Forum

Forum

CC2652rb zigbee
 
Notifications
Clear all

CC2652rb zigbee

70 Posts
12 Users
2 Likes
7,673 Views
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Aha, tak to je potom jasne. Nebol len vadny ten stick? Ja som ho mal ako v RPi 3 tak 4 tak v laptope, ziaden problem.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
Topic starter  

@dusanmsk to nevim, v RPi jel v pohode a vic sem jich bohuzel nemel/nezkousel.

Uvidim co ten novej, mel by zvladnout i vic zarizeni a je uz zigbee 3 ready. 


   
ReplyQuote
(@jzaruba)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

Mám CC2531 s konektorem SMA a ještě čekám na silnější anténu, pokud nepomůže tak jsem chtěl taky objednat CC2652. Budu rád pak za info ohledně dosahu.

@l , @dusanmsk CC2531 mi běží v docker na serveru s Proxmox VE a žádný problém.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
Topic starter  

@jzaruba az dorazi, tak pocitam s velkym clankem, kde ten stick trochu vic ukazu.

Ad server, mam esxi a menit ho neplanuju. Primarne je esxi na praci, kde bezi nekolik ruznych kompilacnich VM, takze jen kvuli zigbee to menit nebudu 😉


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 491
 

Jen ze zvědavosti, už stick dorazil?


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
Topic starter  

teprv dneska. borec psal, ze se mu nejak vratilo strasne moc zasilek poskozenych, ze se nekde neco nepovedlo cestou, ze to musel vse vyzkouset a znova poslat.

tak doufam, ze ten stick bude ok. 


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 491
 

Tak jsem zvědav na zkušenosti, já pořídil C2531 s anténou a je to znatelně lepší.


   
ReplyQuote
(@jzaruba)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

@_petr_ taky mám takovou zkušenost, nebo přidat router s CC2530 (+ CC2591). Jen nevýhoda pro zařízení co se přesouvají do jiných místností (musí se odpárovat/připárovat k routru na daném místě).


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 491
 

@jzaruba a já myslel, že router přeposílá, ale páruje se vždy s řadičem. Takže když zapojím např zigbee zásuvku, tak ta nebude dělat router pro dříve spárovaná čidla, pokud neudělám nové párování?


   
ReplyQuote
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
 

Ja mám pocit, že toto si vedia zariadenia riešiť aj sami. Aj keď to trvá nejaký čas. Ale dá sa nastaviť aj na pevno ku ktorému routeru má byť device pripojený.


   
ReplyQuote
(@jzaruba)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

Takto jsem to měl načtené, ale dneska jsem dělal testy s 2 routry (každé patro) a Cube. Kontroloval jsem network mapy a po různých změnách se generovala síť dynamicky podle umístění.

Nejlepší výsledek byl router s CC2530+CC2591 ve stejný místnosti s koordinátorem (CC2530 s externí anténou) a pokryji celý barák (obě patra).


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

@tomas_iw pises ze si na CC2531 osadil SMA antenu.
Nasiel som nejake postupy ako napajkovat konenktor.
Ako si to robil ty? A aku antenu si daval ked mas stale slaby signal?

 


   
ReplyQuote
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
 

@smotek7 

konektor som osadil tento:
https://a.aliexpress.com/_mq4kJGf

a anténu takú veľkú plutvu na wifi ktorá bola asi trochu over kill. Keď prerušíš cesty antény na plošáku tak ten SMA konektor presne zapasuje ( https://hackaday.io/project/163505-cc2531-usb-adapter-antenna-mod)

Pre mňa to bolo bez tej externej antény nepoužiteľné lebo mi signál neprešiel cez deku z pivnice do obývacej časti a tak to fungovalo celkom fajn keď som mal rovno nad tým na poschodí IKEA repeater. 

Včera som ten dongle, ale vymenil za ten cc2652rb od Nemca. Signálovo to až taký boost zatiaľ nie je, možno 20-30%. Ale na budovanie väčšej a perspektivnejšej siete to dáva zmysel. Lebo si neviem predstaviť meniť dongle s 20 zariadeniami hore-dole po dome a potrebou ich znovu párovať. 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
Topic starter  

Moje zkusenost se signalem s CC2652 (nemec) je, ze z technicke mi to pokryje cele spodni patro, orkuh tak 16m od zdroje. Horni patro jsem jeste nemel cas vyzkouset, tam je zelezobetonova deska, takze to bude chtit asi nejakou chytrou zasuvku nad schody, ktera to pak rozsiri dal.

Jinak co se tyka budovani site, tak se to dynamicky prehazuje podle toho, kde je silnejsi cesta. Dokonce mi prijde, ze nektere zarizeni maji obcas cestu pres dva jine uzly, protoze v grafu site mi to ukazuje propojeni do trojuhelnika, kdy kazda cesta je ohodnocena jinou kvalitou.

Prehazovani se deje naprosto automaticky.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

@tomas_iw presne ten navod som pozeral. 
CC2591 mam cca v strede domu v RACKu v serveri s prednej strany.
V smere dopredu cez sklenne dvere na 8m mam signal maly a funguje bez vypadkov, na druhu stranu smerom dozadu Racku na 8m uz nieje signal.
Cize pridavna antena a von s Racku mi bude stacit.
Kolko dB antenu si daval?


   
ReplyQuote
Page 2 / 5
Share: