X
Forum

Forum

Signalduino pro ovl...
 
Notifications
Clear all

Signalduino pro ovládání RF Somfy motorů a čtení/posílání dat z bezdrátových čidel meteostanice

3 Posts
2 Users
0 Likes
1,240 Views
(@kully)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 80
Topic starter  

Ahoj,
objevil jsem na internetu projekt Signalduino, který by měl umět přijímat (a dekódovat) i odesílat data na frekvenci 433 Mhz a 868 Mhz. Díky tomu by se daly buď číst hodnoty ze senzorů meteostanic a nebo by se tím daly ovládat bezdrátové motory Somfy.

To je ale bohužel vše co jsem k tomu zatím našel a zjistil a proto bych se rád zeptal tady, jestli s tím někdo má zkušenosti a povedlo se mu to napojit na Loxone.

Já bych chtěl přes Signalduiono posílat do meteostanice venkovní teplotu z Loxone a později bych chtěl ovládat bezdrátové motory Somfy z Loxone. Ale nevím jak začít ☹️ 


   
Quote
(@kimot)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 80
 

Něco podobného se již řešilo zde:

https://www.vodnici.net/community/loxone-a-arduino/loxone-a-motory-oximo-io-od-somfy/

 

Jinak na ty 433MHz hračky je dobrý projekt RFLink.

Když jsem to doma provizorně zapojil, tak jsem zjistil, že jsem mohl ušetřit za venkovní  čidla a využívat stanice sousedů.

Taky vím kolik stupňů mají doma a asi bych i mohl zvonit na některé zvonky  :o)


   
ReplyQuote
(@kully)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 80
Topic starter  

Ten RFLink vypadá zajímavě, určitě je k němu dostupných mnohem víc informací. Ale nevím, jestli by uměl posílat data do meteostanice. Klasické bezdrátové čidlo z meteostanice nemá dostatečný dosah, tak bych chtěl hodnotu venkovní teploty brát z Loxone a beztrátově posílat na displej meteostanice, abych se nemusel na teplotu dívat do aplikace.

A co jsem v rychlosti přečetl, tak RFLink umí data z meoteostanic (čidel) číst, ale neumí je posílat, tak by mi to nefungovalo.

Signalduino by to snad umět mělo, ale vůbec nevím jak ho rozchodit, co k tomu potřebuju a jestli je nutný FHEM server, nebo to bude fungovat bez něho.


   
ReplyQuote
Share: