS serveru, kde mám nainstalovaný a spuštěný Logitech Media Server (LMS). Zkusil jsem se přihlásit  na LMS a nyní v nastavení už vidím že našel přehrávač typu squezzeslave. Protože jsem vše dělal vzdáleně a nejsem doma, tak nevím jestli bude možné vybírat hudbu přímo na Laře nebo jen na LMS ze ktrého hudbu budu streamovat. Hned jak přijedu domů tak to vyzkouším.

Screenshot 2017 03 20 15.01.05

   
ReplyQuote
(@gisbern)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 161
 

Ja jsem na tablet resil furt nejake sofistikovane reseni, ramecek apod. Ale proste se mi nic nelibilo. Tak jsem vzal dva stejne velke kousky melke DIN listy, horizontalne dva pod sebe, na to nalepil suchy zip, protikus suchace na tablet a drzi do jak vino. Kdyz chci, odpojim napajeni a vezmu ho kam potrebuju. Vecer muzu vyfotit.

Ad repraky - zalezi, kam je budes davat, kolik bude nad nima prostroru. V loznici mam napriklad sadrokartonovy tunel, kde vede i rekuperace,  takze jsem namontoval repro do tunelu, vycpal vatou, a hraje to narame, i bez dreva.

Ale jestli mas moc prostoru nad, vedle apod, je lepsi tu ozvucnici uzavrit. Ono se to necha vypocitat, dle spec. reproduktoru...

ad audio v koupelne pro vsechny:
Mam a stejne jsme liní ho zapinat. Kdy ho budete poslouchat ? Rano pri cisteni zubu (nic neuslysite) ? Vecer pri sprchovani (taky nic neuslysite) ? Ano - kdyz si lehnete do vany, tak mozna. Ale ubezpecuju Vas, ze pozitek z kvalitniho audia mit stejne nebudete. Mam pomerne kvalitni aparaturu, a repro od Monitor AUDIO, hodne kvalitni kousek (cca 8tis), A nepovedlo se mi uspokojive poslech poresit (konzultoval jsem i s Angl. vyrobcem) Proste koupelna je koupelna, zvuk se tam odrazi vsude mozne, vznikaji cetne stoj. vlny nikde se nic nepohlti a jeden zaves na okne to neporesi. Tak aby jste se do toho bezhlave nevrhli a pak nezjistili, ze to stejne nepouzijete - pravdepodobne to tak skonci. V te kuchyni bych to bral jako fajn, ale ty koupelny si hosi rozmyslete ...


   
dmnc reacted
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Jestli si vzpomeneš, tak ten držák na tablet prosím vyfoť. Já se taky trápím, jak to udělat aby to trochu vypadalo. Držáků je obecně hromada, ale když chceš nějak rozumně pořešit i napájecí kabel (aby byl co nejméně vidět  a aby byl prostor mezi tabletem a zdí co nejmenší) tak těch možností moc není ...


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Taky jsem to vyřešil vytlumením vatou ale určitě by byl lepší ten box. Já mám v koupelně saunu (teda ještě nedokončenou) takže tam to rádio má smysl. No a mám doma tři holky - nevím co tam dělají ale jsou tam hodinu takže ... 

No a já na rádio prdím - u vany jsem si zabudoval tu telku takže hokej z vany a jen připouštím vodu :-)))))


   
ReplyQuote
Page 2 / 5
Share: