X
Forum

Forum

Loxone a motory oxi...
 
Notifications
Clear all

Loxone a motory oximo io od somfy

15 Posts
9 Users
0 Likes
5,813 Views
 pop1
(@pop1)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 11
Topic starter  

Ahoj chci se zeptat , jestli někdo neřešil napojení motorů rolet od somfy oximo io na systém loxone, popřípadě propojení jednotky tahoma premium, technická podpora od somfy a loxone řekla, že řešení existuje pouze výměnou motorů za klasické, nevěřím že v dnešní době neexistuje řešení ,když oba systémy umí komunikovat bezdrátově, každopádně mě napadlo například rozebrat motor od somfy a natáhnout klasicky 4 kabely, nevím zda by to mohlo fungovat nebo jestli je to vůbec reálné rozebrat atd.... , každopádně by bylo nejlepší propojit bezdrátově ale nevím jak. prosím o rady nebo nápady děkuji


   
Quote
 pop1
(@pop1)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 11
Topic starter  

nikdo neporadí???


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

Ten motor co tam teď máš bude klasický jen je k němu přidán bezdrátový přijímač, který ho bude spínat buď relátkem nebo polovodičem, takže po rozebrání by jsi asi dokázal docílit čeho potřebuješ, ale ztratíš záruku, pokud se ti to nepovede udělat neinvazivně. Dokázat to bezdrátově bude podle mě utopie, musel bys odchytit komunikaci, napodobit jí...To už by byla cesta rozebrat ovladač a Loxonem přes relé nebo polovodičem alá msk spínat tlačítka na ovladači


   
ReplyQuote
(@vitaddd)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

Nic rozebírat není třeba, existuje řešení přímo pro tento případ:

RS 485 RTS vysílač - ROLROLS s.r.o.
www.rolrols.cz › rs485-rts-vysilac


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

On má ale io, které má frekvenční pásmo 868 - 870 MHz, RTS pracuje na 433,42 MHz.

io je obousměrný protokol, RTS je jednosměrný.


   
ReplyQuote
 pop1
(@pop1)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 11
Topic starter  

nápady docela dobré..... , ale zatím nic co by to vyřešilo


   
ReplyQuote
 pop1
(@pop1)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 11
Topic starter  

Takže Jak zjistím ovládací příkazy pro jednotku tahoma?? A jak je zadám do loxonu? Touto odpovědí vyřeším mnoho problémů


   
ReplyQuote
(@vitaddd)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144

   
ReplyQuote
 pop1
(@pop1)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 11
Topic starter  

V tom odkazu pisou ze to resi pres modul od veluxu (klf 050) ktery funguje na jeden motor, v mem pripade by to bylo koupit 14. Modulu ( jeden stoji okolo 2tisic).... budis . Ale otazka je kdyz jich bude 14 v rozvadeci tak aby se to nehadalo, abych nemusel kazdy tyden neco parovat, atd... je mnoho problemu co muze nastat... opravdu neznate nekdo lepsi reseni? Nebo je tu nekdo kdo to vyresi? Nemam problem to nekomu zaplatit kdyz to bude funkcni...


   
ReplyQuote
(@perna)
New Member
Joined: 3 years ago
Posts: 1
 

cas bezi - podarilo se to vyresit? jsem zrovna v podobne situaci. diky. P


   
ReplyQuote
(@eiffel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 103
 

Já bych sundal rolety a vyměnil motory


   
ReplyQuote
 Mek
(@mek)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 5
 

Zrovna to také nyní řeším - ale testovat a realizovat budu až příští rok.

Mělo by jít napojit do loxone přes modul Velux KLF 200 (ovládat by mělo jít až 200 io-homecontrol zařízení) a to dle verze firmware v tomto modulu buď:

1/ Loxone PicoC -> KLF 200

2/ Loxone -> LoxBerry (pluginy FHEM a MQTT) -> KLF 200

 

Viz. https://www.loxwiki.eu/display/LOX/Velux+KLF200+einbinden


   
ReplyQuote
Michal Bajer
(@michal-bajer)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 105
 

Ahoj všem,

Taky něco řeším doma ale u somfy. Jedná se o https://www.somfy.cz/products/1002980/junior-roll-up-30-rts-wirefree na roletu.

Zatím to udělám tak že rozeberu ovládač a přes relátka které se budou ovládat přes LOXONE. Zatím jednoduchý postup. Než to nevyřeším jinak.

Ale taky jsem narazil na jeden zajímavý článek na německém fórum. https://www.loxforum.com/forum/faqs-tutorials-howto-s-aa/242211-controlling-interior-blinds-with-a-chain-system-with-loxone-solution-how-to

A tam jsem se dozvěděl že by to šlo ovládat taky přes RFLink. Tak jsem pátral a našel jsem pro somfy modul https://www.nodo-shop.nl/en/rflink-gateway/195-rflink-43342-somfy-rts-arduino-antenne-usb-cable.html a jsou tam taky pro 433 a 868 Mhz

Tak doufám že to někomu pomůže. Zatím budu uvažovat, jestli to pořídit anebo ne. Zatím se jedná jenom o jednu roletu do koupelny.  

Zatím.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

@michal-bajer ale to je RTS. To nieje problem. Bud normalny transmiter na jeden motor.
Ak ich mas viac tak je Transmiter RTS RS485 od Somfy, ovlada sa bud cez RS485 alebo na 4 motory sa da cez rele. To mam davno odskusane.

Tu je otazka ohladne IO.
Cez Tahomu by to malo ist, len neviem o nejakom ucelenom navode pre Loxone.


   
ReplyQuote
(@pb318)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 9
 

Mikromodul IZYMO™ TRANSMITTER io (somfy.sk)

napojíš na digitálne výstupy miniservera a ovládaš ako klasický motor


   
ReplyQuote
Share: