X
Forum

Forum

Railduino 1w
 
Notifications
Clear all

Railduino 1w

6 Posts
3 Users
0 Likes
1,435 Views
 Robb
(@robb)
Trusted Member
Joined: 3 years ago
Posts: 43
Topic starter  

Ahoj přátelé,

poslední dobou trochu bádám s integrací railduina v1.3 do lox. Mám jeden starší kus a chtěl jsem ho píchnout do sklepa kde nemám vytažený loxone link. Komunikuju přes modbus tcp a fungují výstupy i vstupy, ale 1w sběrnici se mi nedaří rozchodit. Za 1. mě překvapilo, že modul má jen 2 svorky - 5V + 1W, GND chybí (zapojení pouze parazitně? Připojit gnd k mínusu zdroje?) a za druhé v návodu je psáno že lze připojit až 5ks DS18B20 čidel a že jsou na adresách 36-40, v modbus tabulce na konci jsou na adresách 40-44. Zkoušel jsem všechny možné varianty, ale teplotu stejně nevyčítám. 

Díky, pokud mě někdo popostrčí.

Hezký den.


   
Quote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 

Ja pouzil GND samotneho railduina a 1-wire mi slo. Viz tady:

https://sedtronic.eu/cs/railduino/4-22-railduino-21.html#product-communication

Posledni na strance je zapojeni 1-wire a nastavni udp.


   
ReplyQuote
 Robb
(@robb)
Trusted Member
Joined: 3 years ago
Posts: 43
Topic starter  

Ahoj,

potřeboval bych poradit ještě s drobností. Nastavení mám hotové, vstupy a výstupy jsou ok. 1W sběrnice mě zlobí. V UDP monitoru vidím teploty, ale už se mi nepřenesou na vstup do configu - viz příloha. Netuší někdo čím to?

Monitor
AI
příkaz

 


   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 

@robb Takhle z hlavy nevim, jen me napada, jestli jsi ty signaly konfiguroval pres volbu "Naucit", nebo rucne?


   
ReplyQuote
 Robb
(@robb)
Trusted Member
Joined: 3 years ago
Posts: 43
Topic starter  

Zkoušel sem oboje, bez úspěchu.


   
ReplyQuote
(@xxpeta)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 21
 

Pokud dobře vidím, tak máš špatně opsané sériové číslo čidla, které vysílá Railduino. Jsou tam nějaké nuly navíc.


   
ReplyQuote
Share: