Forum

Forum

Inspirace pro orien...
 
Notifications
Clear all

Inspirace pro orientační osvětlení v domě

48 Posts
14 Users
7 Likes
11.4 K Views
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Ty zdroje k svitidlam nepoužívám, mam jeden centrální meanwell ad155A nebo B tzn 12 nebo 24v.

centralni zdroj zapínám jen když je potřeba viz sekce diy 


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1500
 

Takže prostě nepoužiješ zdroj co je u světla a pošleš do něj rovnou 24V...

A konkrétně ty co jsi uváděl svítí přímo na 24V?


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

ne ne. tyto svítidla napájím z 12v zdroje. Mám ještě jiná svítidla na 24v.


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

hod sem odkaz na ty 24V diky , jink ty obrazky vložené přímo do fora mi taky nejdou


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Na 24V mám jen led pásky.


   
ReplyQuote
Gargamelko
(@gargamelko)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 97
 
Posted by: Dáda

 

hod sem odkaz na ty 24V diky , jink ty obrazky vložené přímo do fora mi taky nejdou

   

prosim ta ktore presne ti nejdu ??


   
ReplyQuote
(@pavelf)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 81
 

Zdravím,

moc se mi líbí jak je udělané to nasvěcování těch schodů. Mohl bys sem prosím hodit příklad z loxone configu *.LOXONE. Budu nyní dělat instalaci LOXONE do domu a chtěl bych se podívat na inspiraci jak se řídí přes DMX prvky a jak udělat takové postupné rožínání a zhasínání. Díky


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

No nevím nevím jestli Ti to k něčemu bude.

To rozsvěcování svítidel spouštím pomocí dvou senzorů. Jeden IR senzor je dole ve vypínači u prvního schodu a druhý je PIR a je nahoře. Princip je takový, že když jdu nahoru tak protnu paprsek IR senzoru, který spustí generátor impulsů a ten je připojený na blok ovládání osvětlení přepínající scény. V bloku ovládání osvětlení mám nachystané scény 0-9 - každá scéna představuje svítidla která mají svítit v daném kroku.  

To je zhruba princip činnosti, nad kterým jsem bádal dlouhé hodiny. Nejdůležitější je zabezpečit různé stavy jako že když jdou dva lidi proti sobě, tak aby první čidlo blokovalo to druhé a podobně. 

Bohužel neví jak vykopírovat jen jednu stránku do nového projektu abych to sem mohl dát, takže alespoň obrázek.

Screenshot 2017 03 03 10.59.04

   
ReplyQuote
(@pavelf)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 81
 

 

Zdravím,

díky moc za odpověď, ale určitě je dobrý jako základ. Budu to realizovat někdy na podzim nebo v zimě tento rok. Jestli můžu tak bych se kdyžtak ozval ještě na rady. Teď mě čeká tahání kabelů, potom zapojení rozvaděče (to bude dělat firma) a potom po základním naprogramování LOXONE si do toho už budu dělat další zásahy postupně sám. Díky moc.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Ono jde hlavně o to nakopnutí určitým směrem. Mnohdy je lepší jen takový slovní popis aby si to člověk mohl sám udělat, tak aby se později v tom vyznal. 

O toho tady ta diskuse je, abychom si vzájemně poradili. Třeba přijdeš na lepší řešení 🙂


   
ReplyQuote
 Daja
(@daja)
New Member
Joined: 6 years ago
Posts: 3
 

Mohl bych poprosit a jaký tip vypínače s IR senzorem se jedná? A jaký PIR senzor používáte? Moc hezké řešení, rád bych ho také realizoval. Děkuji


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1181
 

rad bych se zeptal - chapu ze zdroj na 12V a 24V mas v rozvodne skrini. Jak je to potom dal? DMX signal je spolecne s napajecim napetim veden az ke schodisti, kde je DMX controller (jaky?) a odtamtud uz se vede napajeni ke kazdemu svetlu?

POcitam s vetsim odberem, nekolik svetel jako havni svetla v mistnosti a tam se mozna dostanu i pres 100W, to jeste musim zjistit jaky vykon LED panelu je dostatecny... respektive kolik a jake LED panely na osvetmeni plochy 7x4m, kde cast bude obytna a cast jidela a kolik panelu a jakych do kuchyne, nad pracovni desku cca 4x2,5m a svetla budou na strope, nad liknou nebudou moc skrinky, ale spise ostruvky. 

Diky moc - hlavne na zpusob toho vedeni a jaky controller

 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Nevím na koho byl směrován dotaz ale ve stručnosti za sebe. 12v zdroj pro orientační osvětlení mam v rack skříni zdroj meanwell ad155A zálohován jednou baterii. Při výpadku napájení dům svítí pomoci svítidel s extr nízkým výkonem - jinak to nemá smysl. Dmx dimmery mam ve skříni. Ostatní osvětlení řízené dmx mam řešené zdrojem a dmx dimmerem přímo u světel . Jakmile udělám fotovoltaiku bude celá datová skříň napájena z měniče fv.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1181
 

prima, dekuji. Dtaz  byt smerovan na Tebe.

Takze DMX dimmery ve skrini a neco u svetel. Mohl bych se zeptat pripadne jeste jake konkretni to jsou? 3. strany, nebo primo Loxone? 
Dekuji


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Loxone dmx nemam žádné. Vše je Čína . Je potřeba si uvědomit, ze když je dmx dimmer ve skříni a vzdálenost ke svítidlu velká, tak při stmívání muže docházet k tomu, ze při postupně klesajícím napětí světla v určitém okamžiku zhasnou. Proste napr 5v už je málo na větší vzdálenost. Proto u některých světel mam dmx dimmery až u svítidla. 


   
ReplyQuote
Page 2 / 4
Share: