Forum

Forum

CC2652rb zigbee
 
Notifications
Clear all

CC2652rb zigbee

70 Posts
12 Users
2 Likes
7,538 Views
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3058
Topic starter  

Nakonec zkusim objednat jeste i CC2652rb stick.

Ma tam na nej momentalne $3 usd slevu, protoze nebude shipnutej ihned (coz mi nevadi).

Koupit se da tady:

kupon je 4163C0A1

https://www.tindie.com/products/slaesh/cc2652-zigbee-coordinator-or-openthread-router/

bude na nem uz primo zigbee2mqtt FW nahrany a dle zigbee2mqtt seznamu zarizeni by mel byt dostatecne powerful i na 100 zarizeni.

https://www.zigbee2mqtt.io/information/supported_adapters.html#slaeshs-cc2652rb-stick

Cena 737kc + 245kc postovne.

Co se tyka ostatnich zigbee device, tak s cinama stale vedu diskuzi, uz ocenili blog, ale jestli nakonec neco poslou nebo ne fakt netusim. prijde mi, ze se jim do toho moc nechce.


   
Quote
Topic Tags
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3058
Topic starter  

Jo a jeste mne na strankach tindie zaujalo toto

zigbee relatko zabudovatelne do klasicke elektrikarske krabicky do zdi

https://www.tindie.com/products/slaesh/in-wall-ac-relay-andor-switch-zigbeeopenthread/

jen cena je trochu vyssi nez bych cekal.


   
ReplyQuote
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
 

Diky za tip L, objednal som si stick. Pôvodná CC2531 od Texas Instruments má desne slabý dosah. Trochu pomohlo keď som naň osadil SMA anténu, ale stále mi to beží na druhom podlaží len vďaka Ikea repeateru ktorý musí byť zapojený 2m od vysielača cez železobetonovu deku. Zobral som verziu s USB-C. Aj tak to nemám pripojené priamo k Raspberry Pi ktorý leží v racku kvôli signálu.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3058
Topic starter  

mne se na tom libilo, ze k tomu maji i ty antenky. Bral sem tu klasickou usb verzi, protoze porad doufam, ze to pujde pichnout do serveru a bezet pres docker z esxi ;-).

tak sem zvedav, jestli to bude dalsi stick, ktery skonci v zasuvce, nebo se ujme 😉


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Píchnout to můžeš do kterýhokoliv USB nebo i do USB nabíječky. Je to čistě 5V napájení. Chápu, že je v tom nějaký arduino, který se připojí do wifi sítě.


   
ReplyQuote
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
 

To nie, je to len Zigbee router / bridge, ktorý musí byť zapojený niekde kde beží zigbee2mqtt


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3058
Topic starter  

Prave, ja si taky myslim, ze k tomu musi byt jeste inteligentni cast, ktera pak zpracovava ty zigbee commands a preklada je treba do mqtt.

Kdyby to bylo samostatne, tak by to bylo fajn, ale to sem teda nikde nenasel. (a je to defakto to, co stale hledam 😉 )


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Jo, tak asi máte pravdu, asi to fakt potřebuje nějaký nějakou malinu nebo něco k sobě. To je blbý, taky bych raději něco standalone.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3058
Topic starter  

@radek jj, to bych presne chtel taky. jenze uz sem prosel hromadu zarizeni a defakto nic neni idealni. bug cinska krabicka s mizernou dostupnosti a dokumentaci, nebo open-source reseni kde musis mit rpi 

ted sazim prave na tenhle stick, ktery snad je kompatabilni i s esxi


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1870
 

Samozrejme ze je to len stick, nebezi na tom ziadna mqtt gw. Neviem ako ma esxi porieseny hw pristup k usb portom (pripadne aspon seriovke, pretoze ten stick bude na 99% seriovka). Inak nechapem co okolo toho stale riesite, docker-compose suite na zigbee je tu odomna v inom threade, mne to bezi x mesiacov bez zasahu ani neviem kde to mam.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3058
Topic starter  

@dusanmsk no jenze docker-compose na jakym hw? na NASu? Ten nemam. Na RaspPI? Tzn s SD kartou?

Ja hledam reseni, kvuli kteremu nebudu muste provozovat dalsi bezici OS. Tzn bud PLC Zigbee gateway, nebo USB co pobezi s ESXI, coz ten puvodni starsi nesel,ten ho shazoval.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1870
 

Docker compose ti pobezi na akomkolvek x86/arm (teda moje images myslim). Do esxi das nejaky maly linux s dockerom, naroutujes tam ten usb device (tipujem, esxi nepoznam) a hotovo. RPi bezim s usb3 ssd, absolutne ziaden problem. Nech kupis akukolvek cinsku krabicku, bude v nej nejaky linux a nad nim nejaky (pravdepodobne custom/closed source) zigbee<-->mqtt bridge, takze v pripade problemov to mozes nanajvys tak hodit do kosa.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3058
Topic starter  

Ten esxi mám takhle už několik distro. 

Běží mi tam jak firemní věci tak na druhým věci baráku, různý MQTT a tak.

Proto chci nějaký USB co splňuje vše co má. Ten první zigbee stick byl na úrovni hacku imho a proto nejel, tak snad ten a nebo pak coinbee.

A nebo holt ta rasp. 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1870
 

A ty si mal nejaky problem s tym stickom co si tu o nom blogol? Pretoze mne bezi uplne v pohode. Co sa tyka dockeru a rpi - ked uz niekde bezis mqtt server, prekladac medzi mqtt a loxone, nodered a neviemcoeste, tak je uz uplne fuk ze bezis este jeden linux/kontajner kvoli tomu dongle. Mne to pride lepsie nez closedsourced sracka z ciny co do nej nevidis. Vid. rozne tie esp-based wifi relatka, okamzite preflashovavam niecim opensource generickym alebo vlastnym kodom, aby som to mal pod kontrolou a hlavne to vedel opravit/diagnostikovat.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3058
Topic starter  

presne tak, ten puvodni stick CC2531 kdyz dam do serveru (2x xeon, esxi) tak celej server uplne zamrzne. Ten stick je proste nejakej nestandardni.

Zatimco ten novej CC2652rb  by uz mel byt v pohode dle toho co sem cetl.

jak pises, jakmile mas nekde docker, tak uz ho chci pouzivat na vse. Jenze ten docker bezi prave na tom 2x xeonu s esxi ;-). Nemam zadny dalsi domaci NAS nebo Rpi, protoze vsechno mam dockerovane odtamtud.

A prave proto se mi nechce rozbihat jen kvuli zigbee RPi.

S tim opensource souhlasim, je fakt ze i nejaka dalsi gateway je zase neznamy prvek. Tim padem to proste musi byt stick + zigbee2mqtt aby clovek vedel, co tam presne bezi.


   
ReplyQuote
Page 1 / 5
Share: